Як позбутися від осики.

Осика на присадибній ділянці може сильно ускладнити життя садівника. Підступність цієї породи дерев полягає в тому, що з часом осика може дати рясні поросли, позбутися яких буває проблематично. Щоб звільнити ділянку від небажаних насаджень, можна застосувати один з перевірених способів.
Вам знадобиться
  • - кольцеватель;
  • - гербіцидні препарати;
  • - захисні рукавички або рукавиці;
  • - пила;
  • - дриль зі свердлом великого діаметра;
  • - поліетиленова плівка.
Інструкція
1
Використовуйте для боротьби з осикою спосіб кільцювання дерев. Для цього застосовується спеціальний пристрій - кольцеватель. Він складається з двох пластин, з'єднаних шарнірно і закінчуються з одного боку робочим органом. Виконувати процедуру кільцювання дерев можна в будь-який час року. Врахуйте, що окільцьована осика гине не відразу, а поступово.
2
Підготуйте кольцеватель до роботи. Охопите ствол осики вугільними пластинами, щоб зубці щільно увійшли в кору деревини. Стисніть рукоять і проверніть зубці навколо стовбура дерева, щоб нанести стовбуру кільцеве поранення. Такий спосіб найкраще застосовувати, якщо діаметр осики становить близько 10 см. Круговий надріз виконується на висоті приблизно 120-130 см.
3
Обов'язково замкніть кільцевої надріз. В іншому випадку дерево не відімре. Перевага зазначеного методу полягає в тому, що в цьому випадку окільцьована осика не дасть кореневих нащадків. Навіть якщо з часом від коренів піде поросль, то в першому ж вегетаційного періоду нащадки неминуче гинуть.
4
Враховуйте, що якщо кільцева обробка осики виконана неякісно, то поросль на коренях може стати дуже густий і щедрою. В цьому випадку дерево рекомендується зрізати на рівні одного метра і обробити гербіцидами.
5
На зрізі осики виконайте свердлом великого діаметра кілька отворів, намагаючись розташовувати їх не по центру стовбура, а по краях, ближче до кори. Це дозволити активної речовини разом з соками краще проникнути до кореневої системи.
6
Заздалегідь приготований гербіцидний розчин введіть в пророблені отвори, закрийте поліетиленовою плівкою і залиште приблизно на тиждень. Потім повторіть обробку, ввівши нову порцію препарату. Якщо після закінчення десяти днів поросль починає відмирати, можна викорчувати залишки дерева, одночасно звільнивши грунт від кореневої системи. Якщо процедура обробки проведена якісно, то поросли осики в цьому місці більше не з'являться.