Правила монтажу душової кабіни.

Душова кабіна - дорога сантехнічна конструкція, її ціна ще більше зростає, коли ви замовляєте монтаж, який могли б зробити і самі, у професійних сантехніків. Самостійний монтаж душової кабіни - досить проста і цікава процедура, яка багато чому навчить вас і дозволить надалі підтримувати кабіну в ідеальному стані своїми руками.
Перше правило, яке повинен запам'ятати кожен, хто встановлює яку-небудь сантехніку, в тому числі душову кабіну, звучить так - інструкція з монтажу, прикладена до пристрою, ваш основний документ. Від інструкції не можна відходити ні на крок, необхідно виконувати всі її вимоги, її писали не просто так, всі її положення перевірені досвідченими інженерами. Дії, що суперечать інструкції, можуть привести до поломки душової кабіни, до аварійної ситуації, затоплення вашої квартири, а також квартири сусідів.

Вибір місця для душової кабіни

Уважно вивчивши інструкцію і маючи в голові приблизний план дій, ви можете приступити до першого етапу монтажу, який полягає у виборі місця для душової кабіни. Правила вибору місця досить прості. Необхідно розташувати душову кабіну якомога ближче до витяжки. Також кабіна повинна бути розташована так, щоб можна було заземлити всі металеві частини. У магазині, при виборі душової кабіни ви повинні подбати про те, щоб купити душову кабіну, яка підійде за розмірами до вашої ванній кімнаті. Дах кабінки повинна відставати від стелі не менше, ніж на 20 см.На доступній відстані від кабіни повинні знаходитися труби гарячого і холодного водопостачання, а також розетка для підключення кабіни до електричної мережі.
Ні в якому разі не можна розміщувати душову кабіну в приміщенні без вентиляції.
Розумно буде розділити монтаж душової кабіни на два етапи - попередня збірка в зручному просторому місці і кінцевий монтаж на місці установки.

Попередня збірка

Попередня збірка допоможе вам розібратися в пристрої кабіни, зі зручністю зібрати різні частини і протестувати. Так, ви можете зібрати піддон в кімнаті, відрегулювати його ніжки на рівній поверхні, підключити зливний шланг і вилити в піддон кілька відер води, перевіривши його герметичність. Потім ви окремо можете зібрати стінки, перевірити, чи працюють підсвічування кабіни, вентилятор, радіо.Также при попередній збірці ви зможете протестувати герметики. Пам'ятайте наступне правило - акрилові герметики використовуються тільки із зовнішнього боку кабіни, вони не повинні постійно взаємодіяти з водою, а в самій кабіні як герметика використовують зазвичай силіконові санітарні герметики.

Монтаж кабіни

Після попереднього складання ви можете приступати до монтажу у ванній кімнаті. Монтаж слід проводити зверху вниз, тому спочатку вам необхідно встановити піддон і приєднати його до зливу. Піддон повинен бути розташований ідеально рівно, обов'язково використання рівнів при його установці. Щоб слив працював правильно, між зливним отвором кабіни і каналізаційним патрубком повинен бути ухил, добре, якщо слив йде в підлогу, ідеально, якщо отвір зливу і каналізації розташовані один над одним. Довжина шланга, що з'єднує зливний отвір і каналізаційну трубу, не повинна бути занадто великою, якщо ж виконання цієї вимоги домогтися можна, доведеться встановлювати спеціальний стічний насос.Прісоедіняя душову кабіну до водопроводу, необхідно використовувати якісні труби, арматуру, оснастку. Важливо проводити герметизацію всіх ділянок, на яких може відбуватися витік води. На труби, що підводять воду до душової кабіни, обов'язково ставлять фільтри механічної очистки води.После того, як піддон встановлений, приєднаний слив і підключена вода, можна приступати до установки стінок кабіни. Для їх установки краще використовувати кріпильні матеріали, що входять в комплект до душової кабіни, це дозволить контролювати правильність складання. У душових кабінах економ-класу стінки виконані з тонкого пластику, це створює масу незручностей і дискомфорт при прийнятті душа, так що бажано постаратися взяти кабіну нехай з більш високою ціною, але з посиленими стенкамі.Еслі кабінка потребує електриці для живлення освітлення, радіо, гідромасажу, парогенератора, його необхідно підвести після установки стінок.
У електричний ланцюг, що живить душову кабіну, обов'язково має бути включено пристрій захисного відключення.
Потім проводять монтаж стельової панелі. Вона встановлюється за допомогою кріпильних елементів, що входять в комплект, а потім стики стінок і стельової панелі ретельно герметизують герметиком. В останню чергу встановлюють двері душової кабіни. Зазвичай в комплект душової кабіни входить спеціальний ущільнювач для дверей, його необхідно надіти на двері перед її установкою. Положення регулюють за допомогою дверних роликів - верхніх і нижніх. Після того, як дверцята душової кабіни встановлена, роблять установку дзеркал, ручок, різних декоративних елементів.

Тестування душової кабіни

Останнє правило - душову кабіну після монтажу необхідно протестувати. Вона повинна відповідати наступним параметрам: - кабіна ніде не пропускає воду; - злив працює добре, вода не накопичується в піддоні, навіть якщо включений максимальний напір води; - піддон чи не видає ніяких звуків, не рухається; - в стінках, піддоні, стельової панелі немає тріщин.