Як вивести борщівник.

Великі і різьблені листя, високий стебло, дрібні білі або рожеві квітки, зібрані у великі зонтики. Здавалося б, яка краса, але борщівник - широко поширене рослина, що є отруйним і небезпечним бур'яном, тому так важливо з ним боротися.
Вам знадобиться
  • - гумові рукавички;
  • - секатор або ножиці;
  • - горюча рідина;
  • - сірники;
  • - гербіциди;
  • - штикова лопата.
Інструкція
1
Борщівник дуже швидко росте і має величезну живучістю. Він може досягти гігантських розмірів (висотою до чотирьох метрів). Вранці на цій рослині утворюється стільки роси, що можна вимити руки або вмитися. Але ні в якому разі не варто наближатися до борщівник, доторкнувшись до цього красеня, ви ризикуєте отримати сильні опіки. Борщівник виділяє в атмосферу отруйні речовини, які можуть викликати хворобливі стани: головний біль (іноді до втрати свідомості), нудоту і блювоту. Особливо небезпечно це рослина під час цвітіння.
2
Щоб позбутися цього бур'яну назавжди, краще використовувати різні способи, так ви підвищите ймовірність успішного результату. Проводите обрізку квітів на невеликих ділянках і на початковій стадії цвітіння. Головне - використовувати запобіжники, оскільки сік борщівника при попаданні на шкіру може викликати появу опіку. Обов'язково надіньте на руки гумові рукавички, на одяг дощовик або який-небудь матеріал, який не дозволить соку вбратися в одяг. Обхопіть парасольку знизу і зріжте за допомогою ножиць або секатора всі квітки.
3
Наступний спосіб боротьби з борщівник - це спалювання. Завдяки цьому ви знищите насіння бур'яну в період дозрівання. Не пропустіть момент проведення даного заходу (до початку дозрівання плодів у найбільшому парасольці). Даний спосіб вимагає акуратності і особливої обережності. Облийте парасольки рослин горючою рідиною, підпаліть. Відійдіть подалі, так як в період горіння з борщівника будуть виділяти шкідливі ефірні масла. Дотримуйтесь протипожежну безпеку, не допускайте попадання соку на одяг і відкриті ділянки тіла.
4
Перед початком цвітіння борщівника обробіть рослини гербіцидами, пізніша обробка буде менш ефективною. Концентрація використовуваних гербіцидів повинна бути подвійною або навіть потрійний від прописаної інструкції. Ефект буде досягнутий після двох-трьох таких обробок з перервою між ними два тижні. Рясно змочуйте гербіцидами генеративні пагони, листову розетку, суцвіття.
5
Можна скористатися ручним індивідуальним способом. Ранньою весною, коли рослини тільки починають рости - саме час вийти на присадибну ділянку зі багнетною лопатою. Дуже важливо при цьому використовувати добре заточений інструмент. Зрубаєте місце зростання борщівника (трохи нижче кореневої шийки). Якщо ви зрубаєте бур'ян вище, то на корені може залишитися кілька сплячих бруньок, рослина знову піде в зростання і дасть насіння.