З чого почати ремонт будинку.

Рано чи пізно будь-яка квартира потребує ремонту. Якщо це квартира старої споруди, інженерні комунікації в якій були прокладені ще в момент будівництва, вам доведеться виконати в ній капітальний ремонт. Його краще проводити одноразово, відразу у всій квартирі, зрештою, це дозволить заощадити і гроші, і час.

Оцініть свої можливості

Вирішивши приступити до капітельного ремонту квартири, визначте, хто його робитиме. Наймання бригади професійних майстрів не гарантує якості, але точно обійдеться вам дорожче, ніж ремонтні роботи, виконані власними руками. Зупинивши свій вибір на професіоналах, будьте готові і до того, що на кожному етапі вам доведеться контролювати якість виконаної роботи і доцільність використання того чи іншого будівельного і оздоблювального матеріалу. Для цього доведеться вивчити основні технологічні особливості всіх ремонтних робіт, достоїнства і недоліки використовуваних матеріалів.
Врахуйте, що будь-який вид перепланування у квартирі, навіть скління балкона, потребує узгодження.
В тому випадку, коли вам все це відомо, і ви вирішили зробити ремонт своїми руками, слід оволодіти практичними навичками і отримати певну кваліфікацію, щоб виконати самостійно будівельні, оздоблювальні, електротехнічні та сантехнічні роботи в будинку. Крім цього, ви повинні забезпечити себе всім необхідним професійним інструментом та обладнанням від малярних кистей до бетономішалки. Для виконання капітального ремонту своїми руками потрібно багато часу. Якщо обсяг невеликий, можна вкластися за місяць, взявши відпустку на роботі, але в тому випадку, коли в перелік необхідних робіт входить, наприклад, стяжка підлоги, тільки на те, щоб бетон остаточно застиг, потрібно не менше 2-х місяців. Врахуйте, що під час проведення ремонту побутові умови в будинку будуть не самими хорошими, обміркуйте питання і про те, чи можна на час переселити домочадців, щоб всі найбрудніші і галасливі роботи проводилися не в їх присутності. Зробіть необхідні розрахунки, включаючи виділений на ремонт бюджет, і визначитеся, чи варта шкурка вичинки і чи не простіше буде все-таки запросити будівельну бригаду.
Якщо ви вирішили виконувати ремонт руками професіоналів, найміть комплексну бригаду, де буде і електрик, і маляр, і сантехнік, і штукатур. Вони зможуть координувати терміни виконання робіт, і ваш ремонт закінчиться раніше.

Складання проекту

Яке б рішення ви не прийняли, почати ремонт в будинку слід з складання дизайн-проекту, продумати кілька варіантів оформлення, щоб потім вибрати кращий. У цьому випадку ви також можете звернутися до послуг професійного дизайнера або самостійно розпланувати розташування житлових і господарських зон з урахуванням інтересів тих, хто буде проживати в квартирі і функціонального призначення того чи іншого приміщення. Дизайнерські рішення, які ви приймете виходячи зі своїх смакових переваг, слід обговорити і з домочадцями, адже у них можуть бути і свої побажання до оформлення будинку або окремих кімнат у квартирі. Складніше буде зі складанням технічного проекту, в якому слід врахувати, де і як будуть прокладені системи життєзабезпечення: труби гарячого і холодного водопостачання, електрична проводка, каналізація, вентиляція, опалення та ін. Тут необхідно ретельно продумати кожну деталь, оскільки від цього залежить те, наскільки комфортно і затишно буде в будинку після ремонту, адже він затівається з метою поліпшити якість проживання. Розгляньте кожну систему окремо для кожного приміщення в квартирі. Так, якщо готувати про опалення, вирішите, чи буде потрібно заміна радіаторів або установка теплих підлог, бути може, питання обігріву можна вирішити, лише утепливши квартиру: замінивши вікна і двері і заскливши балкон. Що стосується водопостачання, необхідно вирішити, де будуть залишені старі і встановлені нові точки водозабору і яким чином потрібно буде розвести труби. Якщо ви захочете купити на кухню посудомийну машину, а у ванну кімнату - душову кабіну, слід врахувати і зміни в системі каналізації. Найскладніше питання - електропроводка. Визначте, які електроприлади будуть стояти в квартирі і де саме, відзначте місця розміщення точок підключення - розеток, вимикачів.

Складання кошторису

Її теж необхідно скласти на початковому етапі, хоча зрозуміло, що надалі вона може змінюватися як у бік зменшення, так і у бік збільшення. Ваше завдання - визначити порядок цифр і вирішити, з якими видами робіт ви зможете впоратися своїми силами, а які - виконати руками найманих робітників. У кошторисі закладіть та приблизну вартість професійних послуг, будівельних та оздоблювальних матеріалів, ознайомившись з розцінками і цінами на сайтах в інтернеті або відвідавши будівельний ринок. Придбання оздоблювальних матеріалів не в пафосних салонах, а на оптових складах дозволить значно скоротити витрати по смете.Разбейте роботи, які необхідно виконати в ході ремонту, на етапи. З урахуванням усіх факторів складіть приблизний, але реальний план їх виконання і починайте діяти.