Як довше зберегти бузок.

Сирень - неодмінний атрибут російської садиби. Зустріти її пишні кущі можна не тільки біля сільського будинку, а й у дворах міських будинків. Квітучий бузок чудово прикрашає будинок, наповнюючи душу хвилюванням і особливою радістю. Що потрібно зробити, щоб якомога довше зберегти бузок і продовжити життя букету?
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - ємність для букета;
  • - гострий ніж;
  • - ганчірочка;
  • - м'яка папір;
  • - лимонна кислота.
Інструкція
1
Щоб букет бузку простояв як можна довше, зріжте гілки рано вранці і відразу ж помістіть в м'яку і відстояну воду. Постарайтеся зробити зріз більш довгим і косим. Якщо вода в будинку жорстка, пом'якшите її, додавши в рідину невелика кількість лимонної кислоти.
2
Якщо ви не маєте можливості негайно після зрізання поставити бузок в воду, то постарайтеся звернути гілки в зволожену ганчірку. По відкритому повітрю переносите букет бузку тільки в глухий упаковці з м'якого паперу. Перед приміщенням бузку в воду після такого транспортування поновіть зріз за допомогою гострого ножа, підставивши місце зрізу під холодну воду.
3
Додатково продряпайте кору в нижній частині, біля стебел. Кожен стебло рекомендується також надрізати вздовж волокон на три-чотири сантиметри. Ще більш ефективний спосіб забезпечити максимальне надходження води через стебло - обстучать кінці стебел молотком на твердій поверхні, поки кінчики гілок НЕ размягчатся. Така обробка сприяє посиленому надходженню в судини рослини повітря і вологи, продовжуючи життя букету.
4
Формуючи букет, відокремте квітучі пагони від зелених, розділивши гілки на дві частини. Але поставити їх рекомендується в одну ємність, щоб зменшити випаровування вологи.
5
Якщо квіти почали в'янути, помістіть кінці букета під воду і обновіть зріз гострим ножем. Температура води для букета повинна бути близько 35оС. Можна оживити і зовсім зів'ялий букет бузку. Для цього занурте кінці гілочок на кілька хвилин в дуже гарячу воду, а потім перенесіть в ємність з водою кімнатної температури.
6
При оформленні кімнати квітами ставте бузок окремо від інших рослин. Втім, бузок дуже добре уживається з тюльпанами. Пам'ятайте, що квіти, що виділяють сильний аромат, в більшості випадків пригнічують інші види рослин.
7
Протягом усього дня знайдіть можливість обприскувати букет бузку водою кімнатної температури. Виконуючи описані вище рекомендації, ви зможете на кілька днів продовжити життя букету з бузку.