Як був винайдений телевізор.

З давніх часів в казках різних народів світу згадувалися чарівні предмети, за допомогою яких можна було не тільки побачити те, що відбувається десь далеко, а й передати туди своє зображення. Але лише в XX столітті з'явився прилад, що отримав назву «телевізор» (тобто «далеко бачить»), який воістину втілив казку в життя. Як же він був винайдений?
Інструкція
1
Для того щоб отримати можливість передавати зображення на велику відстань, необхідно перетворити оптичний сигнал в електричний. Таке перетворення засноване на явищі, яке називається фотоефектом. Виявив це явище (правда, не зумівши пояснити його, оскільки тоді не існувало поняття «електрон») німецький фізик Герц в кінці XIX століття.
2
Російський фізик Столєтов у лютому 1888 роки провів оригінальний досвід, що підтвердив висновки Герца. Столетов назвав це явище «актино-електричним розрядом». А незабаром після цього знаменитий фізик Томсон ввів поняття «електрон» і переконливо обґрунтував електронну природу фотоефекту.
3
На початку XX століття фізики та інженери задумалися над питанням практичного застосування фотоефекту. У тому числі, вони стали розглядати можливість передачі світлового зображення шляхом його перетворення в послідовність електричних сигналів. Проте вирішити проблему такого преображення було лише першим етапом. Вимагалося ще передати ці сигнали на велику відстань, а також створити приймальний пристрій, в якому буде здійснено зворотне перетворення електричних сигналів в світлове зображення. Якщо для передачі сигналів ідеально підходили радіопередавачі, досягли на той час високого технічного рівня, створення приймально-перетворюючого пристрою було пов'язане з великими труднощами.
4
Був запропонований ряд цікавих оптико-механічних конструкцій таких пристроїв, з яких найбільшого поширення набув так званий «диск Нипкова». Однак справжній розквіт телебачення розпочався після створення телевізорів з електронно-променевою трубкою (ЕПТ). Електронно-променева трубка була винайдена ще в 1897 році німецьким фізиком Брауном, а першим висловив думку про її придатності для телевізійного зображення російський фізик Розінг в 1907 році. Оригінальну конструкцію ЕПТ запропонував в 1930 році радянський фізик Константинов. Хоча вона не знайшла практичного застосування, але послужила відправною точкою для подальших робіт. У СРСР перший телевізор КВН-49 з розміром екрану всього 145х100 мм був створений в 1949 році. Зараз при погляді на нього можна тільки посміхнутися, а тоді він вважався дивом техніки.