Вибір паркетної дошки.

Дерево - традиційний будівельний матеріал, що використовується не тільки для зведення будівель, але і для їх внутрішньої обробки. Сучасні технології дозволяють виробляти нові оздоблювальні матеріали, такі як паркетна дошка, що поєднують в собі всі достоїнства натуральних дерев'яних підлогових покриттів, але більш дешеві та позбавлені властивих дереву недоліків.

Що таке паркетна дошка

Цей оздоблювальний матеріал був запатентований в 40-х роках минулого століття шведською фірмою Tarkett. Він являє собою довгомірні панелі, що мають багатошарову деревну структуру, від трьох і більше шарів. Верхній шар виготовляється з натурального дерева цінних порід, що мають високі декоративні та експлуатаційні показники: дуба, бука, вишні, горіха, клена, тика, берези, акації. Для верхнього шару використовують і деревину екзотичних сортів: венге, мербау, ятоба, дуссія. Чим товщі цей шар, тим довше прослужить покриття з паркетної дошки, оскільки періодично воно потребує шліфовці, при якій знімається частина верхнього слоя.Средніе шари паркетної дошки складаються з коротких ламелей, для виготовлення яких використовуються хвойні породи дерев. У якості нижнього шару знаходить застосування ялинова або дубова фанера завтовшки близько 2 мм. За технологією виготовлення потрібно, щоб волокна кожних двох шарів паркетної дошки були перпендикулярні один одному, що дозволяє забезпечити міцність цього оздоблювального матеріалу і нейтралізувати зміна його лінійних розмірів, адже дерево у великій мірі піддається впливу коливань вологості і температури.

Що впливає на експлуатаційні характеристики паркетної дошки

Те, як довго прослужить вам підлогу, покритої паркетною дошкою, в основному залежить від того, який верхній шар в ній використаний, адже кожна порода дерева має свої експлуатаційні особливості, що впливають на термін служби паркету. Такі параметри, як товщина верхнього шару, показник стабільності і твердість - ось основні якості, на які ви повинні звернути увагу, якщо хочете, щоб ваш пол зберігав свій первісний вигляд якомога довше.
Термін служби підлогового покриття з паркетної дошки в чому залежить від умов експлуатації і того, наскільки дбайливо ви будете ставитися до нього.

Декоративні особливості паркетної дошки

Колір і текстура покриття теж будуть заздрість від того, деревина яких порід використовувалася для верхнього шару. Зверніть увагу, щоб по своїй колірній гамі підлогу вписувався в інтер'єр. Ви можете підібрати паркетну дошку такого ж кольору, як і меблі, але можете зіграти і на контрастних поєднаннях, коли темна, майже чорна деревина венге буде відтіняти меблі зі світлих порід дерева.Чтоби довше зберегти зовнішній вигляд, паркетна дошка покривається захисним шаром лаку або просочується маслом. Більш природно виглядає паркет, покритий маслом, яке проникає в глибокі шари його структури, але при цьому не змінює їх колір і фактуру. Однак таке покриття більш схильне до дії вологи, тому для догляду за масляним підлогою слід застосовувати спеціальні рідини, що містять масло і віск. Щорічно необхідно оновлювати поверхню підлогового покриття, використовуючи для цього шліфувальні машіни.Паркетная дошка, що має захисний шар лаку, вологи не боїться. Спочатку її покривають декількома шарами шпаклівки і грунтовки і тільки потім наносять лак, що містить ультрафіолетові фільтри, що оберігають покриття від вигорання. Вологого прибирання таке покриття не боїться, але от точкове вагове тиск може і не витримати - потріскатися. Тому, щоб продовжити термін служби лакової паркетної дошки, під крісла та стільці слід підкласти килими або зробити повстяні накладки на їх ніжки.
До достоїнств паркетної дошки відноситься легкість монтажу і укладання, а також екологічність.
В залежності від того, скільки плашок складають верхній шар, дошка підрозділяється на одно-, двох-, трьох- і багатосмужну. Краса текстури тієї чи іншої породи дерева найбільш помітна на односмуговою паркетної дошки. Такий паркет рекомендують укладати в приміщеннях великої площі. Поверхня двосмугової дошки прикрашена двома плашками, які можуть бути однаковими по довжині або складатися з декількох фрагментів кожна. Найчастіше використовується трьохполосна дошка, плашки на поверхні якої зміщені відносно один одного, утворюючи класичний малюнок натурального дерев'яного паркету: ялинка, плетінка, палубна укладання. Вона чудово виглядає в квартирах, де площа внутрішніх приміщень невелика. Багатосмугова паркетна дошка може бути покладена так, що ніяких стиків помітно не буде.
Для укладання на теплу підлогу використовується дошка товщиною не менше 13 мм.

Стандартні розміри

Виробники випускають паркетну дошку різних розмірів, довжина її може коливатися від 2 до 2,5 метрів, ширина - від 5 до 20 см, товщина - від 7 до 26 мм. Врахуйте, що дошка товщиною 7 мм матиме тонкий верхній шар, що складається з деревного шпону, який вже не можна буде піддавати шліфовці. Дошка товщиною 1 см і більше матиме деревне робочий шар товщиною від 2,3 мм, при необхідності його можна буде отциклевать. Паркетну дошку товщиною більше 20 мм необхідно укладати на лаги. Більш тонкий паркет укладають на бетонну стяжку, використовуючи для монтажу клейовий або плаваючий спосіб.