Лозап: інструкція із застосування.

Препарат «Лозап» - одне з лікарських засобів, які допомагають людям з артеріальною гіпертензією успішно підтримувати в нормі рівень артеріального тиску.

Опис препарату

Лікарський засіб «Лозап» (Lozap) випускається в таблетках, покритих оболонкою, різної дозування від 12.5 мн (№90) до 50 мг (№50, №30). Також до цієї групи відноситься і лікарський засіб «Лозап плюс». Від «Лозапу» воно відрізняється складом. Так, в «Лозап» активна речовина тільки одне - лозартан калій, а в «Лозап плюс» - два: лозартан калій і гідрохлоротіазид. В якості додаткових речовин а препараті використовуються маннитол, мікрокристалічна целюлоза, кроскармелоза натрію, стеарат магнію, повідон, макрогол, диметикон, гіпромелоза, тальк, барвник жовтий.

Фармакологічна дія

«Лозап» »є антигіпертензивним засобом, який блокує рецептори підтипу АТ1 і надає перешкоду зв'язуванню ангіотензину 2 і рецепторів АТ1, Препарат не впливає на кінінову систему, не сприяє накопиченню брадикініну. Лозап є проліками. Його активний метаболіт (карбоксильної кислоти), які утворюється в процесі біотрансформації, має антигіпертензивну дію. При пероральному прийомі протягом однієї години «Лозап» досягає максимального рівня в плазмі крові, його метаболіт макисмально концентрації досягає протягом 3-4 годин. Виводиться препарат протягом дев'яти годин. У перші дві години виводиться лозартан, а його активний метаболіт - на протяг 9:00. Як було виявлено під час наукових медичних досліджень, гіпотензивний ефект швидше досягається у поєднанні лозартану та гідрохлортіазиду. Тому найбільш ефективно з поставленою проблемою справляється комбінований препарат «Лозап плюс». Одноразовий прийом «Лозапу» має антигіпертензивну дію протягом 6 годин, після чого поступово протягом доби ефект буде знижуватися. Тому використовувати «Лозап» потрібно постійно. При регулярному прийомі ліків на другий - четвертому тижні пацієнт відчує на собі повний антигіпертензивний ефект препарату. Артеріальний тиск триматиметься в нормі. При цьому слід зазначити, що зниження артеріального тиску спостерігається однаково у осіб чоловічої і жіночої статі. Расова приналежність в антигипертензивном процесі, зазначено під час досліджень, в досягненні позитивного результату себе ніяк не проявила. «Лозап» на всіх діє однаково.

Показання до застосування

Лозап призначається пацієнтам, що страждають на артеріальну гіпертензію, при комбінованої терапії - хворим з хронічною серцевою недостатністю і у випадку непереносимості або нееефектівность терапії при використанні інгібіторів АПФ. Рекомендується даний препарат для профілактики серцево-судинних захворювань, в тому числі інсульту, і зниження смертності у людей з підвищеним артеріальним тиском і гіпертрофією лівого шлуночка. Діабетична нефропатія у хворих на цукровий діабет, що супроводжується артеріальною гіпертензією, також лікується за допомогою «Лозапу».

Спосіб застосування та дози

При артеріальній гіпертензії «Лозап» призначається один раз на добу в дозі 50 мг. Якщо ефект не досягається, дозування слід збільшити в два рази: 100 мг один раз на добу або по 50 мг 2 рази на добу. Лікування хронічної серцевої недостатності слід починати з 12,5 мг на добу, одноразово. Протягом тижня дозування поступово збільшують спочатку до 25 мг, а потім - до 50 мг. При цьому необхідно обов'язково стежити за станом хворого, його переносимістю препарату. Пацієнтам, які приймають у високій дозі діуретики, початкову дозу препарату призначають 25 мг. Поступово дозу можна збільшити. Для літніх людей та хворих з нирковою недостатністю доза препарату не коригується. Зниження дози необхідно людям з порушенням роботи печінки.
« Лозап »приймають одноразово (або 2 рази на добу), не розжовуючи таблетку та запиваючи її великою кількістю води. Приймати ліки можна в будь-який час незалежно від прийому їжі.

Протипоказання

«Лозап" не рекомендується призначати при непереносимості одного або декількох компонентів препарату, а також у період вагітності. Протипоказаний «Лозап» в дитячому віці.

Побічні дії

Під час застосування «Лозапу» можуть спостерігатися алергічні реакції, почервоніння шкіри, кропив'янка, анафілактичний шок, носові кровотечі, аритмії, стенокардія, інфаркт міокарда, васкуліт, анемія, біль у суглобах, головні болі, гіпотонія, васкуліт, порушення функції печінки, міалгія, сухість слизової оболонки ротової порожнини, блювання, запор, метеоризм, тривожність, неспокій, порушення сну, непритомність, мігрень У рідкісних випадках вірогідні, порушення смаку та зору, зниження лібідо, імпотенція.

Передозування

При надмірному вживанні препарату можуть спостерігатися зниження артеріального тиску, тахікардія, іноді - брадикардія. Для усунення цих симптомів рекомендується терапія, спрямована на виведення з організму продуктів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими препаратами

При одночасному прийомі «Лозапу», «Рифампіцину» або «Флуконазола» рівень у плазмі крові активного метаболіту може знижуватися. При вживанні препарату з калійзберігаючими сечогінними засобами, продуктами калію необхідний контроль рівня калію. Зменшують гіпотензивну дію «Лозапу» такі препарати, як «Індометацин» та інші НПЗЗ. Не виявлено зниження ефекту при одночасному прийомі з дигоксином, фенобарбіталом, варфарином, еритроміцином і циметидином.

Умови зберігання

Зберігати препарат слід в сухому темному місці при температурі не вище 30оС.

Додаткова інформація

Чи не рекомендується застосування препарату людям, що страждають хворобами печінки. При необхідності використання препарату зменшити дозу і вести спостереження за станом пацієнта.
Препарат може викликати сонливість, неуважність і впливати на керування автомобілем і складними механізмами, тому не рекомендується його призначати людям, професії яких пов'язані з підвищеною увагою.
Під час прийому препарату вживання алкоголю категорично заборонено.