Як очистити ананас.

Ананас дуже хороший як тонізуючий засіб. Він викликає прилив гарного настрою і бадьорості. Сік цього фрукта покращує травлення і очищає організм від шлаків, тому він рекомендується дієтологами як допоміжний засіб під час дієти. Перед вживанням цілий ананас потрібно правильно очистити.
Вам знадобиться
  • - гострий ніж;
  • - обробна дошка.
Інструкція
1
Помийте ананас. Зрізайте шкірку за допомогою ножа. Ніж потрібно вводити на глибину 3-5 міліметрів. Після того як шкірка буде зрізана, на ананасі залишаться чорні кружечки - «глазки».
2
Нахилите ніж під кутом 45 градусів, зробіть на ананасі надрізи по спіралі уздовж чорних кружечків. При цьому «глазки» будуть надрізані з обох сторін. Вийміть «глазки» ножем або ложкою. Зріжте верхівку і низ ананаса.
3
Виріжте неїстівну серцевину ананаса. Вона має діаметр 10-15 мм. Розріжте ананас вздовж на 4 частини і відріжте з кожної частини куточок глибиною 5-7 мм. Після цього можна нарізати ананас будь-яким способом - кубиками або скибочками.
4
Очистити ананас можна і таким способом. Зріжте з фрукта верхівку і підставу. Розріжте ананас вздовж на чотири частини. Зріжте у кожній частині внутрішній кут - серцевину. Очистіть шкірку з кожної частини ананаса разом з «очками» і невеликим шаром м'якоті.
5
При використанні наступного способу очищення ананаса зніміть з фрукта шкірку по спіралі, видаліть «глазки». Розріжте ананас на кружечки, видаліть тверду серцевину, викладіть кружечки на тарілку.
6
Покладіть в тарілку шматочки ананаса, очищеного будь-яким з перерахованих способів, прикрасьте зрізаною верхівкою фрукта і подайте на стіл.
Зверніть увагу
Для чищення і нарізки ананаса потрібно використовувати два різних ножа і дві обробні дошки або один набір пристосувань, але ретельно помитий після зрізування шкурки. У шкірці ананаса є травний фермент бромелін, який при потраплянні на слизову ротової порожнини або губ може викликати їх роздратування або запалення.
Корисна порада
Зберігайте свіжий ананас в холодильнику не більше дванадцяти діб, у відсіку для овочів і фруктів. Перед зберіганням загорніть його в папір або помістіть в вентильований пакет. Заморожені шматочки ананаса можуть зберігатися в морозилці до 3 місяців.