Інструменти для роботи з гіпсокартоном.

Гіпсокартон - популярний будівельний матеріал. Він використовується для оббивки стін, монтажу захисних і декоративних коробів, що закривають труби, зведення легких перегородок, і в ярді інших випадків. При роботі з цим матеріалом знадобляться деякі інструменти.

Інструменти для роботи з гіпсокартоном для новачка

Не всі люди, які вирішили використовувати гіпсокартон, чітко уявляють, які інструменти знадобляться для роботи з ним. А таке незнання може призвести або до псування матеріалу, або до затягування монтажу конструкцій. Тому краще заздалегідь скласти уявлення про те, які інструменти для роботи з гіпсокартоном вам знадобляться. Якщо ви новачок, можна обмежитися найпростішими інструментами. Майстру-любителю, який вперше вирішив виготовити щось з гіпсокартону, наприклад, стеля, не потрібен професійний інструмент. Адже він цілком може обійтися мінімальним набором самих необхідних пристосувань. Перш за все вам знадобиться пила по гіпсокартону. Вона зовні нагадує звичайну ножівку по дереву, але форма рукоятки, а головне величина і розведення зубів у неї така, що при роботі з гіпсокартоном лінія розпилу виходить дуже рівна, акуратна. А порушення цілісності гіпсокартонових полотна по обидві сторони від неї настільки незначні, що вони практично незаметни.Совершенно необхідний інструмент для роботи з цим матеріалом - спеціальний будівельний ніж.
Його лезо вузьке і дуже гостре, завдяки чому їм можна легко зробити розріз гіпсокартону в будь-якому напрямку і по будь-якій траєкторії, що не деформувавши будівельний матеріал.
Дуже часто виникає необхідність вирізати металеві профілі, до яких згодом будуть кріпитися листи гіпсокартону. Для вирізання профілів вам знадобляться ножиці по металу, а для з'єднання їх з гіпсокартоном - дриль-шуруповерт.Поскольку профілі часто кріпляться до бетонних або цегляних стін, вам не обійтися без дриля-перфоратора. А для того, щоб обробити і вирівняти краю гіпсокартонних листів, знадобиться спеціальний рубанок, який ви можете придбати в магазині, який займається реалізацією техніки для будівництва. Нерідко виникає необхідність прорізати отвір в гіпсокартоні, наприклад, для розміщення світильника в натяжній стелі або проведення комунікацій. Це завдання можна виконати за допомогою кільцевої складальної пили по гіпсокартону.Вам також знадобиться цілий ряд додаткових простих пристосувань: рулетка, трикутник, рівень, просекатель для фіксації металевих конструкцій, будівельний маркер.

Як вибирати інструменти для роботи з гіпсокартоном

Хороша дриль-шуруповерт від відомого виробника коштує досить дорого. Тому її є сенс купувати тільки в тому випадку, якщо ви плануєте часто працювати з гіпсокартоном. Якщо ж ця робота разова (або вона буде робитися лише від випадку до випадку), цілком можна купити просту, недорогу дриль-шуруповерт.
З метою економії грошей для разових робіт можна придбати і електровикрутку.
При виборі дрилі-перфоратора зверніть увагу на те, щоб інструмент був із зручною рукояткою і досить легким для вас. А якщо обсяг робіт порівняно невеликий, можна придбати більш дешеву ударну дриль. Однак якщо в майбутньому ви плануєте продовжити ремонт, придбайте якісний інструмент. Особливу увагу приділіть вибору ножа. Рекомендована ширина його леза - 18 мм. Переконайтеся, що він добре заточений і дуже острий.Ножніци з металу повинні бути з високоякісної інструментальної сталі. Вибирайте їх залежно від того, чи знадобиться вам зробити тільки прямі різи (тоді вам потрібні «прямі» або «прохідні» ножиці) або криволінійні, а також від анатомічних особливостей будови вашої руки. Головне - це щоб інструментом було зручно користуватися. Вибирайте рулетку з досить широкою стрічкою (не менше 1,5 см), інакше вона буде погано триматися. Бажано, щоб її корпус був гумованим або з м'якої пластмасси.Некоторие майстри воліють по-старому кріпити профілі за допомогою саморізів. Однак це веде до викривлення площині утворюється конструкції і до необхідності її вирівнювання. Тому якщо ви хочете уникнути цієї неприємності, скріпляйте профілі за допомогою просекателя. При його виборі віддайте перевагу продукції відомого виробника, наприклад, німецької компанії Knauf.Однако врахуйте, що просекатель можна використовувати тільки при скріпленні легких профілів. В іншому випадку утворилися насічки можуть не забезпечити необхідної жорсткості всієї конструкції. Щоб зігнути лист гіпсокартону, вам знадобиться голчастий валик. Вам також не завадить рівень, оскільки саме його використання дозволяє забезпечити точність і якість роботи. Краще купіть гідроуровень.Словом, якщо ви твердо вирішили виконати роботу з різання й монтажу гіпсокартонних листів самостійно, перед тим як придбати все необхідне, ознайомтеся з вищевикладеними порадами. Якщо ж ви не впевнені у своїх здібностях, краще не ризикуйте і доручіть цю роботу кваліфікованим фахівцям.