Система вентиляції в заміському будинку.

Городянам, що зважилися на споруду заміського будинку, спочатку може здатися, що система вентиляції в ньому буде зайвою - повітря за містом набагато чистіше в порівнянні з забрудненим повітрям мегаполісу. Але, якщо подумати, за містом теж буває пилова, та й проходять поблизу великі автомагістралі та побутові прилади, що працюють на газі, також забруднюють атмосферу навколо будинку і всередині його. Так що і в заміському будинку система вентиляції зовсім не буде зайвою.

Схема роботи системи вентиляції в заміському будинку

У випадку якщо ви вирішили встановити в приватному заміському будинку повноцінну приточную систему вентилювання, що охоплює всі його приміщення, її необхідно продумати і спроектувати на початковому етапі, разом з системою опалення, оскільки їх спільне функціонування повинно бути узгодженим між собой.Такая система вентиляції передбачає примусову подачу свіжого повітря і витяжку відпрацьованого. На її вході розташована решітка входу, що прикриває вхідну вентиляційну трубу з боку фасаду. В трубі встановлюється спеціальний клапан, що перешкоджає проникненню в будинок повітря з вулиці в той час, коли система вентиляції вимкнена. Деякі моделі клапанів відкриваються і закриваються вручну, але більш доцільно використовувати електричні клапани, управління якими здійснюється за допомогою автоматики, або ж вони просто відкриваються, коли система працює, і закриваються після її відключення. Після клапана ставиться механічний фільтр, решітка якого затримує проникненню в будинок пилу, пуху і дрібних комах. Додатково можуть бути встановлені фільтри тонкої або особливо тонкої очистки, їх використання необхідно, якщо в родині хтось страждає алергією на пилок певних рослин. В тому випадку, коли ви хочете, щоб повітря в будинок надходив вже нагрітим, після фільтрів слід встановити калорифер або рекуператор, який для нагріву надходить ззовні повітряного потоку використовує тепле відпрацьоване повітря, що виходить назовні. Калорифер для нагріву повітря, що поступає використовує електричну енергію, але він також може бути і водяним, підключеним до системи опалення. На виході вентиляційної системи встановлюються вентилятор, обладнаний захистом від шуму. Такі припливні системи можуть бути набірними, що складаються з перерахованих елементів, куплених і встановлених окремо, і моноблоковими, змонтованими в шумоізолюючими корпусі. За системою воздуховодних труб, прокладених в стінах будинку або під навісною стелею, очищений і підігрітий (або охолоджений) свіже повітря розподіляється по всіх приміщеннях будинку.
Вартість рекуператора вище, ніж калорифера, але в експлуатації він більш економічний і окупить витрати вже через пару років.

Вартість припливної вентиляційної системи

Як видно з вищесказаного, така система досить складна, крім того, доцільно зробити її автоматичної, оскільки в ручному режимі управління важко буде забезпечити необхідний комфорт, закладений в її функціоналі. Автоматичні пристрої будуть регулювати температуру калорифера залежно від температури зовнішнього середовища, контролювати очистку фільтра і сигналізувати про її необхідність. Така система вентиляції цілком впишеться в систему «розумний будинок», яка вже перестала бути екзотичної дивиною в приватному житловому строітельстве.Но, звичайно, все впирається у вартість цього високотехнологічного обладнання, яке теж буде дешевим і в експлуатації. Ціна на припливні вентиляційні системи, пропоновані закордонними виробниками, складає 200-500 тисяч рублів. З урахуванням того, що з вентиляцією нетипового заміського будинку великої площі одна установка може і не впоратися, його забезпечення необхідною кількістю очищеного повітря може стати найбільшою статтею витрат.

Локальні вентиляційні системи

В даний час, судячи з відгуків власників приватних будинків на форумах в інтернеті, найбільш поширений варіант, коли вентиляційні системи встановлюються локально, тільки в тих приміщеннях, де це особливо доцільно: в санвузлах, ванних кімнатах і на кухнях, а інші приміщення будинку вентилюються природним чином - через відкриті кватирки. В туалеті можна здійснити монтаж витяжного пристрою в самому найпростішому варіанті - пластикова решітка з вентилятором, встановлена в нижній частині дверей. Щоб пристрій працював не тільки при включеному світлі, його можна забезпечити таймером, який дозволить вентилювати повітря в приміщенні ще кілька хвилин. Для установки у ванних і душових кімнатах слід використовувати спеціальні вентилятори невеликої потужності під волого- і бризко- захисному виконанні.
Є витяжки для ванних кімнат з вбудованим датчиком вологості - при досягненні певного її значення, вони включаються і вимикаються автоматично.
У кухні можна встановити звичайну витяжку, вибравши будь-яку модель, з численного асортименту, який пропонують виробники. Її монтують безпосередньо над робочою поверхнею плити, а вихідний отвір воздуховода роблять у зовнішній стіні приміщення. Кухонні витяжки мають вбудовані спеціальні фільтри, що захищають вентилятор і внутрішню поверхню воздуховода від жиру і кіптяви.