Нюанси вибору світлодіодного світильника.

Світлодіодні світильники - явище досить молоде. Сам по собі світловипромінювальних діод - це прилад, який створює оптичне випромінювання при пропущенні через нього електроструму. Сьогодні такі джерела освітлення вважаються найбільш надійним і безпечними з екологічної точки зору.
Основною перевагою світлодіодних світильників вважається їх висока економічність. При правильному обслуговуванні такі лампи здатні витримувати до 50 000 годин роботи. При цьому через більш низької напруги енергобезпеку на порядок вище. До порівняння - звичайна лампочка Ілліча, тобто лампа розжарювання, витримує роботу в 1000 годин.
Термін служби світлодіодних ламп може доходити до 27 років за умови щоденної експлуатації не менше 10 годин.
Звичайно ж , є і мінус у світлодіодів - це їх сильне нагрівання, тому при використанні такого роду світильників доводиться контролювати цей параметр. Дешеве джерело енергії - ось основна причина, по якій домовласники вибирають світлодіодні світильники. Однак фахівці стверджують, що необхідно дуже вдумливий підходити до придбання таких ламп, так як у них є певні відмінності, помітно впливають на їх функціональність.

Тонкощі вибору світлодіодних світильників

Основними критеріями вибору світлодіода для освітлення як квартири або будинку, так і вулиці в присадибній просторі, є 3 пункту: - ціна; - якість і надійність; - технічні характерістікі.Пункт перший - вартість. Слід враховувати, що коли ви прийдете в магазин, перед вами виявиться цілий стелаж зі світильниками абсолютно різної вартості: щось подешевше, щось дорожче. І в даній ситуації необхідно дуже чітко розуміти механізм ціноутворення на такий товар, як світлодіодний світильник. На перший погляд може здатися, що всі лампи однакові - корпус, дроти, самі світлодіоди, розсіювач. Але варто покапаться в деталях, і все стане не так очевидно.
До речі, розсіювач досить часто в дешевих моделях не зустрічається. Бажано від таких відмовитися, так як освітлювальна здатність у подібного приладу буде помітно менше.
Сам корпус у лампочок дорогих і дешевше виконаний з різних матеріалів. У більшості випадків використовується максимально проста модель. оловний мінус таких ламп в тому, що вони досить дратівливо діють на око, навіть якщо не дивитися на світильник безпосередньо. Тому варто звертати увагу на моделі, корпус яких зроблений з надійних матеріалів, спеціально для цього світильника і ніякого іншого (вся така інформація зазвичай вказана на етикетці). Звичайно ж, основну частину вартості - близько 80% ціни лампочки - займають світлодіоди. Звідси висновок: чим якісніше і надійніше світлодіод, який використовується в даному виді світильника, тим він дорожчий. Те, що на полицях магазинів коштує дешевше, - це ніщо інше, як китайське виробництво. Такі лампи менш надійні і не факт, що будуть працювати безперебійно. Оптимальна ціна надійного світлодіода сьогодні - 4-5 тис. Р. (Залежить від потужності і кількості використовуваних світлодіодів) .Неважних деталей у світильнику подібного типу не буває. Тому дуже важливо ще й дивитися на джерело живлення. Неякісний або слабкий джерело живлення призводить до швидкого виходу з ладу приладу і, відповідно, викинутим досить великим грошам. Перевірити якість джерела живлення світлодіодного світильника можна, перевіривши документацію на нього (продавець зобов'язаний надати папери на першу вимогу). Якщо виробник нікому невідомий бренд, будь то китайський, американський, індонезійська і т.д., в якості такого світильника швидше за все не впевнений навіть сам він. Важливим параметром при перевірці джерела живлення є коефіцієнт пульсацій. Так, він повинен бути не менше 10%. Якщо ж перед вами прилад, який споживає 25 Ватт і при цьому дає коефіцієнт пульсацій - 0, такий прилад неякісний. Навіть якщо на нього є відповідні папери - швидше за все вони просто куплені.
Природно, що такий параметр, як джерело пульсацій перевіряється тільки фахівцями і тільки в заводських умовах. Тому покупцеві залишається тільки довіряти (бажано надійному і перевіреному виробнику).
Другий пункт, який є важливим нюансом при виборі світлодіодного світильника, - це його надійність і качество.В першу чергу дивіться на ресурс. Розбіг його може бути величезний - від 30 000 до 100 000 годин. Остаточна цифра є результатом складання кількох важливих параметрів: ресурсу світлодіодів, джерела живлення і наявності розсіювача. Максимальний ресурс надають ті лампи, які вироблені відомими і зарекомендували себе брендами. В цьому випадку зниження ефективності лампи за 100 000 годин буде не більше, ніж на 25%. Що стосується джерела живлення, тут залишається тільки довіряти виробникові. Знову-таки, якщо ви обираєте бренд, який на ринку існує вже не одне десятиліття і добре себе зарекомендував (краще, якщо він буде володіти світовим ім'ям), це буде вашою гарантією надійності джерела живлення даного світильника. Як варіант, можна перевірити через інтернет, вбиваючи технічні характеристики на певних сайтах. Але, по-перше, вам ніхто не дозволить взяти лампу додому для перевірки без оплати. По-друге, ця процедура досить трудомістка і неоправданна.Рассеіватель також має свої підводні камені. Так, наприклад, якщо він виконаний не з світлотехнічного полікарбонату, є ризик, що він просто помутніє року через 3-4, і його светопропускная здатність відчутно снізітся.Внімательно вивчайте і такий пункт, як технічні характеристики. Вони, як правило, прописані на коробках з лампами або в каталогах виробників. Під технічними характеристиками розуміються світловий потік, віддача і споживана потужність (саме цей показник забезпечує економію електроенергії). Найчастіше цифра, зазначена на упаковці, говорить про загальну потужності світильника, а не одного світлодіода, як намагаються представити це виробники. Враховуйте, що нормальне споживання 67-75 лм/Вт.

Види світлодіодних світильників

Світлодіодні світильники діляться на вуличні, виробничі та побутові. Розрізняються вони один від одного світлом, який випромінюють світлодіоди. Вуличні світильники зазвичай випромінюють біле світло. Вони зазвичай використовуються для освітлення доріг, парків та різних архітектурних будівель. Основний мінус їх у тому, що вони не мають змінної лампи.Светільнікі для офісів також випромінюють біле світло. Застосовуються вони для освітлення об'єктів житлово-комунального призначення та виробничих цехів. У них також немає змінних елементів і вони практично не потребують обслужіваніі.Битовие світлодіодні світильники мають жовте світло і невисоку потужність. Їх відмінна особливість - оригінальний зовнішній вигляд. Зверніть увагу, що на індивідуальній упаковці повинні бути надруковані артикул, торгова марка, штрих-код. Коробка повинна бути добротної і виготовленої їх гарного якісного картону.