Як в домашніх умовах оцифрувати.

З приходом нових технологій відеокасети пішли в минуле. Однак на цих самих касетах залишилися цінні записи, які не завжди є в цифровому варіанті. На щастя, існує можливість записати дані з плівки на сучасні носії за допомогою комп'ютера.
Вам знадобиться
  • - відеомагнітофон;
  • - TV-тюнер або перехідник.
Інструкція
1
Встановіть програму для захоплення і обробки відео. Для цього підійдуть Movavi Video Editor, Pinnacle Studio, AVS Video Recorder і ProCoder. Завантажте вподобане додаток на комп'ютер і зробіть його установку відповідно до інструкцій інсталятора.
2
Підключіть пристрій для захоплення відео з касети до магнітофона. Для цього можна скористатися TV-тюнером, який продається в будь-якому магазині радіотоварів. Тюнер встановлюється в PCI порт материнської плати комп'ютера. Детальний опис про процес підключення наводиться в інструкції до пристрою. Зверніть увагу, що на тюнері повинен обов'язково бути присутнім A/V кабель. Також для оцифровки можуть підійти перехідники з аналоговими виходами на відеомагнітофон з одного боку і USB-входом з іншого. Ці перехідники можна придбати в спеціалізованому комп'ютерному магазині.
3
Дочекайтеся, поки система визначить підключений пристрій. У комплекті з TV-тюнерами поставляються диски з драйверами, які необхідно встановити після підключення пристрою до материнської плати. Для цього вставте CD в привід комп'ютера і дочекайтеся автоматичної установки необхідних файлів.
4
Запустіть встановлену програму відеозахвату і зробіть настройки через меню програми. У переліку параметрів виберіть ваш пристрій, з якого проводиться запис (TV-тюнер). В полі «Джерело захоплення відео» виберіть «Композитний вхід». Для захоплення аудіо використовується параметр Audio Line-In.
5
Для початку запису відео натисніть кнопку «Почати захват», після цього запустіть програвання відеокасети в магнітофоні. На екрані має з'явитися відтворне плеєром відео. Через деякий час воно буде оцифровано і може бути відтворене з комп'ютера. Відредагуйте отриману відеозапис і збережіть зміни за допомогою відповідного пункту в меню програми. Для подальшого редагування захопленого відео можна також скористатися програмами VirtualDub і Sony Vegas.
Корисна порада
Для оцифровки відеозаписів можна скористатися програмами, які зазвичай йдуть в комплекті з TV-тюнером.