Як не заразитися туберкульозом.

Туберкульоз - це надзвичайно небезпечне захворювання, яке забирає щорічно життя мільйонів людей. Раніше воно вважалося невиліковним, але в даний час є цілий ряд протитуберкульозних хімічних препаратів, лікуючих дана недуга. Дуже важливо дотримуватися ряду правил, щоб захистити себе від туберкульозу.
Інструкція
1
Профілактика туберкульозу у дітей спрямована на попередження розвитку захворювання і запобігання інфікування. Протягом перших семи днів життя дитини йому вводять в пологовому будинку вакцину БЦЖ. В результаті організм починає виробляти специфічний імунітет проти бактерій туберкульозу. Тому не варто відмовлятися від вакцини, оскільки діти схильні до даного захворювання більшою мірою, ніж дорослі. До вакцинації є відносні і абсолютні протипоказання, тому рекомендується обговорити дане питання з педіатром або неонатологом перед БЦЖ. Набутий після щеплення імунітет зберігається близько п'яти років. Для його підтримки проводять повторну вакцинацію в сім і чотирнадцять років.
2
Основний шлях зараження туберкульозом - повітряно-крапельний. Хвора людина при розмові, чханні або кашлі виділяє хвороботворні мікробактерії, які досить життєздатні, навіть від білизни або хлорки гинуть через кілька годин. Заразитися туберкульозом можна де завгодно: у транспорті, в театрі, на роботі, в магазині або в лікарні. Намагайтеся тримати дистанцію при розмові з людьми. Якнайчастіше мийте руки, завжди носите з собою дезінфікуючий гель.
3
Щоб не заразитися туберкульозом, необхідно підтримувати захисні функції свого організму. Намагайтеся берегти своє здоров'я, повноцінно харчуйтеся. Включіть в свій щоденний раціон якомога більше морепродуктів, свіжих фруктів і овочів. Відмовтеся від куріння і прийому алкогольних напоїв, займайтеся спортом і більше часу проводите на свіжому повітрі (у лісі чи в парку). Провітрюйте частіше приміщення, держите будинок в чистоті.
4
На туберкульоз також хворіють сільськогосподарські тварини, тому можна заразитися через некип'ячене молоко або погано просмажене м'ясо. Немало випадків, коли захворюють на туберкульоз дорослі та діти з досить забезпечених сімей, які пили парне коров'яче або козяче молоко. Щоб захистити себе від туберкульозу, не рекомендується купувати продукти без наявності упаковки (хліб, печиво, солодощі). Адже є високий ризик того, що мимо пройшов хвора людина, покашляв або чхнув.
5
Особливо схильні до туберкульозу хворі цукровим діабетом, психічними захворюваннями, хворобами органів дихання, виразкову хворобу шлунка або дванадцятипалої кишки, ВІЛ-інфіковані. Стрес і затяжна депресія також негативно впливають на стан імунної системи. Тому тримайте свої емоції під контролем, приймайте заспокійливі препарати. Надягайте маску в місцях великого скупчення людей.