Як видобувають мед.

Мед виробляється медоносними бджолами допомогою обробки нектару з квітів. Продукт дуже корисний - в його складі міститься велика кількість вітамінів. Мед класифікується в залежності від якості та походження.
Інструкція
1
Людина видобуває мед з вулика, де бджоли заготовляють придатний для використання продукт. Перед витяганням сот необхідно переконатися, запечатана чи забрусом частина з них. Запечатування сот бджолами є явною ознакою готовності меду.
2
Забор продукту виробляється зазвичай увечері. З вулика акуратно знімаються рамки, де розташовуються бджолині стільники, потім рамки встановлюються в спеціальний контейнер.
3
З заповнених рамок відкачка проводиться за допомогою медогонки. Планки очищаються від воску, стільники роздруковуються за допомогою спеціального ножа. Готову до відкачування рамку встановлюють в медогонку. Відкачаний мед зливають в скляні, дерев'яні або емальовані ємкості.
4
Отриманий мед використовується людьми в приготуванні їжі та медичних цілях. Людство користується продуктом вже більше 6000 років. У медицині мед використовувався для лікування великої кількості захворювань, починаючи від проблем з шлунково-кишковим трактом і закінчуючи зціленням ран за допомогою компресів.
5
Оброблений бджолами мед густий, липкий і дуже солодкий. Він містить кілька різновидів цукру, включаючи декстрозу і фруктозу. Смак продукту залежить від кольорів, з яких пилок була зібрана. Існує також штучний мед, який виготовляється за допомогою обробки сахарози і введення додаткових ароматизаторів. Штучний продукт виходить з цукру, кукурудзи, кавуна, дині, м'якоті овочів і фруктів. Для його фарбування застосовують листя чаю, шафран або листки звіробою.
Зверніть увагу
Мед виходить з нектару, який бджоли збирають з квітів. Нектар виробляється рослинами, щоб залучати що переносять пилок комах і птахів. Він являє собою цукрову рідина з ароматичними маслами, вироблювані квітками. Бджоли збирають речовина за допомогою свого хоботка і зберігають всю рідину (40 мг) в своєму животі. Зібравши урожай з рослин, вони переносять його в свій вулик.
Корисна порада
Бджоли, працюючі в вулику, перетворять нектар в мед методом випарювання. Нектар складається на 70% з води, в той же час мед у своєму складі має її лише 20%. Бджоли позбуваються зайвої рідини, ковтаючи і вивергаючи нектар знову і знову. Також вони активно махають своїми крилами над наповненими клітинами сот, щоб вода швидше випаровувалася.
Людина на 70% складається з води. Саме тому її відсутність може привести до загибелі набагато швидше, ніж відсутність їжі. Уміння знаходити воду завжди було важливо, не втратило воно актуальності й сьогодні. Адже кожен з нас може потрапити в непередбачену ситуацію, опинитися відірваним від цивілізації. Тоді щоб вижити, потрібно знайти воду.
Інструкція
1
Зазвичай туристи не беруть з собою багато води, сподіваючись поповнити запаси в водоймах, які зустрінуться на їхньому шляху. Але що якщо ви заблукали, а навколо немає ні річок, ні струмків, ні озер, ні навіть боліт? Австралієць Бріан Ковадж запропонував дуже ефективний спосіб. Але для його реалізації у вас з собою повинен бути поліетиленовий пакет.Оберніте пакетом гілку будь-якого дерева. Треба тільки переконатися, що листя на цьому дереві достатньо густа. У підстави пакет повинен бути зав'язаний дуже туго. Горловину слід розташувати нагорі. Зробили? Тепер чекайте. В пакеті (в його нижньому куті) обов'язково буде збиратися волога, що випаровується листям. Якщо пощастить, в добу зберете літр води. Якщо ні - все одно добудете стільки, щоб не померти від спраги.
2
Припустимо, у вас немає пакета. Тоді допоможе тканину, переважно бавовняна. Її треба щільно обв'язати навколо литок і щиколоток і ходити по мокрій траві. Якщо навколо сухо, здійснюйте збір раннім ранком, коли на траві лежить роса. Коли ганчірка стане вологою, відіжміть воду або висмокчіть її. У дощ все простіше - треба обмотати тканиною стовбур дерева. Вода стікатиме по ньому і вбиратися в тканину. Можна ще поставити внизу ємність для збору.
3
Якщо ви опинилися не в лісі, а в пустелі, зневірятися не треба. Знайти воду можна і там. Потрібно тільки бути уважним. Справа в тому, що якщо десь в пустелі недалеко від поверхні є вода, про це розкажуть деякі ознаки. Поблизу грунтових вод зазвичай рояться мошки і комарі, поблизу є рослинність, наприклад, рогози, верби, бузина, ситники і солянка. Копайте поблизу цих або інших рослин і знайдете воду. Також можна копати в висохлих руслах та улоговинах біля підніжжя барханів з підвітряного боку. Там теж є грунтові води.
Зверніть увагу
Рано вранці до джерела води злітаються птахи. Постежите за ними.