Шпонированная двері: нюанси вибору.

Вибору вхідних і міжкімнатних дверей в оселі необхідно приділити особливу увагу. В даний час дуже популярні двері з шпони. Це природний матеріал, що є дуже тонкі (менше 3 мм) листи деревини. При виборі таких дверей потрібно враховувати деякі фактори.

Відмінна якість при невисокій ціні

Вхідні двері, перш за все, повинна бути міцною і надійною, тому вона найчастіше буває або сталевий, або дерев'яною, тобто виготовленої з масиву особливо міцної деревини, як правило, дуба. Від міжкімнатних дверей же очікують, в першу чергу, естетичної краси, гармонійного поєднання з обробкою стін і предметами інтер'єру. Тому дуже популярні шпоновані міжкімнатні двері, в повній мірі задовольняють цим всім требованіям.Шпон, з якого виготовлені двері, може бути як натуральних кольорів, так і штучно забарвленим за допомогою різних морилок, тому його колірна гамма практично необмежена. Шпон після наклейки на дверне полотно обробляється розчином, що захищає від вологи, а потім покривається лаком.Шпонірованние двері мають ряд переваг. По-перше, вони дуже естетичні. Двері зі шпонированной поверхнею зовні практично не відрізняється від дверей, виготовленої з масиву цінної деревини з красивим малюнком, наприклад, дуба, бука, ясена або горіха.
Звичайно, професійний тесляр легко відрізнить одне від іншого, але для більшості споживачів різниця буде малопомітною.
При цьому шпонированная коробка з основою з деревини простіших порід буде набагато легше, а її вартість буде набагато нижче, ніж у двері, цілком зробленої з цінного і щільного дерева . Шпонированная двері досить довговічна. При обережному поводженні (відсутності сильного механічного впливу на поверхню зі шпону) вона прослужить довгі роки, не вимагаючи ремонту і не змінюючи своїх зовнішніх характеристик. Поверхня такої двері не деформується, а також не розсихається. До того ж вона забезпечує цілком задовільний рівень тепло- і звукоізоляції.
Словом, шпонированная двері являють собою оптимальне поєднання ціни та якості.

Як вибрати шпоновані двері

Якщо ви вирішили купити шпоновані двері, постарайтеся дотримати наступні правила. По-перше, не женіться за дешевизною. В бажанні заощадити немає нічого поганого, але ви повинні розуміти, що по-справжньому гарна шпонированная двері не може коштувати так само дешево, як, наприклад, двері з покриттям з пластика. Просто тому що шпон виготовляється з дорожчої сировини і по більш складної технології, ніж ПВХ-панелі.У-друге, розумно заощадити без шкоди для якості можна, якщо купувати такі двері не в магазині, а безпосередньо у виробників або у їх офіційних дилерів. Крім економії ви зможете тоді при бажанні замовити нестандартні двері, за вашими індивідуальними ескізами, а також отримати будь-яку консультацію, що стосується виду та якості матеріалів і технології виготовлення дверей.Прі виборі шпонованих дверей орієнтуйтеся не тільки на свій смак, але також постарайтеся домогтися гармонійного поєднання кольору і малюнка шпону з кольором і типом стінного покриття, стелі, підлоги, а також з меблями. Навіть найкрасивіша і якісна шпонированная двері не доставить вам радості, якщо вона буде виглядати неприродно на тлі вищезазначених предметов.Есть не тільки суцільні шпоновані двері, але і зі вставками з різних матеріалів, наприклад, прозрачногоілі матового скла. Вони виглядають особливо естетично. Подумайте, чи не краще придбати саме їх, хоч це і пов'язане з деякими додатковими расходамі.Прі виборі двері уважно розглядайте малюнок і текстуру поверхні. Пам'ятайте, що малюнок і текстура натуральної деревини те саме що відбитками пальців: вони не повторюються. Тому якщо ви побачите, що вони однакові у декількох дверей, значить, виробник використовував штучний шпон.Проверьте, чи міцно приклеєний шпон до дверного полотна. Для цього спробуйте підчепити нігтем край шпону на торці дверей. Якщо вийде, значить, двері низькоякісна. Переконайтеся, що поверхня шпону абсолютно гладка, і не виливає помітних хімічних запахов.Із недоліків можна виділити порівняно високу вартість. Деякі клієнти, визнаючи численні гідності шпонованих дверей, все-таки віддають перевагу (в першу чергу, з міркувань економії) дверям, покритим штучним матеріалом - ламінатом, що імітує деревину. Що можна сказати з цього приводу? Натуральний матеріал в будь-якому випадку краще штучного, а по-справжньому високоякісний ламінат не набагато дешевше шпону. Крім того, хоча у ламінованої поверхні більш висока стійкість до пошкоджень і стирання, при утворилися дефектах покриття ламінована двері (на відміну від шпонированной) не підлягає ремонту. Нарешті, шпоновані двері не тільки виглядають більш престижно, солідно, але і забезпечують кращий захист від шуму і втрат тепла. Тому краще все-таки вибрати шпоновані двері.