Сучасні проекти дерев'яних будинків.

Незважаючи на те, що сучасні технології розвиваються з величезною швидкістю і постійно з'являються все нові матеріали, затребуваною і раніше залишається класика заміського домобудівництва, а саме - котедж, побудований з натурального дерева.

Переваги дерев'яних будинків

Традиції дерев'яного домобудівництва налічують не одну тисячу років. В період же загальної індустріалізації, появи бетону і піноблоків, дерево як матеріал для будівництва будинків відійшло на другий план. Однак і не зникло зовсім. Цей матеріал часто використовувався в будівництві лазень і дач. Сьогодні ж дерев'яний будинок або, як його ще називають, зруб, переживає своє друге народження. Причиною послужила поява нових методів будівництва і технологій обробки деревини. Завдяки цьому тепер можна легко звести міцний заміський будинок, який прослужить вам багато років. Приватний дерев'яний будинок зараз є модною тенденцією, однак, важливо пам'ятати і про практичність, якою володіють такі будинки. Перш за все, така будова є екологічно чистим, адже його зведення не тягне за собою використання важких будівельних технік. Крім того, деревина - це природний, природний матеріал. До того ж, зруби мають унікальні теплоізоляційні властивості. Завдяки цьому ви можете значно економити на опаленні приміщень. Ну і, звичайно ж, приватне дерев'яна будівля не вимагає додаткової внутрішньої обробки. Адже дерев'яні стіни виглядають дуже красиво і естетично, завдяки чому можуть служити чудовою основою для вашого інтер'єру.
Побудувати самостійно такий будинок досить непросто і під силу не кожному. Це заняття вимагає базових знань в галузі будівництва та певного досвіду.

Сучасні проекти дерев'яних будинків

По факту, сучасні дерев'яні будинки є аналогами простий російської хати. Але сучасне виконання робить ці житлові будови дуже оригінальними і навіть вражаючими уяву. Ще б, дивлячись на такий розмах, пишність, нестандартний вигляд і складність робіт, дуже важко не удівіться.На сьогоднішній день компанії, що займаються будівництвом дерев'яних будинків, здатні запропонувати своїм клієнтам величезну безліч різноманітних варіантів проектів будинків з дерева. Залежно від достатку і смаку, можна знайти ідеальний для себе план будівництва дерев'яного будинку: оригінальний і інтересний.Среді різновидів дерев'яних будинків розрізняють дві основні: будинки з бруса і будинку з бревна.Под будова з бруса професіонали рекомендують робити стрічковий фундамент. Сам брус може бути оброблений рубанком, як зсередини, так і зовні. Правда, це спричинить додаткові витрати. Брус для стін такого будинку може використовуватися різних розмірів. Можливе використання колод оциліндрованих або ручної рубки. Всі ці нюанси підбираються індивідуально, залежно від особистих переваг і желаній.Под бревенчатое будова також зазвичай використовується стрічковий фундамент. Колоди можуть додатково оброблятися струганком або рубанком. Для стін можуть використовуватися такі ж матеріали, як і для будинків з бруса.Все індивідуальні запитання, відносно проекту будівництва дерев'яного будинку, зазвичай вирішуються з дизайнерами, інженерами і майстрами компаній, що спеціалізуються на такій роботі. Вони допоможуть своїм клієнтам вибрати найбільш відповідний варіант, складуть проект і розраховують кінцеву вартість строітельства.Все проекти об'єднує використання одного і того ж матеріалу - дерева. В різних джерелах можна знайти багато інформації про таку властивість деревини, як екологічність. Але далеко не всім відомо, що дерев'яний будинок дозволяє своєму господареві ще й відчутно економити бюджет. Звучить дивно, адже такі будівлі прийнято відносити до сегмента найбільш дорогого будівництва. Тим не менш, це так. Посудіть самі: вдома з оциліндрованих колод не потрібне додаткове використання фасадних матеріалів, додаткової теплоізоляції або внутрішньої обробки стін. Дерево, володіючи високими естетичними властивостями, ще й чудово утримує тепло.Любой сучасний будинковий проект дерев'яної будови, так чи інакше, але продовжує давні традиції російського зодчества. Саме ліс був незмінною «багатовікової обстановкою життя російської». Саме дерево предки використовували в свій перший досвід будівництва ще в язичницьке час.
Як відомо, «Білокам'яна» (Москва) теж була на 90% забудована дерев'яними будинками і садибами. Втім, як і вся середньовічна Русь.
І, якщо подивитися на сучасний дерев'яний каркасний будинок, то можна помітити в ньому окремі елементи, що нагадують давньоруську хату. Горизонтально покладені колоди, з'єднані по кутах врубкой, утворюють зруб. Саме так будували хати на Русі. Цієї технології дотримуються й донині. Правда, зараз такі будинки саме будують, а в ті далекі, аж до петровського, часи їх «рубали». Власне кажучи, звідси і бере початок споконвіку російське назва цієї будови - «зруб». Справа в тому, що саме цей термін вважався більш правдоподібним і повністю відповідним процесу по створенню житла з використанням одного тільки сокири. Безперечно, прогрес на місці не стоїть. Тому щодо сучасних дерев'яних котеджів слово «хата» вживати не зовсім правильно. Воно прозвучить лише як красива метафора.Большая частина проектів сучасних дерев'яних будинків передбачає проживання людей в максимальному комфорті. Тому кожен варіант проекту володіє найповнішим набором всіляких зручностей. На користь таких жител зазвичай роблять свій вибір люди, орієнтовані на сімейний спосіб життя, які цінують в будинку здорову атмосферу, затишок і сучасний рівень комфорту. Якщо ви людина, яка прагне до позитивних емоцій, гармонійним відношенням з близькими і єднання з навколишнім світом, то дерев'яний заміський будиночок стане для вас найкращим варіантом. Адже тільки деревина є самим притягальним в цьому плані матеріалом. Єдиним, подарованим самою матінкою-природою, живим, здатним створювати в будинку неповторну дивовижну ауру тепла, турботи, родинності та затишку.
Досить часто люди займаються будівництвом заміських будинків . Справа ця не проста і вимагає великих фізичних і матеріальних затрат. До того ж, необхідно мати уявлення про основні моменти, з якими ви обов'язково зіткнетеся при будівництві.
Інструкція
1
Перед тим, як приступати до зведення будинку, необхідно підготувати план будівництва. Всі думки повинні бути структуровані і зображені на папері. Після цього необхідно ще раз все обміркувати. Якщо ваша сім'я складається з чотирьох осіб, то в будинку повинно бути мінімум три спальні, одна велика кімната для гостей, кухня, а також туалетна кімната з душовою кабіною.
2
Для початку необхідно звести фундамент. За допомогою бура пробурити в землі кілька отворів діаметром близько 200 міліметрів. Глибина їх має бути приблизно 1 метр. Отвори найкраще робити на відстані 90 сантиметрів. Після цього встановіть за рівнем в пробурені отвори азбоцементні труби. Внутрішній їх діаметр повинен бути не менше 100 міліметрів, а довжина - 1,3 метра. Навколо труб насипте пісок, залийте воду і добре утрамбувати. В труби залийте бетонний розчин.
3
Щоб будинок був міцним, а витрати на його будівництво були мінімальними, прольоти в приміщенні зробіть максимум довжини будівельної деревини. Обов'язково враховуйте товщину стін. Справа в тому, що довжина стандартних дощок складає 6 метрів, а товщина стін 170 міліметрів. У підсумку, ширина кімнати може вийти 5,4 - 5,6 метрів.
4
Після цього займіться зведенням каркасу. Спочатку зробіть нижню обв'язку з дощок 150х50 міліметрів. Укладіть їх на ребро на готовий фундамент майбутнього будинку. Внутрішні дошки нижньої обв'язки з'єднайте один з одним за допомогою шурупів. До них прикріпіть середні дошки нижньої обв'язки, а до них вже і зовнішні дошки.
5
Після того, як ви виконали з'єднання дощок нижньої обв'язки, потрібно вирівняти верхню частину дощок. Для цієї мети скористайтеся електрорубанків. Обов'язково перевірте рівень, діагональ і кути нижньої обв'язки майбутнього каркаса. Розмітьте розташування лаг підлоги. Потім за допомогою електролобзика виконайте пази у внутрішніх дошках нижньої обв'язки і закріпіть лаги підлоги до стовпів фундаменту і до нижньої обв'язки.