Стінові панелі: види та особливості.

Існує безліч видів облицювальних матеріалів для стін. Їх можна обклеїти шпалерами, оббити тканиною, шкірою, пофарбувати або покрити декоративною штукатуркою. Великою популярністю також користуються стінові панелі, виготовлені з найрізноманітніших матеріалів.

Переваги стінових панелей

Ціни на стінові панелі досить помірковані, а різноманітність їх настільки велике, що будь-який потенційний покупець знайде саме той варіант, який найбільшою мірою буде відповідати і його смакам, і фінансовим можливостям . Саме тому цей матеріал в даний час дуже популярний. Лицювальні стінові панелі можуть виготовлятися з таких матеріалів: масиву дерева, деревостружкових і деревоволокнистих плит, гіпсокартону, з пластику (як правило, на основі ПВХ - полівінілхлориду або полістиролу), з металу, скловолокна. Бувають також стінові панелі з більш екзотичних і дорогих матеріалів, наприклад, з кори коркового дуба. Широко поширена думка, що існує особливий матеріал стінових панелей - MDF, є помилковим, оскільки MDF - це всього лише абревіатура від middle density fibreboard, що позначає деревоволокнистих плит середньої щільності (від 650 до 850 кг/м3) .Чому стінові панелі знаходять широкий попит? Справа в тому, що у них є маса переваг перед багатьма іншими видами облицювальних матеріалів. По-перше, у ряді випадків, поверхню стін перед облицюванням панелями не потрібно вирівнювати, шпаклювати - як наприклад, перед обклеюванням шпалерами, оббивкою тканиною або забарвленням. По-друге, сам процес облицювання досить простий, і доступний практично будь-якій людині, який вміє поводитися з будівельними інструментами. А це означає, що не потрібно наймати фахівців і платити їм. По-третє, більшість панелей можна підтримувати в чистоті за допомогою звичайного вологого прибирання. По-четверте, завдяки великій різноманітності кольорів і малюнків, стіни, облицьовані такими панелями, будуть дуже красивими.
Покриттю можна надати і строгий класичний, і оригінальний, авангардний вигляд. Все залежить від бажання і смаку споживача.

Якими бувають стінові панелі

Вирішуючи, які панелі придбати, враховуйте не тільки їх зовнішній вигляд і ціну, але також комплектацію (чи входять у комплект опорні рейки, плінтуси, декоративні елементи і т.д.) і технічні характеристики. Тобто зверніть увагу, стійкі чи панелі до вологи, підвищеній температурі, прямого сонячного світла, допускають вони прибирання за допомогою миючих засобів, як пропускають шум.Наіболее часто зустрічаються у продажу листові панелі. Вони мають великі розміри (висоту близько 2,4 м, ширину - близько 1,2 м).
Завдяки великим розмірам панелей збільшується швидкість обшивки стін і зменшується кількість стиків.
Листові панелі в більшості випадків виготовляються з деревоволокнистих плит різної щільності, гіпсокартону, полістиролу, а також металу. Їх монтують на дерев'яну обрешітку. Можна також приклеїти листові панелі безпосередньо до стіни, але тільки в тому випадку, якщо стіна досить рівна, в іншому випадку панель може відійти від стени.Шіроко поширені стінові панелі з гіпсовініла - матеріалу, що складається з гіпсокартонної основи з нанесеним високоміцним вініловим покриттям. Такі панелі дуже довговічні, стійкі до стирання, допускають очистку з використанням звичайних миючих побутових засобів. Однак і за ціною вони порівняно високі.Панелі на основі деревоволокнистих плит можуть бути як вологостійкими, так і невологостійкі. Вологостійкість їм додає обробка спеціальними складами. Як правило, вони випускаються з малюнками, що імітують природні матеріали: дерево, оздоблювальний камінь, або штучні, наприклад, цегла. Слід врахувати, що вологостійкі панелі не можна прибивати до обрешітки, їх слід тільки приклеювати до стене.Нередко зустрічаються і пластикові панелі з полістиролу. Їх характерна риса - це гнучкість (особливо в тих випадках, коли поверхня панелей складена з окремих прямокутних елементів). Тому такими панелями можна облицювати навіть криволінійні поверхні, наприклад, колонни.Для облицювання приміщень з підвищеною вологістю рекомендується використовувати стінові панелі з жорсткого спіненого полістиролу, який до того ж армований скловолокном. Такі панелі незамінні в басейнах, душових і ванних кімнатах, туалетах, лазнях, гідромасажних кабінетах. Вони з успіхом застосовуються також при обшивці відкритих терас, балконів і лоджій. Крім стійкості до вологи вони підвищують рівень звукоізоляції, перешкоджають втратам тепла. Їх можна як придбати в магазині, так і зробити на замовлення. Є також складальні (рейкові) панелі. Вони мають вигляд довгих планок з дерева або пластику. Довжина таких планок лежить у проміжку 2,4-3,7 м, ширина - від 0,125 до 0,3 м. Монтуються такі планки на обрешітку за допомогою кляймер, тобто металевих скоб. Планки можуть або впритул (без зазорів) зістиковуватися один з одним, або монтуватися так, щоб між ними був невеликий проміжок.