Інструкція по монтажу натяжних стель.

Сьогодні натяжні стелі стали прекрасною альтернативою звичайним пофарбованим стелях. Їх основні позитивні якості - ідеально гладка поверхня, довговічність, висока естетика. Технічно натяжна стеля - щільне вінілове полотно, яке спеціальним способом розтягують і кріплять до стінового або стельового профілю. У підсумку виходить абсолютно рівна поверхня, що відрізняється високими експлуатаційними якостями.

Матеріали та інструменти для роботи

Для того, щоб здійснити монтаж натяжної стелі, необхідно підготувати досить велика кількість інструментів і матеріалов.Прежде все, це необхідний за розмірами відрізок вінілового полотна. Далі, стельовий або стінний (залежно від того, чого вимагає інструкція з технічним завданням) багет. Його кількість прямо залежить від периметра вашої стелі. Також для монтажу багета знадобляться пластикові дюбелі і шурупи, оснащені прес-шайбою. Не забудьте про кільця, якими потрібно буде обвести опалювальні труби. Також підготуйте дерев'яний брусок і шматок наждачного паперу для шліфування. У разі необхідності, купіть ще поліетиленову плівку (для укриття меблів) і будівельну плівку зі скотчем (для захисту стін від пилу, яка з'явиться при бурінні отворів) .В список інструментів, які знадобляться для того, щоб встановити натяжна стеля, відносять такі: драбина , лазерний рівень або ватерпас, шнур для відбиття рівня, спеціальний шпатель, яким заправляють полотно в багет. Крім того, будівельний олівець, рулетка, металевий кутник, ножівка по металу, стусло, будівельний ніж і змінні леза до нього. А також, перфоратор, електричний подовжувач, набір бурів і свердел різних діаметрів, набір викруток, шуруповерт і насадки до нього. Ще знадобляться матерчаті рукавички білого кольору, прилад для пошуку прихованих електропроводок, майданчики або склянки для монтажу світильника, будівельні фен та порохотяг.
Крім того, підготуйте віник, совок, а також мило для рук і рушник.

Інструкція та порядок дій

Зазвичай установка натяжної стелі здійснюється двома людьми. Насамперед, приміщення необхідно підготувати до роботи: відсунути від стін меблі, щоб отримати вільний доступ до них з використанням драбини, захистити меблі від будівельного пилу, укривши її поліетиленовою плівкою. Те ж саме зробити з статями. Також будівельна плівка кріпиться під рівень полотна по периметру всіх стен.Перед початком кріплення багета необхідно зробити вимір і визначити найнижчий кут приміщення. Від нього потрібно зробити відступ, розмір якого прописаний в інструкції. Потім, від отриманої позначки по всіх стінах нанести горизонтальні лінії. Робиться це за допомогою шнура для відбиття і рівня. За отриманою лінії буде кріпитися багет. Якщо використовується стельове кріплення, багет приєднують до стелі, одночасно стежачи за тим, щоб він щільно прилягав до стенам.Спеціальним приладом для виявлення прихованої електропроводки необхідно визначити, в яких місцях проходять електричні кабелі. Ці місця найкраще помітити вертикальними черточкамі.Для кріплення багета до стін використовують дюбелі, які відповідають матеріалу стін, і шурупи з прес-шайбами. Треба стежити за тим, щоб відстань між шурупами не перевищувало 7,5 см. Під час буріння отворів у стіні варто уникати місць, де виявлено проходження електропроводки. На стику багетів, а також у кутах, шурупи необхідно розташовувати на відстані 2-1 см від краю багета. Щоб забезпечити кутові стики, обрізайте багет, використовуючи стусло, а що залишилися краю обробіть наждачним папером. Довжина багета повинна становити мінімум 16 см. Ширина НЕ огранічена.После виконання всіх цих робіт можна зайнятися монтажем майданчики і/або стійки для кріплення світильника відповідно до інструкціей.Прежде, ніж приступити до монтажу натяжної стелі, потрібно прибрати в приміщенні все сміття і пил , а також добре вимити рукі.После цього можна розгорнути полотно і закріпити його в багет за допомогою шпателя посередині кожної стіни. У будівельників це дія називається «закліпсовать». Дуже важливо залишити ні заправленими краю полотна (мінімум 7,5 см). Далі поступово полотно треба закріпити по всьому периметру стелі, через 70-80 см, як би роблячи шов. Полотно необхідно підтягувати від середини до країв. При цьому стежити за тим, щоб не утворювалися зморшки і складки. В останню чергу полотно закріплюється по кутах. Тепер можна обрізати полотно по нижньому краю планки багета.
Щоб уникнути утворення бахроми, варто закліпсовать ще раз звисають краю.
Якщо ви помітили, що на полотні утворилися складки, ліквідуйте їх, використовуючи будівельний фен. Просто прогрійте зморщився місця круговими рухами при температурі, що не перевищує 200оС. При цьому тримайте фен на відстані мінімум 20 см від полотна.Когда вінілове полотно натягнуто, настає час роботи з освітленням. У передбачуваних місцях розташування світильників необхідно зробити хрестоподібні надрізи для випуску електропроводки (приблизно 2х2 см) .Монтаж світильників краще всього довірити фахівцям, у яких є певний досвід у проведенні електромонтажних робіт.