Як самому зробити садові гойдалки.

Гойдалки - символ безтурботності і дитинства. Згадайте популярну пісню про крилаті гойдалки, скільки в ній легкості і радості. А уявіть, скільки задоволення принесуть садові гойдалки для дачі, зроблені своїми руками!

Садові гойдалки з дерева

При виготовленні садових гойдалок потрібно правильно для них встановити несучу опору. Зрозуміло, опора із заліза буде надійніше і міцніше, ніж із брусів і колод. Однак зробити її можна лише за допомогою зварювального апарату. Для тих, хто не має такої можливості, можна зупинити свій вибір на міцній дерев'яній несучої опори, здатною витримати вагу від 120 до 150 кг.Для виготовлення садових гойдалок вам знадобиться: - 9 штук добре простругані бруса 5х10 см або 10х10 см (для більшої надійності ); - Металеві куточки для з'єднання брусів між собою; - шуруповерт; - саморізи; - 2 полотна фанери або рейки; - металеві куточки для кріплення; - бруски для рамки під сидіння, спинку і для виготовлення підлокітників; - трос (металевий, з синтетичного матеріалу або у вигляді ланцюгів з великими ланками); - підвісні гаки для кріплення до перекладині або 2 металеві широкі скоби 4-хугольного перетину з вушками на кінцях; - фіксатори-затискачі для троса.
Трос може бути металевим, виготовленим із синтетичного матеріалу або у вигляді ланцюгів з великими ланками. Ланцюги не схильні атмосферних впливів, більш безпечні, дуже декоративні.
Виготовлення садових гойдалок почніть з несучою опори. Зберіть нижню рамку, до якої стануть кріпитися вертикальні бруси. Що стосується розміру брусів для рамки, він безпосередньо залежить від розміру бажаного сидіння гойдалок. Найбільш оптимальним варіантом є глибина сидіння 50-60 см і довжина приблизно 160-180 см. Рамка повинна бути ширше сидіння гойдалок приблизно на 40-50 см для забезпечення їх стійкості. Бруси надійно скріпіть металевими куточками. Якщо гойдалки будуть розташовані не на плитковій/асфальтованому/бетонному покритті, а на відкритому грунті, то для виключення або відстрочки процесу гниття деревини бруси нижньої рамки потрібно обробити бітумом. Крім того, всі дерев'яні деталі для садових гойдалок слід обробити спеціальними антисептиками. Коли рамка буде готова, до неї за допомогою саморізів і куточків кріпляться вертикальні бруси, які будуть виконувати функцію стовпів. В результаті у вас вийде 2 великих трикутника. До їх верхівці потрібно приєднати горизонтальну перекладіну.Теперь можна приступити до виготовлення лавки. Діяти потрібно в тій же послідовності, починаючи з виконання рамок із брусків. Рамок повинно вийти дві штуки - одна для сидіння, інша для спинки. Після цього до рамок або прикрутіть фанеру, або прибийте рейкі.Соедініте спинку куточками з сидінням. Кут між сидінням і спинкою повинен становити близько 120 ° для досягнення відпочиваючим більшого комфорту. Далі, можна прикрутити підлокітники - 2 бруска, з'єднані між собою під кутом 90 °. Однак це не є обов'язковим, оскільки можна обійтися і без підлокітників. Зафіксуйте скоби або гаки на верхній перекладині, Протягніть через отвори ланцюг або трос. Його довжину відміряйте таким чином, щоб при сидінні на гойдалках можна було носками дістати до землі. Після цього закріпіть сіденье.На цьому основна частина робіт з виготовлення садових гойдалок виконана. Однак ви можете на цьому не зупинятися і, наприклад, доповнити готові гойдалки тентом. Для цього на раму з брусків натягніть будь-яку тканину і закріпіть отриманий тент до верхньої частини гойдалок. Наступний нюанс - жорсткість лавки-сидіння. Можна покласти на сидіння 2 диванні або виготовлені спеціально для гойдалок подушки. Для більшої довговічності для полушек бажано зробити чохол з клейонки або поліетилену. Садові гойдалки можна розмістити в саду, на галявині на дачі, в тіні гілок біля будиночка в селі.

Мотузяні садові гойдалки

Також ви можете зробити своїми руками дитячі мотузкові гойдалки. Їх краще розмістити на гілці великого дерева. Якщо ж у вас молодий сад і такого дерева немає на ділянці, можна виготовити підтримуючий каркас або ж використовувати гілку з дерев'яного бруса. У другому варіанті слід взяти колоду з довжиною 3 м і діаметром 12,5 см і прив'язати його за допомогою мотузок до дерева, розташувавши між двома міцними гілками. Виліт колоди повинен мати довжину близько 1 м. А розташувати таку «гілку» потрібно на висоті 2,6 м над землею.
Не слід забувати, що головне в конструкції - її безпеку, особливо якщо ви виготовляєте гойдалки для дітей. Після завершення роботи не забудьте перевірити готовий виріб на міцність.
Щоб зробити мотузяну «гойдалку», вам буде потрібно Сизальские трос з діаметром 1,3 см. Кінці цього троса обв'яжіть шпагатом, щоб його волокна не розпустилися. Мотузки прив'яжіть до гілки або балці, зробивши петлю і 3 вузла. Відстань між мотузками повинно складати від 50 см. За допомогою таких же петель і вузлів мотузки потім прив'язуються до сіденью.Для мотузкових гойдалок сидіння можна зробити з 2 невеликих колод довжиною 70 см, діаметром приблизно 8,5 см і відстанню між мотузками 50 см. Верьовки заведіть між колодами і обмотайте навколо кожного з них, зав'язавши на 3 вузла. На тлі саду виглядає такі садові гойдалки привабливо і органічно, але вони не завжди зручні. Втім, ви можете зшити для них м'які чохли. Сидіння можна брати гнучке і закріплювати його по карабіну. Згодом це сидіння можна буде знімати, щоб замінити його на інше.
Дача - в першу чергу місце для сімейного відпочинку. Тому необхідно, щоб там було добре і зручно всім. Дачні гойдалки допоможуть зайняти дітлахів, на них можуть відпочивати і дорослі, якщо гойдалки зроблені на совість і з міцних матеріалів.
Вам знадобиться
  • Брус 50х100 або 100х100 мм
  • Металеві куточки
  • Самонарізи
  • Шуруповерт
  • Фанера або рейки для лавки
  • Бруски для спинки
  • Трос або металева ланцюг для підвіски
  • 2 крюка
  • Для троса потрібні спеціальні затиски
  • Бітум
Інструкція
1
Розрахуйте розміри лавки. За ним розрахуйте розміри нижньої рамки опори. Вона повинна бути на 50 см ширше сидіння. Визначте також, чи будете ви вкопувати гойдалки або просто поставите їх на землю. В останньому випадку бруси для нижньої рами обробіть бітумом.
2
Відпиляєте бруси по заданих розмірах. У вас повинно вийти 9 шматків. 4 бруса знадобляться для нижньої рами підстави. Оскільки нижня рама являє собою прямокутник, бруси можуть бути двох розмірів. 4 однакових бруса потрібні вам для бічних стовпів і 1 - для поперечної перекладини, його довжина дорівнює довжині нижньої рами. Зберіть нижню раму опори, скріпивши бруси металевими куточками.
3
Розрахуйте висоту стовпів. З боків у вас повинні вийти дві трикутника. Підставами їх служать бічні ребра нижньої рами, а вершини необхідно буде з'єднати поперечиною. Конструкція повинна вийти симетричною.
4
Зберіть з брусків рамку для сидіння і спинки лавки. Набейте на них рейки. З'єднайте спинку і сидіння. Краще це зробити під тупим кутом, 120-135 °. Для дитячих гойдалок лавку можна скріпити і під прямим кутом.
5
На верхню перекладину прикрутите гаки. Закріпіть ланцюг. Відрегулюйте висоту. Доросла людина повинна діставати до землі пальцями ніг.
6
Гойдалки можна зробити ще більш комфортними, якщо закріпити над верхньою перекладиною тент. Втім, це залежить від того, куди ви їх поставите. Виберіть найбільш зручне місце.
Зверніть увагу
Вирішіть, для кого ви робите гойдалки. Якщо вони призначені тільки для дітей, візьміть більш тонкий брус. Конструкція з бруса 50х100 витримує до 120 кг. Для загальних гойдалок, на яких будуть відпочивати і дорослі, потрібен брус помассивнее. Бруси нижньої рами необхідно скріпити дуже міцно, інакше конструкція вийде нестійкою.
Корисна порада
Краще спочатку зробити креслення і розрахувати довжину брусів, а також всі угли.Чтоби лава була зовсім зручною, можна зробити для неї підлокітники. Прикріпити їх необхідно до того, як ви зберете всю конструкцію. Лавку можна обтягнути шкірзамінником або зробити для неї подушки. Дитячі гойдалки можуть бути зовсім без спинки. Обстругати і зачистите дощечку і пікрепіте її до ланцюга.