Світильники для дачі на сонячних батареях і з датчиком руху.

Перетворення денного сонячного світла в електричну енергію вже давно стало реальністю, обладнання, що працює на сонячних батареях, встановлено на космічних станціях і в житлових будинках. І, хоча в середній смузі Росії сонця недостатньо, щоб повністю забезпечити електрикою вашу дачу, його цілком вистачить на те, щоб забезпечити її вечірнім освітленням.

Принцип роботи садових світильників на сонячних батарейках

Такі світильники можуть мати самий різний розмір і форму, але конструктивне виконання у них буде однаковим. У верхній частині світильника, там, куди потрапляє найбільша кількість денного світла, розташовані тонка плівка, що покриває поверхню сонячної батареї. Потрапляє світло, вона перетворює в електричну енергію, яка накопичується акумулятором протягом усього світлового дня, навіть якщо він був похмурим. Після того, як стає темно, світильник включається - від напруги, що подається акумулятором, загоряється світлодіодна лампа, встановлена під захисним прозорим плафоном.
Садові та дачні світильники, обладнані датчиками руху, можуть виконувати і охоронну функцію, загоряючись при появі будь-якої людини в поле їх дії.

Переваги світильників на сонячних батареях

Можливості та переваги використання світлодіодних ліхтарів, що працюють від сонячного світла, на садових і дачних ділянках очевидні. По-перше, це безкоштовна електроенергія, по-друге, такі ліхтарі не вимагають підведення кабелю - не треба копати землю і прокладати там дроти, по-третє, встановити такий ліхтар можна в будь-якому, навіть самому важкодоступному місці, в частому додатковому обслуговуванні і ремонті він не потребує. Нічне освітлення і підсвічування дачного будинку таять в собі ще й можливість втілити в життя самі фантастичні дизайнерські рішення, які допоможуть абсолютно перетворити ділянку в нічний час, підкреслити архітектурні особливості будівель, увиразнити навколишній їх ландшафт. Якщо грамотно розмістити світлодіодні ліхтарі різних розмірів і форм на території ділянки і навколо стін дачного будинку, увечері ви зможете милуватися не менше чудовими видами, ніж ті, що радують ваше око в денний время.Но виробники світильників, що працюють на сонячних батарейках, постійно трудяться над удосконаленням їх конструкції, щоб розширити функціональні можливості при одночасній економії накопиченого електричного заряду. Їх оснащують не тільки сенсорними пристроями, що реагують на кількість надходить світла, а й інфрачервоними датчиками руху.

Як працює датчик руху

У роботі датчика руху використовується електроніка, що реагує на інфрачервоне випромінювання, постійно виділяється тілом людини. Як тільки такий пристрій фіксує об'єкт, що випромінює тепло, воно передає сигнал на прилад, який до нього підключений, в даному випадку, на світильник. Світильник включається по сигналу, що надійшов з датчика руху, і вимикається, після того, як отримано сигнал про відсутність об'єкта, що виділяє інфрачервоне випромінювання. Світлодіодні лампи, які в експлуатації набагато дешевше ксенонових, і не вимагають великої кількості електричної енергії, як не можна краще підходять для використання разом з датчиками руху, які значно підвищують їх енергозберігаючі характеристики.
Садові та дачні світильники, обладнані датчиками руху, можуть виконувати і охоронну функцію, загоряючись при появі будь-якої людини в поле їх дії.
Системи освітлення на світлодіодних лампах, з вбудованими датчиками руху і працюють від сонячних батарей - оптимальний варіант для вуличного освітлення на дачних і садових ділянках в тих місцях, де не потрібна постійна підсвічування. Ними можна обладнати паркувальний майданчик, доріжки, що ведуть до господарських будівель або підсобним приміщенням, стежки, прокладені між городніми грядками. У такі освітлювальні системи можна об'єднувати декілька ліхтарів, які можуть спрацьовувати разом або включатися послідовно.
Світлодіодні лампи включаються миттєво, стійкі до вібрацій і коливань температури і вологості.

Як вибрати світильник з датчиком руху

Якщо ви хочете встановити на дачній ділянці, вибір їх досить широкий, в таких великих містах, як Москва, можна буде придбати їх в будь-якому магазині, а у віддалених районах є можливість замовити їх по інтернету, вивчивши відгуки споживачів на форумах. Зверніть увагу на моделі, у яких панель сонячної батареї виконана окремим модулем, що дозволяє її встановити в самому освітленому місці, а сам світильник - там, де це необходімо.Помімо цього, з урахуванням, що ці прилади придатні до ремонту, слід вибирати світильник від відомих, перевірених виробників, який буде надійним і не зламається вже через місяць. Про якість виготовлення може свідчити навіть упаковка - на ній обов'язково повинні бути вказані технічні характеристики: потужність світлодіодних ламп, їх кількість, тип датчика тиску і акумулятора, його номінальна ємність. Краще вибрати світильник з нікель-металлогідратним акумулятором, він по вартості дорожче нікель-кадмієвого, але економічно більш вигідний, оскільки прослужить довше і може забезпечити більшу потужність.
Ви хочете поміняти радіатор в своїй квартирі? На ринку так багато видів радіаторів, здавалося б, іди, бери вподобаний. Але якщо так вчинити і вибрати радіатор не оперуючи ніякими знаннями в цій області, ваш новий апарат доведеться повертати.

Необхідно знати умови, при яких радіатор приноситиме тепло і затишок в квартиру. Сходіть в ваш ДЕЗ і дізнайтеся:

  1. Яке робочий тиск в системі опалення вашого будинку.
  2. Яке випробувальне (обпресувальне) тиск.
  3. однотрубну тип системи опалення або двотрубний.
  4. Діаметр труб, до яких будуть приєднуватися радіатори
  5. Яка температура і вид теплоносія.

А тепер, з цими записами їдемо в магазин. Для того щоб вибрати радіатор, а не красивий «приборчик» - відразу відмітаємо радіатори, чиї показники робочого тиску, менше ніж у вашій системі, інакше після ремонту в своїй квартирі, спустіться з ремонтом до сусідів. Переходимо до вибору габаритів агрегату, вони повинні відповідати потужності, а так же, якщо це секційні радіатори, містити відповідне площі опалювального приміщення, число секцій. Потрібно звернути увагу на той факт, що іноді ширина радіатора, при потрібної вам потужності, може не відповідати рекомендованою (вона повинна бути не менше 50 - 75% від ширини отвору), в цьому випадку виберіть радіатор меншої висоти, щоб він і потужності відповідав і входив під вікно. Від цього залежить рівномірність розподілу температури по приміщенню, ніж радіатор "глибше" і нижче, тим краще. Вибирайте радіатор з більшою глибиною, якщо збираєтеся вставити його в нішу. Врахуйте, відстань від підлоги до радіатора має становити не менше 60 мм, а між підвіконням і верхом радіатора, має бути не менше 100 мм. Ще одна важлива вимога, що пред'являється до радіатора - тепловіддача, тобто потужність, кількість тепла, яке він здатний віддати за одиницю часу, щоб обігріти кімнату, потужність радіатора повинна дозволяти йому це зробити. Радіатор повинен забезпечуватися воздухоотводние клапаном, клапаном Маєвського, як його ще називають. Це пристосування дозволить вам самим випустити накопичився в системі повітря. Для екстрених ситуацій встановіть крани, що перекривають воду.Расчет потужності:

  • У кімнаті з двома зовнішніми стінами і одним вікном, потужність збільшується на 20%
  • З двома зовнішніми стінами і двома вікнами на 30%
  • З вікном на північ на 10%
  • Якщо радіатор знаходиться глибокій ніші на 5%
  • Якщо радіатор прикриває панель з прорізами на 5%.