Картини, Як важливий елемент інтер'єру. Як важливий елемент.

Навіть в глибоку давнину людина прагнула зробити своє житло не тільки зручним, але і красивим. Картини, скульптури, предмети декоративно-прикладного мистецтва свідчили не тільки про добробут мешканців будинку, але і про їх смак. Сучасна людина в своєму прагненні жити в красиво оформленому приміщенні нічим не відрізняється своїх попередників, але можливостей для цього у нього набагато більше.

Що шукати?

При виборі творів образотворчого мистецтва, які будуть висіти в ваших апартаментах, необхідно врахувати декілька дуже важливих міркувань. На ваш вибір можуть вплинути: - планування квартири; - призначення приміщень; - стиль оформлення кожної кімнати; - колір стін, меблів і драпіровок.Картіна повинна гармоніювати із загальним стилем приміщень, будь то класицизм, бароко або модерн. Подумайте про те, що прикрасити інтер'єр можна не тільки живописними творами, а й естампами, художніми фотографіями, предметами декоративно-прикладного мистецтва. Пам'ятайте і про те, що звичайна міська квартира - це не художня галерей, тобто картин не повинно бути занадто багато, якщо тільки ви не збираєтеся їх колекціонувати.
Не захоплюйтеся репродукціями з відомих творів. Якщо вже ви хочете, щоб саме така картина висіла над вашим столом, це має бути твір, який ви дуже любите.

Фрукти, овочі, квіти

Художній твір можна розмістити навіть у ванній. Акварель туди, звичайно, вішати не варто, та й живописний твір на полотні або дереві теж не годяться, від вогкості швидко прийдуть в непридатність, а мозаїчне панно з керамічної плитки. Що стосується кухні, то там краще розмістити пару пейзажів або натюрмортів, виконаних в техніці фотодруку на тканини. Стіни цього приміщення можуть прикрасити і розписні фарфорові тарілки з красивими видами або жанровими сценками.
Для кухні підходить і підходяще за тематикою різьблене дерев'яне панно

Спальня призначена для відпочинку

У спальні не повинно бути нічого такого, що могло б потривожити ваш сон. Ніяких яскравих плям і страшних зображень. Спокійний пейзаж, виконаний пастеллю, витончена пасторальна сценка аквареллю, фотографія улюбленого міста прекрасно підходять для цього приміщення. Не забудьте переконатися, що при світлі каганця або в напівтемряві зображення не будуть вас лякати.

Веселі картинки

Особливо уважно слід поставитися до вибору картин для дитячої. Маленька дитина сприймає світ зовсім не так, як дорослі. Йому часом подобається те, що дорослі вважають зовсім непривабливим, а красива, на ваш погляд, картина може його просто налякати. Підходять, наприклад, ілюстрації до улюблених казок. Можна помістити і великий портрет самого малюка. Ніщо не заважає повісити в дитячій дидактичну панно. Воно й прикрасить кімнату, і займе вашої дитини.

У вітальні можна все

У вітальні можуть висіти будь-які картини, які підходять за стилем і колірною гамою. Якщо вся кімната витримана в стилі бароко або рококо, доречні картини майстрів відповідних епох. Швидше за все, це будуть репродукції. Пам'ятайте про те, що твір мистецтва можна дуже істотно вплинути на сприйняття інтер'єру. Велика акварель зорово зробить кімнату більш світлою, мальовниче полотно «під Рембрандта», навпроти, зробить приміщення темніше. Крім картин, на стінах можуть знайти своє місце сімейні портрети, пара-трійка зі смаком підібраних гравюр, панно із соломки та багато іншого.

Якщо кімната тільки одна

Мешканцям маленьких квартир теж подобається жити в красивому інтер'єрі. В цьому випадку у картини, крім декоративної, є ще одна функція. Вона допомагає розділити приміщення на зони. Портрет улюбленого композитора над піаніно, скромний міський пейзаж над робочим столом, невелике панно з тканини в куточку для рукоділля - словом, варіанти є. Важливо, щоб твір відповідало призначенню того чи іншого куточка.

Трохи про рамах

Важливу роль в оформленні інтер'єру грають рами. Вони можуть бути з багета, металу, пластика. У вітальні, де висять картини, виконані на полотні, краще виглядатимуть багетні рами. Їх найкраще замовляти в майстерні. Підійдуть і пластикові, з обробкою під багет. Для невеликих акварелей більше підійдуть тонкі витончені металеві рами або ж пластикові з металевою окантовкою. Саморобна картина з клаптиків або дидактичний панно здаються більш виразними в обрамленні з тонких рейок.