Причини і симптоми різнобарвного лишаю.

Різнобарвний лишай - хронічна грибкова інфекція, що вражає верхній шар шкіри людини. Її можна розпізнати по злущуються, які з часом змінюють свій колір з жовтуватого до бурого і навіть кавового. Лікування цього захворювання, як правило, досить тривалий, тому звертатися до лікаря потрібно при виявленні перших ознак позбавляючи.

Причини різнобарвного позбавляючи

Різнобарвний лишай, званий ще висівкоподібним, з'являється в результаті росту грибів роду Pityrosporum orbiculare і Malassezia furfur, що розташовуються в роговому шарі шкіри в гирлі фолікулів. Під мікроскопом вони нагадують грона, що складаються з вигнутих товстих ниток.
Різнобарвний лишай не є заразною хворобою, так як провокують його гриби присутні на шкірі у більшості дорослих людей.
Причини зростання цих грибів до кінця ще не вивчені, проте медики вважають, що поява рожевого позбавляючи прямо пов'язане з ослабленням імунітету, індивідуальною схильністю до такого захворювання, підвищеної пітливістю і особливим хімічним складом поту. Причиною патогенезу також може стати порушення фізіологічних процесів в роговому шарі епідермісу.
Було помічено, що рожевий лишай частіше вражає молодих чоловіків і жінок, ніж дітей, а також тих, чий організм ослаблений туберкульозом, вегетоневрозом з підвищеною пітливістю або цукровим діабетом.

Симптоми різнобарвного позбавляючи

Як і інші шкірні захворювання, різнокольоровий лишай можна визначити по ряду ознак. Найпоширеніший з них, який можна помітити неозброєним оком, - жовтуваті або світло-коричневі плями на шкірі, що беруть початок від волосяних фолікулів і поширюються по верхній частині тулуба. Як правило, локалізацією плям є груди, спина, шия, плечі і бічні поверхні тулуба. Хоча у дітей та підлітків різнокольоровий лишай буває рідко, область його розповсюдження у них набагато ширше - вона може включати пахви, живіт, руки, ноги і волосяну область голови.Такіе плями не підносяться над шкірним покривом і не викликають неприємних відчуттів, проте з часом починають лущитися і змінювати свій колір на бурий або темно-коричневий. Саме з цієї причини лишай стали називати кольоровим. А у сильно засмаглих людей плями, навпаки, можуть стати світліше по відношенню до основного тону шкіри. Багато плями зливаються воєдино, утворюючи вигадливі малюнки, схожі з географічної картой.Правільно діагностувати дане захворювання може тільки лікар на підставі досліджень шкірного зіскрібка. Після цього, як правило, призначається курс лікування спеціальними протигрибковими таблетками, спреями або сірчано-саліцилової маззю. Хворому також можуть призначити сонячні ванни, що сприяють зникненню плям. Лікувати різнокольоровий лишай зазвичай доводиться довго, часом не один місяць. Досить часто трапляються рецидиви.