Фальцева покрівля: пристрій, виробництво, монтаж.

Фальцеві покрівлі являють собою конструкції з рулонної і листової оцинкованої сталі (із захисним полімерним покриттям або без нього), а також з кольорових металів. Такі покрівлі відрізняються високою герметичністю, теплоізоляцією і довговічністю.

Пристрій фальцевой покрівлі

Існує 3 варіанти виготовлення підстави для фальцевой покрівлі. Перший варіант - це сходи з клинчастими сходинками, у яких широкий кінець спирається на навколишні стіни, а вузький - на опорний середній стовп. У другому випадку окремі ступені будуть консолеобразно виступати з середнього монолітного стовпа. При цьому сходи знаходиться далеко від стін, аж до центральної частини приміщення. У третьому варіанті внутрішній опорний стовп відсутня, а ступені закладені в криволінійну стену.Фальцовочную технологію застосовують з ухилом покрівлі більше 140. Якщо кут ухилу дорівнює значенню від 70 до 140, в обов'язковому порядку влаштовується суцільне підставу і використовується ущільнений за допомогою силіконового герметика подвійний фальц. Якщо необхідні параметри не будуть дотримані, на внутрішній стороні металевих листів утворюється конденсат, в результаті чого з'являється процес корозії. При монтуванні необхідно користуватися болтами, дротом, кляммерами і цвяхами з оцинкованої сталі. Завдяки цьому термін служби кріплення і покривного покриття буде однаковим. Фальцеві покрівлі влаштовують з металевих листів за допомогою спеціальних молотків. Спочатку із заготовок необхідних розмірів і форм виготовляють картини, яким покривають схили даху, настінні разжелобов і жолоби, карнизні звіси. Використовуючи інструменти та вимірювальні прилади, на сталевих листах розмічають позначки для деталей, потім їх розрізають за допомогою ножиць і сполучають в картини із застосуванням лежачого фальца. При виготовленні заготовок для стоячих фальців бічні кромки загинаються. В даний час цю технологію витісняє рулонне пристрій покрівлі з використанням електроінструменту.

Виготовлення фальцевой покрівлі

Кілька років тому фальцева покрівля виготовлялася ручним способом, що вимагало від фахівців високого професіоналізму. На сьогоднішній день фальц виготовляють в основному із застосуванням спеціального обладнання для фальцевой покрівлі, що істотно прискорює процес виробництва заготовок, а також знижує можливість виникнення браку.
Порядок прокатки фальцевой покрівлі відіграє важливу роль у забезпеченні функціональності конструкції.
Верстати для фальцевой покрівлі дозволяють виготовляти якісні шви, у яких з'єднувальним елементом є фальц. При цьому рулонна фальцева покрівля для якісного виготовлення вимагає застосування спеціального устаткування, оскільки в цьому випадку фальц може мати досить великою довжиною, залежно від конструкції і розмірів даху. Крім цього, при виготовленні необхідно дотримуватися порядку прокатки покрівлі, що забезпечить виготовлений фальц усіма необхідними характерістікамі.Еслі ж технологія виготовлення фальцевой покрівлі не дотримується, це потягне за собою додаткові витрати, оскільки недостатня герметичність фальців, провисання листів та застосування дешевих сполучних деталей зажадають проведення ремонту покрівлі.
При виготовленні фальцевой покрівлі можуть використовуватися такі види металу: оцинкована сталь, сталь з полімерним покриттям, мідь, алюміній, цинк-титан.
При виконанні оцинкованої сталевої покрівлі слід застосовувати кріпильні і сполучні деталі з оцинкованої сталі, оскільки термін їх служби впливає на термін експлуатації виробу. Якісна фальцева покрівля, у якій вузли виконані в точній відповідності з технологією укладання, прослужить багато десятиліть, не потребуючи при цьому в регулярному обслуговуванні.

Правила монтажу крівлі фальца

При монтажі крівлі фальца не передбачено кріплення металу крізь лист, а тому дах в результаті виходить без технологічних отворів. Картини з'єднуються один з одним по краях, а до обрешітки вони кріпляться за допомогою кляммеров. Це зручно в тому випадку, якщо ширина листів, з яких потрібно збирати картину, дорівнює 50-60 см. Найбільш поширений розмір оцинкованого листа складає 1х2 м. Його слід розрізати вздовж на 2 однакові смуги розміром 0,5х2 м. Листи стали потрібно різати гільйотиною або ножицями, але не болгаркою. Далі, необхідну кількість аркушів з'єднують в картину за допомогою лежачих фальців. Фальци загинають у бік ухилу даху. З листа стали нарізають кляммери - деталі для кріплення. Ці підготовчі роботи проводяться на землі. Щоб зменшити трудомісткість і тривалість процесу, можна придбати покрівельні листи в готовому вигляді заводського виробництва. У цьому випадку замки будуть однакового розміру й рівні. Потім на даху з кроком 50 см вертикально прибивають кляммери. Картини потрібно підняти на дах, вільний кінець кляммера завести в бічний замок, яким вони один з одним з'єднуються, і закатати подвійним стоячим фальцем.Для виконання даної операції вручну знадобляться лише кріплення і 2 молотка, а при механізованому кріпленні замість молотків використовується спеціальна закаточная машина. Завдяки цій технології монтажу можна з'єднати частини фальцевой покрівлі, а також прикріпити їх до даху.