Види дерев'яних парканів.

Традиція встановлювати в якості огорожі дерев'яні паркани прийшла з глибини століть. Однак якщо в давні часи деревина була єдиним доступним матеріалом, сьогодні для будівництва парканів використовується цегла, метал і пластик. І все-таки, незважаючи на різноманіття матеріалів і сучасних технологій, багато людей віддають свою перевагу парканів з дерева. Такі огорожі екологічні, гармонійні, зручні у використанні, практичні і довговічні.
Завдяки легкості в обробці дерева, а також безлічі його порід, які володіють різною фактурою, міцністю, кольором, стійкістю до атмосферних опадів, існує велике різноманіття видів дерев'яних парканів. За свою довгу історію огородження з дерева проробили еволюційний шлях від плетінки з лози та частоколу до високотехнологічних зборів, які відрізняються багатошарової структурою і оригінальним дизайнерським виконанням.

Види огорож з дерева

Найбільш поширений варіант дерев'яного паркану - штахетник, який представляє собою огорожу з вертикально розташованими елементами.
Суцільний паркан з дерева характеризує рівний контур, ідеальна геометрія, краса природного деревини.
Суцільний паркан - це класичний вид дерев'яного огородження . При його установці дошки паркану кріплять єдиною конструкцією, без просвітів. Завдяки цьому внутрішньо простір захищає ділянки стає цілком приховано від сторонніх поглядів. Паркани в стилі «ранчо» найчастіше застосовують у фермерських і селянських господарствах. Як правило, це 2-4 горизонтальних дошки, закріплені на дерев'яних важких стовпах. Необроблені елементи такого забору надають забору «ранчо» кілька сільський вигляд, а тому він ідеально підходить для садиби в сільському стилі. А добре оброблені легкі дошки чудово підійдуть для ділянки з дерев'яним будинком. «Ранчо», виготовлений з колод, використовується для огородження кордов для коней і тваринницьких пасовищ. Тин (плетінка, тин) - простий, але в той же час витончений вид огорожі, який зроблений із прутів лози, обвивающих змійкою вертикальні опори з дерева. Завдяки простоті конструкції і повсюдної поширеності безкоштовного матеріалу цей паркан можна нерідко побачити на присадибних ділянках. Використовуючи якісно оброблений матеріал, тин можна встановити і в якості огорож респектабельних готелів та ресторанів, оформлених в етнічному стіле.Прі виготовленні шахового дерев'яного паркану дошки розташовуються в шаховому порядку з обох сторін. Цей вид огорожі відноситься до парканів глухого типу, що створює бар'єр для сторонніх поглядів. «Драбинка» («ялинка») - це один з варіантів двостороннього лицьового огорожі. Цей вид дерев'яного паркану має прольоти, які зроблені з горизонтально розташованих і покладених внахлест дощок.
Дерев'яні грати добре пропускає сонце і не затінює собою рослини. Цей паркан підходить для садових і дачних ділянок.
Дерев'яні грати виготовляється з рейок, розташованих хрест-навхрест і встановлених на несучу раму. Такі паркани виготовляються дуба, бука, ясени, модрини та інших порід дерева. Забор-решітка буває прямий і косою. Групуючи рейки між собою і змінюючи відстані між ними, можна домогтися дуже незвичайних і красивих декоративних візерунків.

Декоративна обробка дерев'яних парканів

В плані декоративної складової дерев'яних парканів обмежень практично ніяких немає. Огорожа з дерева можна прикрасити різними візерунками та орнаментами. Можна його покрити лаком або пофарбувати. Якщо є можливість і бажання, ви можете прикрасити дерев'яний паркан різьбленими елементами. Це дозволить додати вашій ділянці неповторний шарм і колорит. Необхідно, щоб паркан з дерева вписувався в ландшафт і гармонізував з вашим ділянкою. Адже огорожу - це не тільки захист, а й частину вашого житла. А тому важливо, щоб дерев'яний паркан після його встановлення став гармонійним елементом архітектурно-ландшафтного ансамблю.

Готові дерев'яні паркани: ціна

Ціна готових дерев'яних парканів залежить від породи деревини, а також від кількості та розмірів використовуваних матеріалів - штахетника, стовпів, декоративних і конструктивних елементів. Вартість забору «під ключ» зазвичай включає в себе всі необхідні матеріали, а також роботи по установці. Щоб заощадити, ви можете зробити дерев'яний паркан своїми руками.