Як позбавиться від чагарників.

Наведення порядку на новому судовому ділянці починається з його очищення від зайвих насаджень. Буває, що ділянка або сад сильно запущений, тому доводиться видаляти з нього старі дерева і чагарник. Якщо ви стали власником такої території, слід своєчасно вжити заходів до його очищення і позбутися від непотрібної рослинності.
Вам знадобиться
  • - сокира;
  • - штикова лопата;
  • - ножівка;
  • - бензопила;
  • - кусторез;
  • - робочий одяг;
  • - рукавиці.
Інструкція
1
Підготуйте інвентар для роботи. У самому простому випадку вам знадобляться штикова лопата і звичайний сокира. В деяких випадках доведеться застосувати ножівку. Якщо ви хочете просто зрізати зайву поросль, скористайтеся кущорізом. Він являє собою звичайну бензокосу, яка забезпечена НЕ бобіною для скошування трави, а дисковим лезом. Для оброблення більш товстих стовбурів не обійтися без бензопили.
2
Подбайте про техніку безпеки при виконанні робіт з вирубки чагарнику. Виконати такі роботи може будь-яка людина, що не має спеціальних навичок. Але все ж краще скористатися допомогою напарника. Пам'ятайте про правила безпеки при роботі з ріжучим інструментом. Приготуйте захисну робочий одяг і рукавиці з щільного матеріалу.
3
Оцініть фронт робіт. Огляньте ділянку, щоб визначити, яка частина чагарнику повинна бути вирубана. Переконайтеся, що роботі кустореза не заважатимуть камені або сторонні предмети, які можуть виявитися на грунті. Видаліть зайвий сміття, включаючи листя і опале гілки дерев. Забезпечте підхід до чагарнику, які підлягає вирубання.
4
Ознайомтеся з технологією вирубки чагарнику і дерев. Поросль чагарнику зазвичай представлена заростями шипшини, малини або верби. Ці рослини дуже добре розмножуються кореневими нащадками. Якщо спиляти кущ, на його місці може незабаром з'явитися нова рослина, що відходить з кореневої системи. Тому переважніше поєднати вирубку чагарнику і корчуванням.
5
Приступайте до видалення чагарнику. Спиляєте кущ, що складається з декількох тонких стовбурів. Зберіть залишки спиляного рослини і перенесіть їх до місця утилізації. Якщо ви вибрали метод корчування, то візьміться за верхню частину куща і починайте тягнути його на себе. Ваш напарник в цей час підкопує чагарник знизу лопатою. Після цього спільними зусиллями слід витягнути чагарник і перенести його до місця збору сміття.
6
Більші екземпляри спиляєте ножівкою або вирубаєте сокирою. Для порослі, яка займає значну площу, використовуйте кусторез. Після повного очищення ділянки від порослі чагарника очистіть від забруднень інструмент і приберіть його на зберігання.