Укладання настінного коркового покриття.

Високі експлуатаційні якості підлогових і настінних пробкових покриттів все частіше стають вагомим доказом на користь того, щоб, відбуваючись внутрішні приміщення, зупинити свій вибір саме на цьому матеріалі. Додатковим плюсом є і те, що укласти коркове покриття можна своїми руками, не звертаючись до професіоналів.

Переваги пробкових покриттів

Коркові покриття виготовляють з кори коркового дуба, який росте на півдні Європи і північному узбережжі Африки. Це натуральний природний матеріал, один з найбільш екологічно чистих. Тепло-, шумо-і вологозахисні властивості цих покриттів обумовлені пористою структурою пробки, що з безлічі мікроскопічних комірок, наповнених азотом і киснем. Пробка - дуже міцний матеріал, якому не страшні механічні пошкодження - від ударів на ній не залишається навіть вм'ятин, на дотик вона приємна і викликає відчуття теплоти.Естественние натуральні відтінки пробкових покриттів дозволяють реалізовувати найфантастичніші дизайнерські рішення, вона гармонійно вписується в інтер'єри різних стилів - від бароко до кантрі і Провансу.

Підготовчі роботи перед укладанням настінного покриття з пробки

Настінні коркові панелі мають розмір - 60х30 см, їх товщина дорівнює 3 мм. Це двошаровий оздоблювальний матеріал, що складається з підкладки, що представляє собою спресовану подрібнену пробку, покритої тонким верхнім шаром пробкового шпону. Розрахувавши кількість матеріалу, необхідного для обробки, додайте до нього ще 5-10%, оскільки краю панелей можуть мати нерівності, а частина матеріалів потрібно буде перекласти, в разі будівельного шлюбу. Врахуйте, що навіть в одній партії пробкові панелі можуть розрізнятися за фактурою і тоном, тому їх слід спочатку розкласти на підлозі і підібрати так, щоб вони підходили один до одного по цвету.Транспортіровка і зберігання пробкових панелей повинні здійснюватися у вертикальному положенні. Після того як вони будуть доставлені з магазину, необхідно перенести їх в те приміщення, де вони будуть монтуватися, і залишити на 2-3 дні, щоб покриття адаптувалося до влажностному і температурному режіму.Осмотріте і вирівняйте стіни, вони не повинні бути гладкими - для кращого зчеплення пробкових панелей. Там, де поверхня стіни забарвлена, обробіть її грубозернистої наждачним шкіркою. У тих місцях, де обсипається штукатурка, покрийте стіни ґрунтовкою. Монтаж настінного плитки проводять в приміщенні, температура в якому не нижче 18 і не вище 25 оС, а вологість - від 35 до 65% .Определіте, який спосіб укладання ви виберете. Якщо ви хочете спростити і полегшити процес, використовуйте односторонній, коли клеєм покривається тільки поверхня стін, а пробка потім укладається поверх. В цьому випадку підійде звичайний акриловий клей. Коли в вирішили скористатися способом більш надійного двостороннього укладки, клей наноситься не тільки на стіну, але і на поверхню коркової панелі. Для цього потрібно буде використовувати спеціальний контактний склад, при цьому панелі укладають на стіну не раніше, ніж через 20 хвилин після нанесення клею.

Монтаж настінних пробкових панелей

В лівому верхньому куті стіни відзначте початкову точку, від якої ви будете укладати покриття. Вона повинна бути нижче лінії стелі на половину формату панелі, так наклеєне покриття буде виглядати більш акуратно. За допомогою рулетки, виска і олівця нанесіть на стіну розмічальну сітку і дотримуйтеся її, виконуючи монтаж панелей. Ті плитки, які будуть укладені по периметру стіни, обрізаються за місцем, після того як будуть наклеєні. Для різання використовується монтажний ніж і металева лінійка.
При монтажі настінних покриттів з пробки застелите підлогові покриття, щоб запобігти попаданню крапель клею, який потім буде важко відтерти.
Спочатку приклеюється перший вертикальний ряд, потім - верхній горизонтальний. Клей необхідно наносити на поверхню стін і плитки рівним шаром, він не повинен містити сторонніх вкраплень і грудочок. Для нанесення клею використовують шпатель з дрібними зубчиками або валик з велюрової поверхнею. Після наклеювання кожну плитку необхідно добре прокатати гумовим валиком, особливо щільно притискаючи її по краях. Щоб видалити надлишки клею, виступаючі на стиках, використовуйте шматок м'якої тканини. Майте на увазі, що діяти слід дуже акуратно - клей моментально фіксує панель на стіні, і, приклеївши, вам вже не вдасться ні відірвати, ні зрушити її без пошкодження. Помилки можна виправити, тільки відірвавши неправильно наліплену плитку, яку повторно використовувати вже не можна через деформації. Очистіть поверхню стіни від залишків клею і наклейте на неї нову панель.
Якщо ви помітили, що краї або кути панелей відходять, акуратно промажте їх знизу тонким пензлем, змоченою клеєм, притисніть м'якою тканиною і трохи потримайте, злегка притиснувши.
Найскладнішим моментом, з яким доведеться зіткнутися, укладаючи настінні пробкові панелі, є оформлення отворів під вимикачі і розетки. Щоб виключити помилки, використовуйте паперовий шаблон. Прикладіть аркуш паперу, відзначте на ньому краю суміжних плиток і місце для розетки, після цього перенесіть розмітку на панель. Не варто відразу вирізати на ній ідеально круглий отвір - прорежьте спочатку квадрат, а потім акуратно закруглите його краю, використовуючи ножиці або монтажний ніж.