Як вижити в колективі.

Доброзичливий колектив, в якому немає зіткнення інтересів, пліток і інтриг, на жаль, зустрічається не так вже й часто. На роботі панують свої «закони». Вивчивши правила гри, ви зможете одночасно дотримати власні інтереси і не зіпсувати відносин з іншими співробітниками.
Інструкція
1
Будьте терпиміше з людьми. Прийміть право кожного колеги бути самим собою. Якщо ви не можете відразу зрозуміти мотиви поведінки людини, це ще не означає, що він не правий. Ви не можете знати все, тому не поспішайте засуджувати співробітників вашого підприємства за будь-які вчинки чи слова.
2
Придивіться до людей, які, на вашу думку, не зовсім дружелюбно налаштовані по відношенню до вас. Подумайте, які мотиви можуть ними керувати. Не провокуйте недругів на конфлікт. Якщо з таким колегою вам не доводиться часто перетинатися по робочих моментах, постарайтеся звести контакти з ним на «ні».
3
Не приймайте нападки колег на свій рахунок. Те, що вони недолюблюють вас, їх особиста проблема. До вашої компетенції або особистісним якостям вона не має відношення. Не дозволяйте недоброзичливцям занижувати вашу самооцінку і зменшувати ваш робочий ентузіазм. У вас є інформація про всі ваші трудові звершення і ви самі знаєте, що гідні любові і поваги.
4
Не варто погіршувати відносини з вашим безпосереднім керівником. Не сперечайтеся з ним у відкриту. Слідкуйте за тоном при розмові або листуванні з начальством. Ваша позиція з керівництвом повинна бути на рівних. Не варто прогинатися під ту людину, яка йде попереду вас по кар'єрних сходах. Але зі словами варто бути акуратніше.
5
Підтримуйте корпоративні традиції. Відзначайте свята разом з колегами, якщо на вашому робочому місці це прийнято. Іноді варто принести що-небудь до чаю, щоб пригостити співробітників, або привезти дрібні сувеніри колегам з відпустки. Беріть участь в корпоративах.
6
не протиставляє себе колективу. Не старайтесь здаватися розумнішим, досвідченішим або интеллигентнее колег. В іншому випадку ви можете виявитися не просто на самоті, але і в немилості у більшості людей. Намагайтеся встановити контакт з кожною людиною, з яким вас пов'язує робота. Напевно у вас є якісь точки дотику або спільні теми для обговорення.
7
Ставтеся до роботи і всім проблемам, що з нею пов'язані, в тому числі і неприємні миті у відносинах з коллеківом, адекватно. Це всього лише місце, де ви працюєте. Якщо ситуація зайде надто далеко, у вас є свобода вибору. Дійте у власних інтересах і змініть і роботу, і колектив.
Не випадково жіночі колективи час від часу порівнюють з банкою, повної павуків. Дійсно, в таких організаціях є своя специфіка. Жінки куди більш уважні і нетерпимі до чужих недоліків, ніж чоловіки, і тому вони не прощають промахів. Як працювати в жіночому колективі і не стати жертвою пліток і наклепів?
Існує думка про те, що колектив, в якому працюють переважно жінки - це справжній серпентарий. Саме в таких колективах прийнято дружити, не керуючись якимись загальними інтересами, а, що називається, «проти когось». Існують певні правила, граючи відповідно до яких, можна органічно влитися в жіночий колектив і пропрацювати в ньому протягом довгого часу без втрат для своєї психіки і самооцінки.

Як стати своєю в жіночому колективі?

Дівчині, начулися про всі «принади» роботи в жіночому колективі, може здатися правильним триматися особняком і не давати втягнути себе в будь-які розмови на які не відносяться до роботи теми. Насправді така поведінка навряд чи призведе до чогось хорошого. Жінки інстинктивно відчувають неприязнь до тих, хто цурається їх, і напевно стануть будувати підступи і плести інтриги проти такої колеги. У кінцевому підсумку це може зіпсувати її репутацію, що здатне призвести навіть до увольненію.Учітесь знаходити спільну мову з колегами. Ненав'язливо з'ясуйте, чим кожна з них цікавиться, і в бесідах з ними використовуйте отримані знання. Цікавтеся думкою колег з різних питань - їм приємно відчувати себе авторитетними. Люди дуже тепло ставляться до тих, хто цікавиться ними, і ви можете використовувати цю особливість людської психіки в свою пользу.Поразмисліте про те, як знайти спільну мову з начальницею і її секретарями. Навіть якщо інтриги та провокації, спрямовані проти вас, будуть мати місце, гарне ставлення начальства до вас буде гарантом того, що ви не залишитеся в програші. Ні в якому разі не розпускати плітки і не беріть участі в тому, як пліткують інші. Жінки здатні все перевернути з ніг на голову і виставити вас винуватою, вирвавши з контексту розмови навіть кілька вимовлених вами фраз. Не піддавайте себе ризику стати жертвою провокації і не проявляйте інтересу навіть до самих «перченим» чуткам.

Як не збожеволіти в жіночому колективі?

В будь-якій організації, де працюють жінки, є як мінімум одна стервозна співробітниця, маніпуляторша і провокаторша. Якщо вам довелося спілкуватися з нею, ні в якому разі не виходьте з себе і не дратуйтеся, адже саме такої реакції вона і чекає. Уявіть, що на її місці нерозумний дитина чи тяжкохворий чоловік - адже ви ж не будете зриватися на того, хто не відповідає за свої дії? Будьте пильні, не скупіться на компліменти і час від часу пригощайте колег чимось смачненьким. Це зробить їх ставлення до вас більш теплим і сердечним. Нарешті, не давайте приводу розпустити плітки про те, що ви ледарюєте на робочому місці. Виконуйте свої посадові обов'язки на «відмінно».