Технологія фарбування стін.

Забарвлення стін є дуже складним і тонким процесом. Якщо вона буде десь порушена, то всі праці виявляться марними. Тому дуже важливо перед початком фарбувальних робіт ретельно продумати і спланувати порядок їх проведення.

Важливі моменти

Перш за все, слід пам'ятати про те, що квартира або кімната повинна бути підготовлена до роботи. Тобто, з поверхні забарвлюваних стін потрібно прибрати стару фарбу або шпалери. Після цього стіни необхідно зашпатлевать і загрунтувати. Якщо є необхідність, повторіть ці дії кілька разів. Важливо пам'ятати і розуміти, що від того, наскільки ретельно стіна очищена (від пилу, залишків шпалер або фарби) і загрунтована, безпосередньо залежить якість підсумкової роботи. Фарбування повинна проводитися при температурі не нижче +5? С, нормальної вологості повітря, а також за відсутності попадання прямих сонячних променів на фарбується поверхность.Все плінтуса, вимикачі, віконні рами, дверні отвори і лиштви, а також стельові поверхні в місцях пролягання до стін бажано обклеїти малярським скотчем. Так ви зможете захистити їх від загрязненій.Технологія фарбування стін передбачає той момент, що робота почнеться з нанесення фарби по периметру стіни (над плінтусами, в кутах, навколо вимикачів, дверних і віконних прорізів) смугою приблизно в 6-10 см шириною. Робити це найкраще, використовуючи флейцевой кисть. Лінію під стелею наносите, не доходячи до самого стику стіни зі стелею. Залиште в верхній частині невелику смугу (шириною 15-10 мм) для фільонки. Буде легше, якщо ви відведете цю лінію за допомогою шнура.Окрашіваніе поверхні стін бажано проводити не в один шар, а в два-три. Це дозволить замаскувати можливі дефекти, наприклад, пропуски або патьоки. При цьому наносите другий шар тільки після того, як перший остаточно висохне.
Починайте фарбувати стіни з боку вікна від лівого кута і просувайтеся уздовж стіни, проти годинникової стрілки.

Види технік фарбування стін

Техніка фарбування стін за допомогою кисті припускає використання побелочних, махових кистей і кистей-макловиц. Кисть необхідно занурити у фарбу, зануривши її приблизно на? довжини всього ворсу. Потім зайву фарбу потрібно віджати про край банки і нанести рівномірно на поверхню стіни. Спочатку використовуються руху з горизонтальним напрямом, а потім з вертикальним. Фарбу при цьому добре розтушовують і уважно стежать за заповненням всіх прогалин. Незалежно від того, які кольори фарби ви використовуєте, наносите її з верхньої частини стіни окремими відрізками шириною приблизно в 1м, а довжиною в 50-60 см. Після цього приступайте до фарбування іншій частині стіни. Коли робота буде закінчена, межі між цими відрізками ні в якому разі не повинні переглядатися. Для того щоб цього уникнути, ретельно розтушовуйте їх під час забарвлення поверхності.Во час роботи тримайте кисть в руці з невеликим нахилом до площини стіни, над якою працюєте. Не забувайте систематично повертати махову кисть, щоб забезпечити рівномірно спрацьовування з усіх сторон.Від фарбування стін за допомогою валика також має свої особливості. Валик опускають в спеціально пристосовану для цього ємність з фарбою, після чого розкачують по сітці з метою видалення надлишок фарби. Потім можна приступати до нанесення фарби, використовуючи перехресні руху зверху вниз. Таким чином, смуги фарби будуть накладатися один на одного, перекриваючись на 5-4 см. Після чого фарбу необхідно вирівняти за допомогою рухів знизу вверх.Лучше всього проводити забарвлення вузькими смугами. Так ви встигнете пофарбувати нижня ділянка поверхні, випередивши надмірне висихання фарби. Для того, щоб забезпечити рівність кольору на стіні, нанесіть другий шар фарби. Але робити це можна тільки після того, як перший шар остаточно висохне. Ви можете також нанести фарбу на валик маленькою кистю яким-небудь малюнком, наприклад, сіткою. Таким чином, ви зможете легко і швидко створити на стінах гарний візерунок, що зробить дизайн вашого будинку неповторним і оригінальним.
Професіонали рекомендують використовувати для таких робіт валик шириною від 18 до 25 см з коротким або середнім ворсом. Крім того, фарбування стін може проводитися валиком з подовжувачем, тобто зі спеціальною довгою ручкою.
Забарвлення стін за допомогою фарбопульта або фарборозпилювача дозволить вам нанести матеріал дуже рівномірно, шаром однакової товщини, до того ж, в найкоротші терміни. Використовувати таке пристосування можна тільки в чистому, сухому і добре провітрюваному приміщенні. Температура при цьому не повинна перевищувати 10-30 градусів С, а вологість повітря - 85%. Не забувайте про техніку безпеки при роботі з пульверизатором, обов'язково використовуйте захисну маску або респіратор.Перед початком роботи добре перемішайте і процідіть фарбу. Контролюйте рівень рідини в ємності і вчасно поповнюйте його, щоб уникнути всмоктування повітря в фарборозпилювач, яке може спричинити за собою викид барвника. Тримайте фарборозпилювач під час роботи під прямим кутом відносно до поверхні, не наближайтеся до фарбується стіні ближче, ніж на 30-25 см. Наносите фарбу лише вертикальними і горизонтальними рівномірними рухами. Петлеподібні і хвилеподібні рухи при такій роботі використовувати не можна.