Що можна приготувати в йогуртниці. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

В йогуртниці можна приготувати, крім йогурту, та інші кисломолочні продукти. Дуже смачними і корисними виходять в ній домашня ряжанка, густа сметана і чудовий сир.

Як приготувати ряжанку в йогуртниці

Для приготування ряжанки візьміть 1 літр молока і 200 г сметани в якості закваски (або готову закваску «Стрептоса»). Налийте молоко в каструлю з товстими стінками і кип'ятіть його до тих пір, поки воно не стане кремового кольору. Вогонь повинен бути мінімальним. Слідкуйте за тим, щоб молоко не підгоріло і весь час його помішуйте. Остудіть готове молоко до 40оС, додайте в нього сметану, розмішайте і розлийте по чистим, стерилізованим баночками або стаканчиках, поставте в йогуртницю і залиште на 9:00 при 30оС. Поставте готову ряжанку в холодильник на пару годин.
Чим більше жирність молока, тим густіше буде готова ряжанка.

Рецепт приготування сиру

Щоб зробити в йогурніцу смачний сир, приготуйте 1,5 л молока, 100 г сиру, столову ложку соку лімона.Смешайте молоко, свіжий сир і лимонний сік до однорідної маси. Розлийте суміш у пристрої для стікання, які передбачені в стаканчиках. Виберіть в йогуртниці режим приготування сиру, встановіть час приготування - 12-15 годин. Після того, як продукт буде готовий, поверніть пристрої для стікання для того, щоб сир міг стекти. Зачекайте 15 хвилин, а потім відокремте сироватку. Охолодіть готовий сир в холодильнику протягом 4 годин.

Готуємо домашню сметану

У йогуртниці можна готувати домашню сметану. Вам знадобиться: 1 літр вершків (18% - 30%), для закваски - 500 мл ряжанки або готової молочнокислої закваски. Змішайте вершки і закваску, злегка збийте, щоб маса була рівномірною. Приготуйте чисті баночки, розлийте в них суміш. Помістіть баночки в йогуртницю і виставите таймер на 7 7,5 годин. Вийміть готову сметану і поставте її в холодильник на 1 годину.

Рецепт приготування напою Біфівіт

Спробуйте зробити за допомогою йогуртниці кисломолочний напій Біфівіт. Він має ніжний смак і буде корисний дорослим і дітям. Для його приготування знадобиться: 1,5 л молока, 1 баночка закваски «Біфівіт», 2-3 столові ложки малинового варення, ягоди вишні. Ретельно вимийте каструлю, обдайте її окропом і вилийте в неї молоко. Поставте її на вогонь, доведіть до кипіння і кип'ятіть п'ять хвилин. Підготуйте баночки від йогуртниці: помийте і обдайте окропом. Остудіть молоко до кімнатної температури. Всипте в нього закваску і ретельно перемішайте. Розлийте молоко по банках, поставте їх в йогуртницю. Включіть її та встановіть таймер на 6-9 годин. Тривалість приготування залежить від бажаної густоти напою.
Якщо потрібен більш густий напій, збільште час приготування.
Поставте готовий напій в холодильник на дві години. Перед подачею на стіл покладіть в «Біфівіт» малинове варення, ягоди вишні.