Суміші для вирівнювання підлоги.

Зверніть увагу: в будь-якому приміщенні стать є самою часто експлуатованої частиною інтер'єру. Саме тому завжди хочеться зробити підлогу не тільки красивим, рівним, теплим, міцним, але і стійким до пошкоджень різного роду. Сучасні матеріали дозволяють легко і швидко підготувати покриття підлоги до подальшої експлуатації і вирівняти навіть саме криве підставу.

Переваги самовирівнюються сумішей

Самовирівнююча суміш або наливна підлога - це пластичний склад на основі гіпсу або цементу, отриманий шляхом змішування різних модифікуючих полімерів і мінеральних наповнювачів. Основна запорука якісного наливної підлоги - суха, правильно підготовлена поверхность.Нужно зазначити, що самовирівнюються суміші володіють декількома перевагами. По-перше, наливна підлога швидко сохне, надаючи можливість вже через кілька днів почати монтаж фінального покриття у вигляді плитки або теплої підлоги. По-друге, навіть дуже тонкий шар самовирівнюється суміші дозволяє ефективно виправити невеликі дефекти. Наливна підлога добре застосовувати, якщо перепади і нерівності поверхні не перевищують трьох сантиметрів. В третє, до складу всіх сумішей входять дрібнофракційних наповнювачі, які роблять вирівнювання підлоги ідеальним. В четверте, суміші не дають просадки. Крім того, вирівнювання підлоги може призвести навіть дилетант. При необхідності будь наливна підлога можна легко відремонтувати або обновіть.Главние фізичні властивості всіх сумішей - це максимальна пластичність, еластичність і гарна здатність до самовирівнювання. А ще, наливна підлога володіє високою зносостійкістю, не розтріскується і витримує великі навантаження. Доступна ціна і відмінна якість зробили наливні підлоги популярними і затребуваними в сучасному будівництві.
Зверніть увагу, суміші на основі гіпсу варто використовувати лише в приміщеннях з низькою вологістю, а от якщо суміш зроблена на основі цементу, то її можна використовувати в будь-якому приміщенні.
Що стосується мінусів наливної підлоги, то слід виділити два: головний недолік полягає в значному витраті сухої суміші для вирівнювання підлоги у великих за площею приміщеннях, навіть якщо нерівності незначні . Другий недолік в тому, що рідку Самовирівнююча суміш неможливо використовувати для вирівнювання підлоги з ухилами для зливних отворів, які часто є у ванних кімнатах, душових кабінах та гаражах. Щоб підлога вийшов дійсно рівним і без тріщин, потрібно знати кілька особливостей монтажу і строго слідувати інструкції, що додається до будь-якої смесі.После того як самовирівнююча суміш залита, фахівці рекомендують пройтися по поверхні голчастим валиком, який допоможе видалити зайві бульбашки повітря. Перші дні після заливки підлогу варто захищати від протягів і впливу прямих сонячних променів.

Види наливних підлог

У залежності від області застосування все наливні самовирівнюючі суміші можна розділити на дві основні категорії: полімерні наливні підлоги і мінеральние.Что стосується мінеральних наливних підлог, то в основному їх прийнято використовувати тоді, коли поверхня потрібно підготувати і вирівняти для подальшого укладання лінолеуму, плитки або ламінату. Якщо ж підлога повинна бути максимально стійким до стирання і механічних пошкоджень, то в цьому випадку краще використовувати полімерні суміші. Мінеральні наливні підлоги прийнято класифікувати на кілька видів: базові, середні та фінішні суміші. Всі перераховані вище суміші призначені вирівнювати бетонні та цементно-піщані основи з різною висотою нерівностей. Якщо стара цементна стяжка підлоги має великі перепади і нерівності, то слід використовувати відразу декілька видів мінеральних сумішей, вирівнюючи підлогу поступово. Складаючи кошторис, слід врахувати, що через збільшення кількості шарів наливної підлоги, виросте і загальна вартість. Тому найважливіший момент - правильно визначити витрату сумішей.
Наливні підлоги є трендом сучасного дизайну інтер'єрів. «Рідкий лінолеум» дозволяє створювати різні колірні поєднання і використовувати ефект 3D.
Полімерні покриття теж можна розділити на кілька видів. Є епоксидні, уретанові, поліуретанові і метілметакрілатние полімерні види. При цьому всі полімерних покриттів можна охарактеризувати високим ступенем міцності і стійкості до агресивних дій різних хімічних складів. Але найцікавішим для сучасного будівництва є все ж поліуретановий вид наливної підлоги. Перш за все, інтерес обгрунтований головними фізичними властивостями покриття, серед яких потрібно відзначити: високу зносостійкість, пожежобезпечність, безіскрова, безшовність, беспильность, а також естетичність і декоративність. Слід врахувати, що для отримання якісного результату полімерну суміш потрібно правильно підготувати. Для цього перед початком робіт полімерний склад наливної підлоги доведеться змішувати з іншим компонентом для отримання вже готового розчину, який і потрібно наносити на поверхню підлоги. Для зручності фахівці рекомендують проводити змішування компонентів в окремій ємності. Крім того потрібно підготувати і поверхня підстави. Якщо основа дерев'яне, то його слід знежирити, відшліфувати і обробити ґрунтовкою. Цементно-піщані поверхні потрібно прогрунтувати, а тріщини проклеїти склотканиною. Якщо полімерний підлогу потрібно залити поверх старого бетону, то перед початком робіт бетон слід ретельно відшліфувати, очистити від пилу і тільки потім заливати підлогу. Нешкідливі, довговічні та безшовні наливні підлоги є прекрасним покриттям підлоги, яке стане ідеальним доповненням будь-якого інтер'єру.