Як самому зробити ремонт квартири.

Раз на кілька років більшість із тих, хто має власну квартиру, замислюються про ремонт. Привести житло в порядок і створити в ньому оновлений інтер'єр буває дуже непросто. Починаючи ремонт, слід ретельно підготуватися, запастися необхідними матеріалами і інструментами. Але починається робота з планування та визначення фронту робіт.
Вам знадобиться
  • - матеріали для обробки приміщення;
  • - набір будівельних інструментів;
  • - робочий одяг.
Інструкція
1
Визначте для себе, яким ви хочете бачити оновлене житло. Постарайтеся врахувати найдрібніші деталі інтер'єру квартири. Тут все має значення: оздоблення стін, підлоги і стель, освітлення, оформлення вікон і розташування дверей. Чим більш докладний образ квартири ви намалюєте у своїй уяві, тим простіше вам буде в процесі ремонту.
2
Складіть план ремонтних робіт. Визначте, які матеріали і в якій кількості вам знадобляться. Не забудьте про те, що будь-який ремонт вимагає відповідних інструментів. Частина з них можна взяти в борг у друзів, родичів або хороших знайомих, а відсутні доведеться придбати. Деякі інструменти, наприклад, кутову шліфувальну машину, перфоратор або шуруповерт, можна взяти на прокат.
3
Складіть схему розташування електричних комунікацій в квартирі. Визначте, де будуть знаходитися розетки і вимикачі. Розрахуйте потребу в електричних проводах і комутуючих пристроях. Саме з електрики слід починати основні роботи в ході ремонту.
4
На другому етапі здійсните перенесення перегородок і дверних прорізів, якщо це необхідно. При бажанні ви можете зробити перепланування приміщення самі, якщо при цьому не потрібна зміна несучих конструкцій будівлі. Враховуйте при цьому, що великі переробки в конструкції квартири необхідно буде погодити в організації, що відає експлуатацією житла.
5
Переходьте до ремонту ванної кімнати. Якщо не потрібна повна заміна водопровідних труб, можна обмежитися заміною настінної і підлогової плитки і оновити покриття стелі. Останнім часом все хащі при виконанні ремонту у ванній встановлюють підвісні або натяжні стелі.
6
Виконайте ремонт на кухні. Зазвичай будь-яка господиня проводить тут багато часу, тому при оформленні кухні важливо створити зручні умови для ведення господарства. Кухня повинна бути світлою і функціональною. Використовуйте при обробці підлоги і стін практичні покриття, які легко піддаються санітарній обробці.
7
Займіться впорядкуванням житлових приміщень: вітальні, спальні, дитячої. Оновлення покриття стін. При необхідності настелите нову підлогу. Найчастіше для цієї мети використовують ламінат або лінолеум. У деяких випадках для вирівнювання поверхні підлоги потрібно виконати цементну стяжку. Оформляючи житлові приміщення, прагнете до того, щоб всі елементи обробки гармоніювали один з одним.
8
Після виконання ремонту ще раз критично оцініть виконану роботу. Усуньте можливі недоробки. Наведіть у квартирі порядок, звільнивши приміщення від будівельного сміття. Очистіть інструменти та визначте їх на зберігання. Тепер ви можете з повним правом відпочити і насолодитися плодами своєї роботи.