Вибір профнастилу для даху.

Дах, на яку припадає основний руйнівний вплив атмосферних опадів, є важливою частиною будь-якої будови: і житлового, і нежитлового. Від якості покриває її матеріалу залежить, наскільки тепло і затишно буде в будинку. До недорогим і якісним покрівельним матеріалів можна віднести профнастил.

Особливості профнастилу

Профнасліл, профлист або металопрофіль - загальна назва будівельного матеріалу, що представляє собою профільовані металеві листи. Для захисту від корозії вони можуть бути оцинковані і з одного або двох боків покриті спеціальним міцним полімерним складом. Крім захисної функції, він виконує і декоративну, оскільки забарвлений в різні кольори. Профільовані листи виготовляють з міцної сталі різної товщини методом холодного прокату. Оцинкований профнастил, який не має полімерного верхнього шару, коштує відносно дешево. Він частіше використовується в якості покрівельного покриття для господарських будівель, гаражів, виробничих і складських будівель. Той, що має полімерне покриття, прекрасно виглядає на дахах житлових будинків, в тому числі і мають найскладнішу форму покрівлі.
Оцинковане покриття мають всі типи профнастилу. Чим товстіший шар цинку, тим менш чутливий металопрофіль до агресивного впливу зовнішнього середовища.
В якості покрівельних покриттів застосовують як сталевий профнастил з чорного металу, що не має покриття, так і металопрофіль, виготовлений з алюмінієвого або мідного сплаву, але краще всього використовувати спеціальний профлист для дахів, який підрозділяється на кілька типів. Він буває: гнутий, прокатний, перфорований і з фактурним тисненням. Листи покрівельного профнастилу, на відміну від звичайних фасадних, мають по краях, так звану, капілярну канавку, що перешкоджає затікання під них дощових крапель і талого снігу, забезпечуючи, тим самим, надійну влагоізоляцію.Качество покрівельного профільованого листа повинно бути таким, щоб при різанні покрівельні канавки чи не деформувались і не гнулися, тільки так вони збережуть своє функціональне призначення. За зовнішнім виглядом або за фото зразків, викладених в інтернеті, важко визначити, наскільки якісний профільований настил випускає той чи інший виробник, тому при виборі слід почитати відгуки на спеціалізованих будівельних форумах.

Як вибрати профнастил для даху

Перш, ніж купувати профнастил для даху власного будинку, що будується, зробіть необхідні розрахунки і визначте точні розміри всіх конструкцій покрівлі. В ідеалі, довжина листів металопрофілю повинна відповідати довжині ската, щоб повністю покривати його. Якщо листи коротше, слід врахувати, що укладають їх внахлест, тому корисна і фактична площа аркушів - величини різні. З урахуванням цього, визначте, скільки листів вам потрібно буде купити. Ширина настилу, що має трапецієподібну форму профілю, становить від 780 до 1200 метрів, профіль стандартної прямокутної форми може бути порізаний на ваше замовлення на листи будь-якої довжини, щоб його було зручно класти на сітку обрешітки.
При виборі профнастилу перевірте, щоб він був проведений з дотриманням ГОСТу, що повинно бути зазначено в технічних документах. Такий матеріал більшою мірою відповідає вимогам будівельних норм і прослужить вам довше.
При виборі, зверніть увагу на висоту профілю - чим вона вища, тим більшою жорсткістю володітимуть листи, тому, чим менше скат покрівлі, тим більше повинна бути висота профілю, яка також знаходиться в прямій залежності і від його товщини. Перевірте лист на вигин, якщо зусилля незначне, лист повинен зігнутися і потім прийняти колишню форму, але навіть при великому зусиллі, він не повинен ламатися, хоча і може согнуться.Для дахів використовується безліч типів металопрофілю, в тому числі і мають маркування С - стіновий , але у такого профілю немає капілярної канавки, тому краще вибрати той, марка якого позначена, як Н - несучий, висота його повинна бути не менше 2 см. Цей профільний лист коштуватиме дорожче, але, в кінцевому підсумку, економічно більш вигідний. В якості покрівельного покриття підійде і імпортний профільний лист з маркуванням RN-20, в нього також є капілярні канавки, що забезпечують стік води з-під тих місць, де листи покладені внахлест. Як правило, крок обрешітки, на яку укладається таке покрівельне покриття, повинен бути не більше 80 см.Кроме чисто технічних параметрів, важливі й естетичні, такі, як зовнішній вигляд і колір полімерного покриття. При зовнішньому огляді поверхню аркушів повинна бути рівною і гладкою, не мати тріщин, шорсткостей і подряпин. Вибір кольору залежить від ваших смакових уподобань і того, як гармонійно він впишеться в загальні архітектурні та ландшафтні рішення, використані на вашій земельній ділянці. Самим якісним і надійним вважається покриття з матованого поліестеру, хороші показники довговічності з збереженням первісного вигляду у покриттів із звичайного поліестеру і пластізола.Что стосується вартості, найдорожчими будуть профільовані листи, що мають велику товщину і захисне покриття з полімерів. В тому випадку, коли ви зможете купити профнастил у виробника, дах обійдеться вам дешевше ще й тому, що вам одразу наріжуть листи потрібного розміру і вам не доведеться стикувати їх внахлест. Крім того, у виробника можна буде замовити покриття будь-якого кольору, підібравши його до екстер'єру саме вашого будинку.