Як повернути віру в себе.

Віра в себе - це одна з головних складових успіху. Без неї складно відбутися в будь-який значимої галузі життя. Під впливом деяких негативних чинників людина може впасти духом і втратити впевненість у своїх силах. Щоб повернути віру в себе, необхідно навчитися ефективно вирішувати поставлені завдання і працювати над своєю самооцінкою.
Інструкція
1
Не зациклюйтеся на невдачах. Будь поставлена задача має рішення. І навіть помилка не означає, що ви некомпетентні. Невдача - всього лише один з варіантів розвитку подій. І якщо ви пішли не тим шляхом, прийміть цей факт і шукайте рішення далі. Ставте цілі і досягайте результату.
2
Хваліть себе за правильні рішення. Деякі люди схильні запам'ятовувати свої промахи, а до перемоги ставитися як до випадковості або везінню. Це не так: успіху досягають лише наполегливі та компетентні особи.
3
Навіть у думках не дозволяйте негативних висловлювань про себе. Навпаки, використовуйте позитивні афірмації, що піднімають самооцінку і формують віру в себе. «Я впораюся», «я гідний кращого», «я люблю і приймаю себе» - ось приклади позитивних висловлювань. Складаючи свої афірмації, не використовуйте в них частку «не».
4
Дозволяйте оточуючим людям побачити ваші достоїнства. У відповідь на привітання і компліменти не варто відповідати «нічого особливого», говорите - «спасибі». Принижуючи свої досягнення, ви не тільки формуєте у себе занижену самооцінку, ви даєте людям зрозуміти, що вас нема за що поважати. Як ви себе подасте - так до вас і будуть ставитися.
5
Не порівнюйте себе з оточуючими людьми. Завжди можна знайти того, хто вище стрибає і швидше бігає. Однак і у вас є свої достоїнства, недоступні для інших. Порівнюйте себе сьогоднішнього і себе вчорашнього. Якщо прогрес є, ви на правильному шляху.
6
Розвивайтеся інтелектуально. Успішна людина вчиться все життя. І не важливо, як ви будете це робити. Семінари, книги, тренінги, відеокурси або лекції через інтернет - будь-яка корисна інформація, що підвищує ваш інтелектуальний рівень, збільшує і вашу віру в себе.
7
Більше спілкуйтеся з позитивними, розвиненими і впевненими в собі людьми. Вчіться у них відношенню до себе. Не слухайте песимістично і негативно налаштованих людей - вони відкидають все нове і заразять вас своєю невпевненістю. Ви можете допомогти таким людям, підбадьорюючи і підтримуючи їх. А якщо ви будете відчувати себе потрібним комусь, ваша самооцінка помітно підвищиться.