Огляд радіаторів опалення різних типів.

Радіатори опалення - це всім звичні батареї центрального опалення. Раніше з вибором таких ніхто не мучився, так як існував тільки один тип - чавунні. Пізніше почали з'являтися секційні варіанти. Сьогодні різноманіття варіантів просто вражає уяву. І у кожного виду радіаторів є свої плюси і мінуси. Перед тим, як вибирати собі відповідний, варто уважно вивчити характеристики кожного з них.
Сьогодні на ринку існує 4 основних види радіаторів опалення. Вони затребувані, добре підходять до сучасної системи центрального теплопостачання і мають актуальний дизайн. Якщо є можливість, краще скористатися послугами професіонала з підбору підходящої батареї. У разі, якщо такого професіонала у вас немає, самі будьте уважнішими при підборі радіатора. Порівняльний аналіз різних видів батарей допомагає вибрати оптимальний варіант.

Види сучасних радіаторів опалення

Сьогодні на ринку широко представлені наступні види батарей: - сталеві панельні, - чавунні; - біметалеві; - алюмініевие.Кроме того, свою популярність вже заробили конвектори.Первий варіант являє собою опалювальний прилад, які передає тепло за допомогою конвекції. Якщо дивитися широко, все панельні радіатори володіють однаковими технічними характеристиками. Варіації там вкрай незначні. До числа характеристик відносять високий рівень тепловіддачі, зручність монтажу, а також демократичну вартість. У зв'язку з цим такі радіатори активно використовуються для обігріву котеджів і навіть багатоповерхових будинків (але тільки тих, що володіють автономної котельні). Величезний мінус таких радіаторів в тому, що вони не працюють від центральної системи теплоснабженія.Чугунние варіанти мають високу і хорошу теплопровідність. При цьому вони відмінно витримують високий тиск, в результаті чого не особливо залежать від вибору теплоносія. А значить, вони добре взаємодіють і з центральною системою теплопостачання. Чавунні радіатори найчастіше використовуються в системах, де теплоносії відрізняються поганою підготовкою - забрудненістю, агресісвностью і т.д. Крім того, до таких радіаторів російський споживач звик і довіряє їм.
Варто враховувати, що сьогодні на ринку представлені не тільки чавунні радіатори вітчизняного виробництва, а й ті, що виготовлені зарубежем. Такі відрізняються досить високою якістю литва і привабливим дизайном.
Алюмінієві радіатори представляють собою легку і красиву конструкцію, яка відрізняється секційним будовою і високою тепловіддачею. Завдяки всім своїм привабливим якостям, алюмінієві радіатори завоювали свою популярність у населення. Однак не все так гладко і з ними. При експлуатації такого радіатора обов'язково потрібно стежити за рівнем кислотності теплоносія. Він повинен завжди залишатися в певних, досить вузьких, рамках. В результаті, алюмінієві радіатори ідеально підходять для індивідуального будівництва, і не дуже гарні в багатоквартирних домах.Біметалліческіе варіанти здатні витримувати досить високий тиск в системі, можуть протистояти гідроударів. При цьому вибір основного теплоносія не так важливий. Але фахівці запевняють, що є ряд факторів, через які біметал помітно програє стали. Одним з таких факторів є більш низький обсяг циркулюючої води. В результаті такої радіатор працює не особливо ефективно. Найкраще він підходить для тих приміщень, в яких в системах опалення відзначається більш високий робочий тиск або погана якість води.Конвектори - це те, що вбудовується в радіатор. Сучасний дизайн та архітектура намагаються максимально все приховати і заховати, в тому числі і батареї. Проте зовсім позбутися від них неможливо, так як жити без опалення неможливо. Конвектори допомагають помітно заощадити простір без шкоди для обігріву помещенія.Еслі дивитися в порівнянні, легко можна визначити, який саме тип радіатора підходить вашому житлу.

Відомі моделі радіаторів опалення

Сьогодні великою популярністю користуються радіатори опалення зарубіжних виробників. Серед сталевих особливою повагою користуються німецькі керми (kermi). Згідно відгуками в інтернеті, це досконала модель, яка має високу тепловіддачу, має стильний дизайн і іменується досконалим приладом у всьому цивілізованому світі. Ці радіатори досить потужні і відмінно гріють навіть у сильні морози.Еще одна популярна фірма по виготовленню якісних і затребуваних радіаторів опалення вітчизняна. Називається вона konner. Головний плюс цього виробника в тому, що він робить радіатори всіх 4 типів. Так що вибрати можна будь-який, який тільки вам підходить за зовнішнім виглядом, якістю та ціною.
Крім того, що будете вибирати радіатор на вигляд і ціною, не забудьте все ретельно проміряти. Адже новий радіатор цілком може виявитися більше попереднього і тоді вам просто не підійде.

На що звертати увагу при виборі радіатора

Вибирати радіатор, в першу чергу, необхідно по типу свого житла. Так, наприклад, тим, хто володіє своїм будинком або квартирою з автономним джерелом теплопостачання, можна набувати будь-який тип радіатора опалення. Пов'язано це з тим, що гідроударів в даному випадку практично не буває, а це означає, що батареї надійно захищені від розривів і протікання. Власникам же житла, яке обігрівається за рахунок підключення до міських мереж централізовано, бажано зупиняти свій вибір на чавунних варіантах і біметалевих.