Вікна: види, ремонт, утеплення.

Вікно - це не просто деталь архітектурної композиції. У нього величезна кількість функцій. Воно захищає квартиру від атмосферних опадів і проникнення сторонніх людей, є елементом дизайну і т.д. Видів вікон сьогодні величезна кількість. І з кожним з них потрібно правильно працювати - утеплювати, ремонтувати і доглядати.
Будь-які вікна, будь вони пластиковими, дерев'яними, алюмінієвими або іншими іншими, рано чи пізно починають потребуватимуть ремонту. Адже після закінчення часу вони зношуються, перекошуються і починають протягати. Щоб повернути їм робочий стан, необхідно докласти певних зусиль.

Види вікон

Сьогодні розрізняють кілька різних видів вікон, які користуються популярністю. У кожного з варіантів свої завдання, а також переваги і недоліки. Вибрати можна будь-який варіант, який вам більше до душі. Але перед цим бажано вивчити якісні характеристики кожного віда.Деревянние вікна - найбільш традиційний варіант. Вони найбільш оптимальні з точки зору екології, так як живий матеріал - дерево - відмінно дихає. Крім того, якісне дерево може служити цілком довго. Сучасні дерев'яні вікна виготовляються за тими ж технологіями, що і пластикові. Тобто віконний блок дуже схожий - рами також відкидаються і повертаються. Слід враховувати, що дерев'яні вікна дорожчі за рахунок більш високої вартості самого матеріала.Пластіковие вікна - найпопулярніший сьогодні варіант. Їх основні достоїнства - красивий і акуратний зовнішній вигляд, зручність у догляді і експлуатації. Противники пвх вікон стверджують, що вони шкідливі за рахунок того, що виготовлені з синтетичних матеріалів. Але проведені дослідження довели, що в цих міфах немає ні найменшої правди.
Сучасні матеріали абсолютно безпечні з точки зору впливу на організм людини. У кожної поважаючої себе компанії є сертифікат, що підтверджує безпеку таких виробів.
Третій тип вікон - алюмінієві. Такі в більшості випадків використовуються для обробки вуличних приміщень - балконів, веранд, терас і т.д. Алюмінієвий профіль відноситься до категорії холодної скління, але при цьому він нітрохи не гірше перших двох варіантів. Адже його цілком можна утеплити.

Утеплення вікон

Вибір способу утеплення вікна безпосередньо залежить від його виду. Так, наприклад, звичайне дерев'яне вікно можна утеплювати за допомогою звичайного поролону. Тим більше, сьогодні виробники пропонують покупцям спеціальні стрічки поролону на клейкою стрічці. Такі потрібно тільки прокласти по коробці і приклеїти до неї. З часом поролон притреться, примнеться і стане ідеально примикати до блоку. При цьому протяги і вологу він пропускати НЕ будет.Еще один варіант - утепленеіе вікон за допомогою спеціального врізного утеплювача з каучуку. Він вставляється в паз і надійно заповнює собою наявні щілини. В результаті вікно стає герметичним і досить теплим.
Плюс каучукового утеплювача в тому, що він кріпиться до вікна більш надійно, ніж поролон. Пов'язано це з тим, що у нього немає клейких елементів, які з часом розсихаються і втрачають свої властивості.
Пластикові та алюмінієві вікна також з часом мають звичай зношуватися. В результаті ви можете відчути протяги будинку, виявите, що став з'являтися конденсат. Залишати все просто так не можна - це може привести до серйозних проблем з вікном в майбутньому, які навіть можуть призвести до повної заміни віконної коробки. А це означає, що будуть потрібні і додаткові витрати. Як правило, кажуть фахівці, якщо вікно пвх стало холодним, це означає, що знадобиться реставрація гумової прокладки. Адже причина в тому, що вона нещільно прилягає до стулки. У даній ситуації краще всього викликати майстра, який зробить необхідні ремонтні роботи і подкорректирует всю фурнітуру. Зазвичай при ремонті всі дефективні деталі замінюються на нові. Ціна за заміну старих частин на нові визначити заздалегідь неможливо. Вона залежить від розмірів вікна, обсягу робіт та деяких інших факторов.Проводіть ремонтні роботи з утеплення вікон можна в будь-який час року - хоч влітку, хоч взимку. На якості це ніяк не відіб'ється.

Ремонт вікон

Вікна мають звичай рано чи пізно ламатися. Але в цьому немає нічого страшного - їх легко можна відремонтувати. Якщо ви не впевнені у своїх силах, достатньо просто викликати фахівця. Але якщо ж у вас є здібності, цілком можливо відремонтувати вікно самостоятельно.Так, наприклад, в першу чергу необхідно правильно оцінити розмір катастрофи, тобто визначити фронт робіт. Так, найчастіше біля вікна виходить з ладу фурнітура. В результаті стає неможливим відкрити вікно або відкинути його в сторону. Для виправлення такої проблеми потрібно відразу ж перевірити всі крутяться елементи. Почніть з ручки, потім перевірте шарніри. Як правило, для ремонту досить підкрутити кілька гвинтиків або гаечек.Случается так, що ручка перестає нормально повертатися - гальмує, важко йде і навіть скрипить. Це означає, що вийшов з ладу саме її механізм. Для виправлення ситуації досить продути механізм стисненим повітрям і змастити його маслом.Еслі тріснуло скло - неважливо просто скло або склопакет - бажано замовити такий же у виробника вашого віконного блоку. Звичайними заклеювання тріщин проблему не вирішити. Волога буде проникати через тріщини і збиратися всередині, утворюючи патьоки і розлучення.