Як виготовляють кабель.

Кабель являє собою зв'язку декількох ізольованих один від одного жив або оптичних волокон, укладених в одну оболонку. Сьогодні процес виготовлення кабелю ділиться на кілька етапів: волочіння, протяжка, накладення ізоляції, разбухтовка і відвантаження.
Інструкція
1
Усі первинні операції з виготовлення кабелів виробляються в цехах волочіння і скрутки Стренга. Стренга - скручена з декількох мідних дротів заготовка. У цьому цеху виробляється первинна обробка катанки, що представляє собою в'язкий матеріал, отриманий з метала і виглядає як невеликий пруток з діаметром 5-10 мм.
2
Після виготовлення заготовок вони направляються в цех по накладенню оболонки та ізоляції. Виробляється волочіння мідної катанки в дріт за допомогою спеціальних машин. Волочіння - процес холодної обробки металів, в якому дріт або інша заготовка проходить через волоку (волочильний інструмент) і вживає необхідних форму і розміри. Волочіння погіршує електропровідність і змінюються пластичні властивості металу.
3
Для повернення електропровідних властивостей металу виробляється отжиг, температура і тривалість якого залежить від властивостей виготовляється дроту і її розмірів. Процес виробляють у вакуумних або парових печах.
4
Готова пасьма (набір з декількох дротів) намотується на спеціальну технологічну котушку. Після цього пасьма подається в крутильне машину, де утворюються Стренга - заготовки для виробництва проводів. З окремих дротів також скручуються жили для проводки струму і неізольовані дроти.
5
Для нанесення оболонки на скорочення проводки використовується ПВХ-пластикат. Спочатку його гранули розплавляються до однорідної маси і за допомогою спеціального преса (екструдера) накладаються на провід. При виготовленні багатожильного дроту, ізольовані жили скручуються і направляються для нанесення загального ізоляційного матеріалу.
6
Після проведення всіх операцій кабелі запаковуються і відправляються на відвантаження.
Корисна порада
Кабелі мають різну класифікацію залежно від їх типорозмірів, а тому організація технологічного процесу виробництва може змінюватися.