Дизайн дитячої кімнати - геть стереотипи: фантазуємо і експериментуємо.

Дитяча кімната - це такий простір, яке дає ідеальну можливість батькам розкрити свої дизайнерські таланти. Адже вона не повинна бути нудною і банальною. Навпаки, саме при облаштуванні дитячої кімнати можна дозволити собі похуліганити. Звичайно ж, стандартів і правил все одно доведеться дотримуватися. Але вони відмінно впишуться в загальну концепцію ремонту дитячої кімнати і стануть її логічним продовженням.
Чинників, які впливають на облаштування дитячої кімнати дуже і дуже багато. Це і кількість дітей в родині, і кількість кімнат, а також фінансові можливості батьків. У будь-якому випадку існує 4 основних принципи, яких необхідно дотримуватися при створенні дитячої кімнати - як стандартної, так і незвичайною. До списку входять: - практичність; - функціональність; - оригінальність; - зовнішня привлекательность.Соблюдая всі ці критерії ви зможете зробити красиву і незвичайну дитячу кімнату, з якої вашій дитині просто не захочеться йти.

З чого почати оформлення дитячої

В першу чергу, обов'язково порадьтеся з дитиною, що б йому хотілося мати у своїй кімнаті. Поспостерігайте за ним, його захопленнями, хобі, улюбленими мультфільмами і передачами. Це допоможе скласти більш цілісну картину і дасть вам можливість розробити ідеальну концепцію.Естественно, що всі ідеї з оформлення дитячої безпосередньо залежать від того, якої статі у вас дитина. Адже хлопчикам здебільшого потрібні пірати, роботи та інші герої. Дівчатка ж тяжіють до ляльок, рожевим конячкам і т.д. Проблема може виникнути, якщо у вас двоє дітей, а дитяча одна, та ще й не дуже велика. Однак і тут все вирішується. Головне, підключити фантазію. Наступний крок - це складання кошторису і підбір матеріалів. Кошторис допоможе вам зрозуміти, на що ви можете розраховувати і чи вистачить вам грошей на ліжко у вигляді машинки за 40 тисяч і люминисцируют шпалери. Якщо так, відмінно - можете сміливо приступати до виконання своїх планів. Якщо ж ні, продумайте варіант простіше, але не менш цікавий. Також бажано пошукати в інтернеті що і де ви можете замовити подешевше. Пам'ятайте, що ремонт дитячої - це в будь-якому випадку дуже витратний захід.
Підбираючи матеріали, враховуйте, що вони повинні бути максимально безпечними і екологічно нешкідливими. Адже малюкам шкідливі алюмінієві конструкції. Краще приділіть більше уваги дерев'яних деталей.
Після того як підіб'є фінанси, можете приступати до створення дизайн-проекту майбутньої дитячої кімнати вашої дитини. І ось тут вже можливі різні варіації.

Ідеї оригінальної дитячої кімнати для хлопчиків

В числі найоригінальніших ідей дитячої кімнати для хлопчиків можна назвати піратську печеру з ліжком-кораблем, який стирчить на невеликій висоті зі стіни. Природно, така дитяча досить складна у виконанні. Але немає межі можливостям батьків, коли вони хочуть порадувати своїх малюків. Щоб дитяча кімната була зручною і при цьому цікавою, необхідно дуже чітко розділити простір в ній. Адже будь-яку, навіть саму цікаву ідею, здатний вбити офісний стіл, що стоїть в кутку, який нагадує про необхідність робити уроки. В першу чергу визначте місце для ліжка і її вид. Це може бути ліжко-трансформер, яка легко перетворюється на велику іграшку або частина стіни (якщо конструкція дозволяє ховати ліжко в стіну). Як варіант, ліжко може являти собою горище. Але не звичайний в нудному кольорі і без будь-яких дизайнерських штучок, а що має вигнуті як хвилі стінки, або розташовані півколом зверху полки. Ідей може бути маса. Головне, щоб такі деталі не заважали дитині комфортно спати. В іншому ж ваша фантазія не огранічена.Что стосується поличок і різних стелажів, дітям дуже важливо, щоб їх було багато. Адже тут можна ховати свої журнали, наклейки, дрібні іграшки і т.д. Батькам велика кількість скриньок також послужить свою добру користь. Особливо якщо ці ящички місткі. В них легко можна заховати іграшки, речі. За допомогою таких елементів порядок в дитячій підтримувати набагато простіше. І необов'язково, щоб всі ці ящички були традиційно прямокутними. За своїм дизайном вони можуть бути опуклими, нерівними, втягнутими всередину і т.д. Але тільки пам'ятайте, що вони не повинні вибиватися із загальної концепції кімнати. Якщо це піратська печера, все виконується у вигляді валунів, хвиль і т.д. Якщо ви на космодромі, шафи обов'язково повинні відповідати космічної тематики і т.д.
Якщо у вас двоє дітей в одній кімнаті, то фахівці рекомендують розмежувати як ящики для іграшок, так і полки в шафі певними квітами. Так дітям буде простіше орієнтуватися, і вони завжди будуть знати, де лежать їхні речі.
В будь-якому випадку, в якому б віці не був ваш дитина, вам варто подбати про організацію робочої зони. Вона, як правило, включає в себе письмовий стіл, полиці для книг, хороший добротний стілець. Зовсім необов'язково робити їх банальними. Навпаки, краще також включити їх у загальну концепцію кімнати. Так, дитині буде набагато цікавіше. Пам'ятайте тільки, що робочу зону необхідно розміщувати ближче до природного джерела освітлення - до вікна або балкону. Ну і, звичайно ж, не забувайте про додаткове освітлення. Сучасні виробники сьогодні пропонують величезну кількість світильників, які ідеально підійдуть до будь комнате.Легче всього розвернутися можна в ігровій частині кімнати. Тут все обставити дозволяють професіонали, як душа забажає. Наприклад, якщо це пірати - поставте по кутах ящики зі скарбами. Можна навіть нарочито прочинити їх, створюючи ілюзію незліченних багатств. Якщо це ракета зробіть все так, як могло б бути в центрі управління польотами - розвісьте карти, на стелю приклейте люминисцируют зірки і т.д. Якщо ж ваша дитина захоплений гонками, зробіть в зоні відпочинку піт-стоп. Купуйте спеціальний килим з намальованою на ньому трасою, замовте пуфи або подушки у вигляді використаної автомобільної гуми, поставте ящики і перетворите їх в зони заправки. Грати в такій кімнаті одне задоволення! А скільки простору для творчості відкривається. У такі варіанти дитячої відмінно впишеться і шведська гірка (якщо, звичайно, дозволяє простір). Її також варто оформити в загальній концепції комнати.Не забувайте про тематичне прикраса стін - постери, плакати і т.д. Все це допоможе до кінця створити цілісний образ дитячої. Постери нехай вибирає сам ваша дитина - так більше шансів, що ви не помилитеся. Що стосується кольорів, в які пофарбована дитяча, вони в будь-якому випадку, навіть якщо це синій колір, обов'язково повинні бути дуже яскравими.

Ідеї оформлення кімнат для дівчаток

У дівчаток дещо інші запити. Їх, як правило, більше ваблять ніжні відтінки - бежевий, рожевий, жовтий, салатовий і т.д. Саме таким варто віддавати перевагу при підборі матеріалів для кімнати маленької принцеси. Оригінальною може стати плюшева дитяча - де всі матеріали будуть м'які, ніжні і приємні на дотик. Дуже часто для оформлення ліжка дівчинки використовується така деталь, як балдахін.Маленькім модницям можна повністю відтворити кімнату принцеси - поставити приватне трюмо зі стільцем або табуреті і косметикою, розмістити ніжного кольору і форми поличку для книг і дрібних іграшок, використовувати в оформленні закруглені або хвилеподібні килимки на пол.Статуеткі, світильники та інші деталі не будуть зайвими, оскільки саме вони дуже важливі для девочек.Прічем у кожної речі обов'язково має бути своє місце. Стіну можна легко прикрасити різними декоративними буквами - як об'ємними, так і плоскими. Викладіть з них ім'я доньки, або абстрактні поняття, типу любов, щастя, краса і т.д. Виглядати така експозиція буде зовсім по-жіночому, і дівчинці напевно сподобається. В кімнаті дівчинки також зовсім необов'язково робити все чітких геометричних форм. У неї теж може стояти комод випуклої форми або використовуватися нестандартна ліжко у вигляді карети. У кожному разі все має підпорядковуватися тільки одному правилу - бути дуже ніжним і жіночним.
Звичайно, якщо ваша дівчинка мріє стати в майбутньому Ейнштейном і різними дівчачими дурницями не захоплюється, варто створити їй дитячу згідно захопленням, наприклад, у вигляді хімічної лабораторії.
Дуже цікавою деталлю в оформленні дитячої для дівчинки стане підвісний гамак. У ньому так здорово погойдатися в обнімку з коханим ведмедиком. Він і місця багато не займає, досить легко прибирається, і в догляді невибагливий. Зате щасливих хвилин малятку подарує немало.Еслі ви не впевнені, що чітко розумієте, якою має бути кімната вашої дитини, постарайтеся переглянути фото варіантів, які з лишком у вільному доступі лежать в інтернеті. Можливо, який-небудь дизайн так вам сподобається, що ви вирішите негайно втілити його в життя.