Як дихають черепахи.

Черепахи - популярні вихованці, що володіють цікавою зовнішністю і невибагливі. Вони настільки не схожі на інших тварин, що деякі господарі деколи задаються питанням, як же дихають їхні улюбленці.
Інструкція
1
За будовою дихальної системи черепахи не надто відрізняються від інших тварин. У них є добре розвинені легені, за допомогою яких вони вдихають і видихають воздух.Но при цьому у черепах немає грудної клітки. Вони дихають не завдяки сходженню і розбіжності ребер, тому що цьому перешкоджає панцир, а використовуючи пучки м'язів, що йдуть до Пластрон від плечового і тазового поясу, а також дорсально-вентральні м'язи, які розташовані по краю панцира. Руху даних м'язів призводить до зміни обсягу порожнини тіла - зменшення або збільшення і, отже, і до зміни обсягу легких, в результаті чого відбувається вдих чи видих.
2
На передньому кінці голови у черепахи розташовані зовнішні ніздрі, за допомогою яких вона і вдихає повітря. Потім він потрапляє в ротову порожнину, куди мають вихід внутрішні ніздрі-хоани, що примикають до гортанний щілини. Повітря потрапляє в трахеї, потім в бронхи, і вже звідти в легені.
3
У черепах немає зябер, тому вони не можуть дихати киснем, розчиненим у воді. Як водяним, так і сухопутним тваринам необхідне повітря для нормальної життєдіяльності. Ось тільки дихання черепах аж ніяк не таке ж інтенсивне, як у людей. Сухопутна черепаха в період активності робить лише 4-6 вдихів в хвилину. Водяна і того рідше, вона може спливати на поверхню, щоб ковтнути повітря лише один раз в двадцять хвилин. Під час сплячки, коли метаболізм тварин сповільнюється, необхідність в кисні у них помітно зменшується.
4
Протягом еволюції черепахи отримали деякі досить оригінальні пристосування, що полегшують процес дихання. Приміром, м'якотілі черепахи не тільки дихають за допомогою легенів, але і здатні засвоювати частина кисню через шкіру. А у черепах, які живуть у прісній воді, частина газообміну відбувається в анальних мішках, що відкриваються в клоаку.