Як видобувають уран.

Росія є однією з головних країн-видобувачів та постачальників урану у всьому світі. Уран широко використовується на атомних електростанціях, однак мало хто знає, як добувають і отримують цей елемент.
Інструкція
1
Як і інші метали, уран добувають в надрах Землі. Десь цей процес повністю автоматизований, і робочим залишається лише натискати на кнопки і стежити за роботою апаратури, але в багатьох місцях гірські породи, що містять в собі цей хімічний елемент, добувають вручну в шахтах або кар'єрах, використовуючи вибухівку і потім транспортуючи шматки руди до місцем її подальшої обробки.
2
Після цього гірську породу дроблять і змішують з водою. Робиться це для того, щоб непотрібні важкі домішки швидше осіли на дно, і їх можна було видалити. Працювати продовжують з більш легкими вторинними мінералами урану.
3
На наступній стадії за допомогою кислотного або лужного вилуговування уран переводять в розчин (реагент вибирають залежно від валентності елемента). Після цього можна виділити безпосередньо уран. Для цього застосовують методи іонного обміну й екстракції. В ході ланцюга послідовних окислювально-відновних реакцій сировину очищають від присутніх в ньому інших катіонів, які часом можуть вести себе як уран, однак насправді є шкідливими домішками. Завдяки використанню методик екстракції і іонного обміну виділяти уран можна навіть з руд, в якому міститься невелика кількість цього хімічного елемента.
4
Для очищення урану від барію, гафнію і кадмію, його поміщають в концентрований розчин азотної кислоти, після чого утворилося речовина проходить ще кілька додаткових очисток. Потім уран кристалізують, повільно прожарюють і обробляють воднем. В результаті утворюється з'єднання UO2.
5
На утворився оксид впливають сухим фтористим воднем при підвищеній температурі. На останній стадії за допомогою обробки магнієм або кальцієм отримують готовий до використання металевий уран.