Як виглядає жовтець.

Лютик - це назва великого роду рослин із сімейства Лютикова. До роду відносяться однорічні та багаторічні трави, які ростуть на вологому грунті або у воді. Все лютики містять їдкий, іноді й отруйний сік.
Інструкція
1
Всього в природі налічується більше 350 видів лютиков. Близько 40 видів цих рослин виростають в європейській частині Росії. Квітка жовтця складається з п'яти пелюсток, як правило, яскраво-жовтого кольору. Квітки можуть бути одиночними або зібраними в суцвіття. У різних видів жовтцю можна спостерігати чергові, розсічені або цільні листя. Найбільш поширені на території нашої країни жовтець їдкий, жовтець повзучий, жовтець пекучий і жовтець отруйний.
2
Лютик їдкий зустрічається повсюдно на півночі і в центральній частині Росії. Він широко відомий в народі під назвою «куряча сліпота». Рослина досягає висоти 20-50 см. Квіти жовтця їдкого яскраво-жовтого кольору, дрібні і одиночні. Їх діаметр становить 2 см. Нижні листки рослини мають черешок довжиною 5-10 см, верхні листки посаджені на стеблі. Лютик їдкий отруйний, містить летюча речовина з різким запахом, подразнюючу слизові оболонки очей, носа і гортані.
3
Лютик повзучий - багаторічник заввишки 15-40 см. Широко поширений в європейській частині Росії. Для цієї рослини характерні товстий стелеться стебло і короткий гіллясте корінь. Ланцетоподібні, тройчаторазделенние листя рослини мають довгі черешки. Квітки золотисто-жовті одиночні діаметром 2-3 см.
4
Лютик пекучий росте на сирих луках і осокових болотах. У висоту досягає 20-50 см. Прикореневі лиття рослини веретеноподібної форми мають довгий черешок. Вузькі верхні листки посаджені на стебло. Квітки дрібні 9-12 мм в діаметрі. При довгому контакті зі шкірою жовтець пекучий може викликати сильне роздратування і навіть поява пухирів.
5
Лютик отруйний досягає висоти 10-70 см. Зростає в мулистих місцях, по берегах водойм, у канав. Блискучі, злегка м'ясисті листя цього виду розділені на три округлі частки. Світло-жовті дрібні квіти досягають діаметра 7-10 мм. Рослина вкрай отруйна.