Як добуває їжу павук-хрестовик.

Павуків у світі неймовірне безліч (більше 42 000 різновидів). Тільки на території колишнього СРСР мешкає близько 3000 видів. Один з найбільш поширених павуків Європи - хрестовик, з сімейства кругопрядов. Свою назву він придбав завдяки плямисте забарвлення черевця, що нагадує хрест. Свою павутину він розвішує скрізь, де є чим поживитися. Всілякі дрібні комахи складають його звичайний раціон.
Інструкція
1
Серед своїх побратимів хрестовик відрізняється особливою ненажерливістю. При вдалому полюванню він здатний в один присід осилити об'єм їжі, рівний своїй вазі (до 8 середнього розміру комах). А наситившись, робить заготовки в прок. Обмотавши нещасну жертву павутинням, він підвішує її в надійному місці.
2
Якщо видобуток в кілька разів перевершує самого мисливця, павук без коливань обгризає нитки пастки, видаляючи невдалого гостя з мережі. Відновлювати павутину хрестовик береться лише тоді, коли вона вигідно розташована і забезпечує хороший улов.
3
Плетіння павутини - довга і копітка процедура. Тому займаються їй тільки самки. Залежно від розміру, на це заняття може піти від 5 до 12 годин. Цікаво, що нитки павутини бувають двох видів: клейкі і немає. Радіальні нитки рамки плетуться зі звичайної нитки, а кругова спіраль - з клейкою. Розміри готового виробу дорослих «ткаль» можуть досягати 1.5 м в діаметрі.
4
Старанно розвісивши свою невидиму пастку, павук забирається в укриття і терпляче чекає здобич. Про те, що в мережу хтось попався, його оповіщає коливання сигнальної нитки. Як спритний канатоходець, павук спрямовується до видобутку, обплутує її павутинням і здійснює смертельний укус. Отримавши дозу паралізуючого отрути, жертва завмирає.
5
Хоча павук і є хижаком, але первинне переварювання їжі відбувається поза його тіла. Впорснути фермент частково перетравлює всі нутрощі комахи, перетворюючи їх на однорідну поживну суміш. І тільки після цього павук може приступити до трапези. Недовге очікування (близько години) павук коротає в своєму притулку.
6
Проколів зовнішній покрив, хрестоносець висмоктує всі соки з тіла жертви, залишаючи лише висохлу хітинову оболонку. Незважаючи на свою ненажерливість, павук-хрестоносець може довго обходитися без їжі.