Як боротися з белокрилкой.

Белокрилка - небезпечний шкідник рослин. Ці невеликі комахи своїм зовнішнім виглядом нагадують крихітних метеликів. Якщо ви виявили на своїй дачній ділянці або в теплиці білокрилок, почніть негайно з ними боротися, інакше можна втратити врожаю.
Вам знадобиться
  • - хімічні препарати;
  • - мікробіологічні препарати;
  • - фанера;
  • - біла або жовта фарба;
  • - каніфоль , мед, вазелін або касторове масло;
  • - клейові стрічки від мух;
  • - часник.
Інструкція
1
В раціон белокрилки входять: бальзамін, фуксія, лантану, бегонія, пасифлора і пеларгонія. Але через брак цього белокрилки здатні напасти навіть на кімнатні рослини. Ховаються вони на нижній стороні листя, де надалі відкладають яйця. В тепличних і оранжерейних умовах комахи віддають перевагу огірки і томати. З'являються вони найчастіше в місцях, де висока вологість поєднується з високою температурою, немає хорошої вентиляції, рослини розташовуються занадто тісно. Забезпечте рослинам оптимальний температурний режим, провітрювання.
2
Скористайтеся хімічними препаратами для боротьби з білокрилками, найефективніші з них - «Децис», «Фуфанон», «Актеллік» (одна ампула на літр води) і «інтавір». Серед біологічних препаратів особливою популярністю користуються мікробіологічні препарати («Вертіціллін»). Можна скористатися препаратами-пиретроидами: «Арріво», «Ф'юрі» або «циперметрин». Перед використанням того чи іншого засобу слід уважно ознайомитися з інструкцією та чітко слідувати їй. Можливо, буде потрібно неодноразове обприскування рослин.
3
Щоб відловити дорослі особини білокрилок, можна застосовувати клейові пастки, які просто зробити в домашніх умовах. Візьміть шматки фанери і фарбуватимете їх в білий або жовтий колір, змастіть каніфоллю, вазеліном, касторовою олією або медом. Жовтий і білий кольори особливо приваблюють комах, білокрилки сідають на приготовлену приманку і прилипають. Коли їх набереться достатня кількість на фанері, її необхідно протерти і знову змастити одним з перерахованих коштів. Можна використовувати всім відомі клейові стрічки-пастки для мух, розвісивши їх поблизу розмноження шкідників.
4
Відмінний ефект у боротьбі з білокрилками дає настій часнику. Візьміть близько двохсот грамів часнику, очистіть і подрібніть, залийте літром води, накрийте кришкою і настоюйте протягом п'яти днів. Для обприскування рослин достатньо буде шести грамів концентрованого настою, розведеного в літрі води. Дане народний засіб допоможе лише в тому випадку, якщо комах-шкідників не надто багато.