Вибір люстри з пультом управління.

Сучасна людина намагається максимально забезпечити собі комфортне існування, не затрачати зусилля там, де можна використовувати для цього автоматику, працюючу від пультів дистанційного керування (ПДК). Ці пристрої вже давно стали частиною повсякденного життя, ними оснащуються всі телевізійні приймачі. Тепер такі пульти використовуються і для управління роботою освітлювальних приладів.

Переваги світильників з ПДУ

Використання пульта дистанційного керування, регулюючого роботу освітлювальних приладів і, зокрема, люстр, дозволяє підвищити безпеку їх експлуатації, адже не доводиться постійно користуватися вимикачем, які мають ненадійні контакти, які можуть стати причиною короткого замикання. Вам не доведеться вилазити з-під теплої ковдри після перегляду вечірніх телепрограм, щоб йти через всю спальню до вимикача - пульт завжди знаходиться у вас під рукою. З його допомогою можна і відрегулювати освітлення - зробити його яскравішим або, навпаки, приглушити, при необхідності, а також відключити частину ламп, залишивши горіти інші. Ви також можете запрограмувати будь-який режим освітлення, зберігши алгоритм, і, коли потрібно, використовувати його. Якщо у вас є діти, такий пульт допоможе вимкнути або пригасити висвітлення в кімнаті, не потривоживши їх чуйного сну. Крім того, в люстрах з ПДУ, як правило, встановлені світлодіодні або галогенові лампи, які, хоч і коштують дорожче звичайних ламп розжарювання, служать довше і споживають менше електроенергії. Пульт простий в управлінні і з ним впорається навіть дитина, дальність його дії становить 100 м, а стіни і меблі не є перешкодою для його проходження.
Пульт дистанційного управління люстр, так само, як і телевізійні, працюють на стандартних пальчикових батареях. Якщо термін дії батарей минув, поки ви не придбали нові, люстра може працювати від вимикача.

Як вибрати люстру з ПДУ

Для початку вам слід знати загальні критерії вибору освітлювальних приладів для того або іншого приміщення в квартирі. Одним з головних компонентів будь-якого такого приладу, в тому числі і люстри, є джерело світла - лампа. В люстрах встановлюються як звичайні лампи розжарювання, так і компактні галогенові, світлодіодні або люмінесцентні. За такими показниками, як економічність, екологічність і довговічність поза конкуренцією світлодіодні джерела світла, незважаючи на те, що ціна їх више.Важним критерієм є і така характеристика, як потужність, саме від неї залежить яскравість світіння і, отже, рівень освітленості, який відноситься до ергономічним показникам, визначальним комфорт. Для приміщень, що мають різне функціональне використання, необхідний рівень освітленості може бути різним. Він вимірюється в люксах і, звичайно, його значення вказується в технічній документації на люстру. Так, для приміщень, призначених для занять або офісів, необхідний рівень освітленості складає порядка 400-500 люксів; в кімнаті, де стоять тренажери, цей рівень повинен бути 300, а в туалеті, вбиральні та ванної кімнаті достатньо буде і 200. Але люстри зазвичай вішають в віталень, їдалень або спальнях, відповідно до санітарних норм, рівень освітленості в цих приміщеннях повинен бути порядку 200 , 250 і 150 люксів відповідно. Отже, вибираючи люстру для цих приміщень, зверніть увагу і на те, чи відповідає її потужність умовам експлуатаціі.Еще одним важливим моментом є якість виготовлення, від якого залежить і термін служби люстри і відповідність фактичних параметрів її роботи тим, які вказані в технічній документації. Тут поза конкуренцією японські, європейські та американські виробники, але зустрічається і цілком конкурентоспроможна продукція, зроблена в Китаї, при цьому ціна її буде нижче, ніж у відомих брендів. Щоб зробити правильний вибір, можна заздалегідь вивчити відгуки про той чи інший виробнику на численних форумах в інтернеті. До речі, в тому випадку, коли ви придбаєте звичайну люстру або ту, що оснащена пультом дистанційного управління в інтернеті, вартість її буде нижче, ніж в магазині, особливо, якщо ви живете не в Москві, а в Екатерінбурге.Блокі дистанційного управління, приймаючі сигнал і працюють спільно з ПДУ, бувають двох типів - приховані і зовнішні. Перші вмонтовані безпосередньо в один з плафонів люстри, другі встановлюються на стіні замість звичайного вимикача.
У спеціалізованих магазинах можна придбати окремі універсальні блоки дистанційного керування, що працюють з будь-яким ПДУ, їх можна встановити навіть в звичайну люстру.
Для люстри з ПДУ також важливий і радіус дії цього пристрою. Для однокімнатної або двокімнатної квартири буде досить, якщо цей показник обмежений 30-40 м. Для квартири великою площею або заміського будинку можна придбати пульт з радіусом дії 100 м.Решів купити люстру, перевірте наявність технічного паспорта, в якому вказані умови експлуатації, і докладної інструкції з її встановлення та монтажу. Якщо до цього вам не доводилося працювати з електрикою, краще проконсультуватися з професійним електриком або подивитися навчальне відео в інтернеті, щоб не знеструмити всю квартиру.