Як варити яйця, щоб не тріскалися.

Щоб яйця під час варіння не потріскалися, потрібно дотримуватися під час їх приготування ряд простих правил. Зрозуміло, потрібно вибирати для варіння тільки ті яйця, термін придатності яких не закінчився.
Інструкція
1
Переконайтеся в тому, що яйця свіжі. Для цього покладіть їх у ємність з водою. Якщо яйця опустяться на дно, вони знесені більше трьох днів тому. Яйця тижневої давності будуть плавати вертикально. Знесене три тижні тому несвіже яйце спливе.
2
Не опускайте яйця, вийняті з холодильника, відразу в гарячу воду. У цьому випадку вони напевно лопнуть. Їх потрібно виймати з холодильника заздалегідь.
3
Щоб яйця не потріскалися при варінні, візьміть для приготування посуд невеликої ємності. У процесі їх приготування стежте за рівнем води і при необхідності додавайте її необхідну кількість. Відварюйте яйця на середньому або повільному вогні, при бурхливому кипінні вони можуть лопнути.
4
Чи не варіть яйця занадто тривалий час, в цьому випадку жовток буде з нальотом некрасивого сірого кольору, а білок стане «гумовим». Щоб цього уникнути, встановлюйте таймер на потрібний час після закипання яєць. Яйця круто варяться протягом 8-9 хвилин, яйця всмятку - 2-3 хвилини, яйця "в мішечок" готуються 5-6 хвилин.
5
Щоб правильно зварити яйця некруто, налийте в невелику посуд окріп. Візьміть яйця і акуратно покладіть їх у воду. Вода повинна покривати яйця і бути вище їх на 1-2 сантиметри.
6
Поставте каструльку на середній вогонь, коли вода закипить, засічіть одну хвилину, потім зніміть каструлю з плити і щільно закрийте її кришкою. Зачекайте хвилину, потім знову поставте каструлю на вогонь. Яйця потрібно варити на повільному вогні протягом семи хвилин.
7
Для варіння яєць круто налийте в каструлю холодну воду, покладіть в неї яйця. Поставте посуд на середній вогонь, дочекайтеся закипання води, засічіть час і варіть яйця протягом потрібної кількості хвилин.
Зверніть увагу
Для варіння яєць можна використовувати автоматичні яйцеварки, вони точно визначають час закипання води і готують яйця стільки, скільки потрібно.
Корисна порада
Щоб варені яйця легко очистилися від шкаралупи, помістіть їх гарячими під струмінь холодної води.