Як позбутися від водяної мозолі.

Водяна мозоль доставляє чимало больових відчуттів. Міхур містить прозору рідину, яка утворюється під шкірою в результаті тертя. При відсутності лікування може виникнути нагноєння, тому так важливо своєчасно і правильно приступити до боротьби з даною проблемою.
Вам знадобиться
  • - голка;
  • - спирт, йод або зеленка;
  • - стерильні серветки;
  • - мазь з вмістом антибіотика;
  • - лейкопластир чи бинт;
  • - харчова сода;
  • - кухонна сіль;
  • - подорожник;
  • - листя алое, каланхое або мучниці.
Інструкція
1
Невеликі мозолі зазвичай розкриваються самі по собі, тому їх достатньо прикрити бактерицидним пластиром, які оберігають від травмування. Якщо ж мозоль великого розміру і заподіює вам дискомфорт, то краще її проколоти для швидкого загоєння. Необхідно продезінфікувати місце проколу, змастіть мозоль спиртом, йодом або зеленкою. Проколи можна робити тільки стерильною голкою. Опустіть її в спирт або прожарити над вогнем. Зробіть кілька проколів збоку мозолі, вводячи голку паралельно поверхні шкіри. Головне - не зрізати мозоль, так як вона захищає ніжну шкіру всередині від інфікування і пошкодження.
2
Акуратно притисніть стерильною серветкою водяну мозоль (після того різання проколів), щоб вийшла вся рідина. Якщо надалі мозоль знову наповниться рідиною, повторіть проколи. Щоб попередити розвиток інфекції, накладіть на водяну мозоль мазь з вмістом антибіотика і прикрийте захисним дихаючим пластиром, який потрібно міняти не рідше двох разів на добу (на ніч знімайте, щоб шкіра підсихала).
3
Приготуйте гарячу мильно-содову ванночку. Розчиніть в літрі гарячої води столову ложку кухонної солі і одну чайну ложку харчової соди. Опустіть пошкоджене місце з водяною мозолем в приготований розчин на п'ятнадцять хвилин. Потім промокніть шкіру м'якою серветкою. Візьміть аркуш подорожника, вимийте його і розітріть руками, прикладіть до водяної мозолі, зафіксуйте пластиром або бинтом.
4
Листя каланхое, алое або звичайною мучниці послужать досить ефективним засобом для лікування водяній мозолі. Досить зрізати лист одного з перерахованих рослин і вирізати з нього невеликий шматочок, який буде повністю прикривати мозоль. Розріжте лист рослини вздовж і прикладіть соковитою стороною до хворого місця, зафіксуйте пластиром. Через добу зніміть пов'язку і обробіть мозоль антисептичним засобом. Повторюйте цю процедуру до тих пір, поки мозоль повністю не пройде.