Як виглядає метелик лимонниця.

Лимонниця, або, як її ще називають, Цитринець - денна метелик з сімейства білянок. Вона широко поширена на Кавказі, в Європі, Північній Африці, Казахстані, Середній Азії, Західної та Південної Сибіру. Цей метелик відрізняється незвичайним довгожительством і дуже красивим, яскравим забарвленням.
Інструкція
1
лимонниця можна зустріти в парках, садах, на заливних луках або в редколесной лісах. Її легко впізнати за практично унікальною серед європейських метеликів формі крил - кожне крило має гострий кут, як ніби обрізаний гострим предметом. Кути служать прикриттям лимонниця, поки та перебуває в сплячці або відпочиває. До речі, в сплячці цей метелик проводить більшу частину свого довгого життя, яка триває близько 13 місяців. Довжина переднього крила варіюється від 26 до 33 мм, а розмах крил досягає 60 мм.
2
Самці лимонниця відрізняються більш яскравим забарвленням, що характерно для більшості комах. Їх спинка має чорно-сірий відтінок, а груди і черевце покриті великою кількістю білих волосків, через що здаються пухнастими. Крила відрізняються гарним лимонним кольором, який і дав назву цьому виду метеликів. В середині кожного крила у лимонниця можна помітити червонувато-оранжеве цятка.
3
Самки лимонниця мають менш яскраве забарвлення - їх крила відрізняються білим кольором з зеленуватим відливом. Через таку колірної гами цього метелика здалеку можна переплутати з капустянкою. Однак так само як і у самців, на крилах самки є червонуваті точки. За рік вони дають тільки одне потомство.
4
Гусениці лимонниця з'являються в червні і відрізняються зеленувато-жовтим забарвленням, яка має більш світлий відтінок з боків і білувату смугу по черевця. Завдяки такому камуфляжеві їх досить важко виявити в природному середовищі. Стадія гусениці триває близько місяця, але її тривалість залежить багато в чому від погодних умов. У цей час вони харчуються листям жостеру або жостеру, від чого і сталося друга назва лимонниця. Кокони цього метелика також мають зелений колір. Після виходу з кокона лимонниця харчуються нектаром, а в серпні вже занурюються в тривалий сон, який проходить навесні з початком перших теплих днів.