Корисні властивості і особливості вирощування мигдалю.

Мигдаль відноситься до рослин сімейства розоцвітих. Мигдальний горіх - це кісточкових плід, який може бути гладким, дірчастим або сітчасто-борознистим, з твердою або крихку шкаралупу.

Корисні властивості мигдалю

До складу мигдалю входять жирні олії, цукру, білки, вітаміни і мінерали. Калорійність його становить 645 ккал.Полезно вживати мигдаль при розладах травлення, проблемах з нирками. Володіє він протизапальними і загальнозміцнюючі властивості. Солодкий мигдаль використовують для приготування марципану, їм посипають торти, тістечка, додають в морозиво. Гіркий мигдаль в їжу вживають тільки в обжаренном вигляді. Його додають в деякі м'ясні страви, використовують для приготування лікерів.
Гіркий мигдаль потрібно вживати в їжу в малих кількостях - 2-3 штуки в день. Так в ньому міститься невелика кількість синильної кислоти.
Шляхом пресування гіркого і солодкого мигдалю отримують масло жовтуватого кольору, без запаху і з приємним смаком. Мигдальне масло багате вітаміном Е, фітостероли, гліцериди ліноленової кислоти.
Солодкий мигдаль особливо корисний людям, зайнятим розумовою працею, він швидко відновлює сили і позитивно діє на роботу мозку.
У кулінарії мигдальне масло використовують для приготування різних заправок для салатів, ароматизації випічки і вин. Його застосовують в косметології, для догляду за волоссям, нігтями, віями і шкірою. З нього роблять аплікації для проблемної сухої шкіри. Воно добре всмоктується шкірою і надає пом'якшувальну, регенеруючу і живильну дію. Масло мигдалю додають в маски і бальзами для волосся, після їх застосування волосся стає блискучим і м'якими. Лікують мигдальним маслом травми шкіри, опіки, розтягнення зв'язок, пролежні, герпес, застосовують його як проносний. Користь від масла можна відчути при порушенні слуху, закопуючи його в вуха по сім крапель протягом 2-3 днів. Після поліпшення слуху вуха промивають теплою водою.

Як вирощувати мигдаль

Розмножують мигдаль вегетативним способом і насінням. Висівають насіння восени або навесні. Перед цим їх піддають стратифікації при температурі + 2-5 градусів протягом 90 днів. Коли сіянці виростають до 30 сантиметрів, їх пересаджують на постійне місце. Вегетативним способом мигдаль розмножують відведеннями, нащадками, кореневими і зеленими живцями. Для цього зрізають з верхівок пагонів зелені живці і обробляють їх стимулятором росту. Потім живці укорінюють в грунті з піску і торфу протягом трьох тижнів. Потім їх садять на постійне місце.