Як виникла Земля.

Земля утворилася близько 4,5 мільярдів років тому. За час свого існування вона пройшла багато стадій розвитку, перетворилася з розпеченого кулі в єдину відому людству планету, населену живими організмами.
Інструкція
1
Виникнення землі безпосередньо пов'язано з формуванням Сонячної системи. Зрозуміло, всі теорії про виникнення Землі є лише гіпотезами, які постійно переглядаються на підставі нових даних. На даний момент основною вважається гіпотеза про формування планет Сонячної системи, в тому числі і Землі, з газопилової хмари, що обертається навколо Сонця.
2
Приблизно 4,6 мільярда років тому завдяки гравітаційному колапсу з частини хмари міжзоряного пилу з'явилося Сонце, яке стало центром нової планетної системи. Навколо Сонця утворився диск з речовини газо-пилової хмари. Цей диск з великою швидкістю обертався навколо Сонця, частинки в ньому постійно взаємодіяли, відштовхувалися і з'єднувалися, створювалися ущільнення в диску, таким чином, він поступово розпався на окремі частини, так звані планетезимали.
3
Найбільш великі планетезимали починали притягати інші згустки матерії і ущільнювалися під впливом гравітаційних сил. Сонячна система в період свого формування мала вигляд, відмінний від нинішнього, в неї входило близько 100 протопланет, але система була набагато менше за розмірами, ніж зараз. Протопланети стикалися, утворюючи планети, відомі нам зараз, в тому числі і Землю, в цей же час утворювалися і супутники планет, наприклад Луна.
4
Спочатку Земля мала дуже велику температуру, тобто речовина на ній знаходилося в розплавленому стані і бурхливо перемішувалося, більш щільні метали опускалися вниз, утворюючи металеве ядро, силікати піднімалися вгору, утворюючи мантію. Металеве ядро уможливило появу у планети магнітного поля.
5
Поступово планета охолоджувалася, знижувалася вулканічна активність, в атмосфері накопичувалося велику кількість води. Охолодження планети привело до утворення земної кори. Приблизно 3,8 мільярда років тому на Землі з'явилися перші живі організми, утворилася біосфера, яка кардинальним чином вплинула на подальший розвиток планети.