Конвектор або масляний обігрівач ?

Необхідність покупки електричного обігрівача обумовлена нестачею тепла, пов'язаного з перебоями роботи централізованого опалення. Нерідкі аварійні ситуації, відключення або просто невисока температура встановлених у будинку радіаторів. Крім того, є випадки, коли центральне опалення взагалі відсутня. Щоб у вашому домі завжди було тепло, затишно і комфортно, потрібно встановити додаткове джерело тепла.
Для установки в квартирі, приватному будинку або на дачі часто використовуються автономні джерела тепла, що працюють від електричної мережі. Електричні обігрівачі, які пропонує промисловість, бувають декількох типів: тепловентилятори-рефлектори, масляні батареї-радіатори, конвектори та інфрачервоні обігрівачі. Всі вони доступні за ціною, безпечні в роботі, прості в експлуатації, але не всі однаково затребувані. Рефлектори відрізняються високою ефективністю, але дуже сушать повітря, інфрачервоні з'явилися недавно і ще мало відомі споживачам. Найбільшим попитом користуються масляні радіатори та електричні конвектори. Щоб зробити потрібний вибір, необхідно дізнатися про переваги і недоліки кожного з цих двох типів обігрівачів.

Масляні електрообігрівачі

Представляють собою радіатори, встановлені на коліщатках, що полегшують їх переміщення. Можуть бути поставлені в будь-яке місце, де дозволяє довжина електричного шнура. Щоб він почав роботу, досить витягнути його з упаковки і включити в розетку. Такий прилад являє собою порожнистий металевий корпус, площа якого збільшена за рахунок ребристої поверхні. Усередині нього знаходиться спеціальне мінеральне масло і нагрівальний елемент - тен. При включенні, масло поступово нагрівається, а потім в приладі тільки підтримується задана за допомогою терморегулятора температура. Масло має низьку теплопровідність, тому добре тримає набрану температуру.Ізначально, це були досить прості пристрої, оснащені тільки захистом від перегріву і відключаються при досягненні певної температури. Нові покоління масляних обігрівачів мають вбудовані терморегулятори, що дозволяють встановлювати потрібне значення температури; таймерами, які задають час включення і відключення приладу; датчиками горизонтального положення, вимикати радіатор у випадку перекидання. Деякі моделі забезпечені вентиляторами, істотно прискорюють процес обігріву приміщень. Крім того, сучасні радіатори мають і бризгозащітное виконання, що виключає попадання масла на навколишні предмети, у разі виникнення мікротріщин і виходу приладу з строя.Поврежденіе корпусу при тривалому терміні служби відноситься до одних з недоліків масляних електрообігрівачів, але він компенсується такими перевагами, як легкість в експлуатації, мобільність, безшумна робота і прийнятна вартість. Максимально можливе значення температури, до якої прилад нагрівається, задається в межах 70оС, це пов'язано з безпекою експлуатації і виключає опіки при дотику, а, крім того, при цій температурі не спалюється кисень і не сушиться навколишнє повітря, не горять найдрібніші частинки пилу, відсутні специфічні запахи.
Як для масляних, так і для конвекторних обігрівачів справедливо правило: 1 кВт потужності на кожні 10 кв.м площі приміщення, яке необхідно опалити.

Електрообігрівачі конвекторного типу

Конструкція обігрівача конвекторного типу досить проста - це плоский металевий корпус з отворами в нижній і верхній частині, усередині якого розташовані нагрівальні елементи. Спосіб кріплення може бути як підлоговим, так і настінним. У комплекти багатьох таких приладів входять і коліщатка, і пристосування, що дозволяють встановити конвектор на стіні, під вікном. Принцип роботи заснований на природній конвекції - циркуляції теплої повітряної маси. Поступаючи в нижні отвори, повітря нагрівається, піднімається вгору до стелі і, у міру охолодження, знову опускається вниз. Такі безперервно циркулюють повітряні потоки здатні прогріти приміщення достатньо швидко і рівномірно. Зазвичай, максимальна температура нагріву обмежується 60оС, що гарантує безпеку дітям і домашнім тваринам.
Можливість програмувати режими роботи дозволяє істотно знизити витрату електроенергії обігрівачем конвекторного типу.
Температура прогрівання контролюється вбудованим термостатом, який включає і вимикає прилад у міру досягнення встановленого значення. Це безпечні прилади, що працюють безшумно і не погіршують якість повітря в опалювальному приміщенні. Оскільки нагрівальні елементи не кріпляться безпосередньо до металевого корпусу конвектора, немає необхідності їх заземлити, прилад можна включати в звичайну побутову розетку. Установка декількох конвекторів в кімнатах та інших приміщеннях дачного будинку дозволяє отримати автономну систему опалення, яка буде достатньо економічною, оскільки працюватиме лише час від часу і для неї не треба прокладати систему комунікацій і купувати нагрівальний котел.

Що вибрати

Судячи з численних відгуків користувачів, які можна почитати на форумах в інтернеті, обидва ці типи обігрівачів знаходять своїх прихильників. Вибирати слід з урахуванням своїх потреб і умов їх використання і установки. Якщо вам необхідний швидкий і ефективний нагрів, встановіть конвектор або масляний радіатор з вентилятором. Але слід врахувати, що конвектори більш безпечні, мають естетичний дизайн, що вписується в будь-який інтер'єр, і мають більший термін служби - до 10-15 років.